Cel mai tare film !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_du spune:

Pisix...... nu te supara pe mine..... "Dragoste in vremea holerei" este dupa un roman de Garcia Marquez.... Te rog eu din sufletelul meu, nu spune despre o scriere de-a lui ca e poveste un pic trasa de par....Scrierile lui Garcia Marquez sint sulblime, au o savoare aparte, si daca nu iti place sa-ti gasesti in ele proprii metafore si simboluri, le poti lua pur si simplu ca pe povesti...
Sa nu te superi pe mine, te rog, mi se pare grozava ideea topicului tau, doar ca sint mare admirator Garcia Marquez....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croco21 spune:

Horton - film de animatie foarte dragut, l-am vazut azi

http://andrei.seek-on.com/ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

o drama interesanta: Reign over me (2007)

A reinceput votarea: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Va recomand Persepolis. Recunosc ca am si ras, am si bocit la greu.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Ioana_du – dar tu ai vazut filmul ?.... Pentru ca nu e un topic despre carti, ci despre filme. Si filmul (chiar daca povestea e geniala) e realizat cu mult mai putina sensibiltate decat cartea. Ca de altfel multe filme facute dupa carti.
Croco21- multumesc ! M-am intors din vacanta … ai mai fost la film intre timp ?
Mephala, JG – astea ruleaza la cinema ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Aurul nebunilor (Fool's Gold)- un film care nu iese din tiparele filmelor cu cautatori de comori: un erou principal sarac, o idila, o serie de Bad Boys (de preferinta negri), binele in lupta cu raul dar ...evident ...binele invinge
In rest : peisaje super, mare turqoise, un iaht ca in filme
Deci un film relaxant spre plictisitor (dar cei mai multi prieteni ai meu au fost incantati de el)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Red violin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Am vazut P.S I love you, dragut,romantic merge atunci cand stai prost cu nervii. Teoretic ar trebui sa fie lacrimogen, dar cat a durat filmul nu am stors o lacrima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croco21 spune:

Am vazut saptamana trecuta Desigur... poate ca.... Slabut, nu mi-a placut

Editez, ca am uitat sa va rog ceva. Recomandati-mi si mie niste filme, nu neaparat f. noi dar nici f. vechi, filme gen Green Mile, A Beautilul Mind, Rain Man, Sweet November, A walk to remember, Forest Gump. Ma intereseaza sa-l vad acasa deci prefer drame, filme de dragoste, nu filme istorice, horror, de actiune, de aventuri ca pe astea prefer sa le vad la cinema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Black book super!!!

Documentar foarte interesant si controversat: zeitgeist

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput