Cel mai tare film !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Cristina _ C – multumesc frumos da sincer ador sa merg la cinema; in plus, urasc inchiriatul pentru care tre’ sa ma duc de doua ori la centru, sa caut (cateodata nu e ce vreau, etc)
In mai se anunta mare lansare SEX IN THE CITY pe care il astept cu maaaare nerabdare pt ca am fost fana serialului iar filmul se vrea la crème de la crème din tot ce am vazut in serial
Andreea 11- da’ la Crime online ai fost ?
Maraki – asa am patit eu cu un film danez parka, nici nu mai stiu cum se numea. Am iesit din sala si m-am dus la Awake (Sub anestezie) care mi-a placut mult de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croco21 spune:

Crime online l-am vazut. Nu e cine stie ce dar se poate urmari pana la sfarsit. Povestea e totusi prea putin credibila, un criminal care-si omoara victimele in functie de traficul pe pagina de web. In ultima vreme n-am mai vazut filme foarte foarte bune. Dintre filmele nu foarte vechi dar care nu mai ruleaza mi-au placut: Parfumul, National Treasure: Book of Secrets, Busola de Aur (asta mi-a placut f. mult) si un film istoric Elisabeth: Epoca de aur.

quote:
Originally posted by pisix

Au aparut o multime de filme noi dar sunt si altele mai vechi despre care astept parerile voastre :
Bani Gratis / Mad Money
Crime online / Untraceable
Cronicile Spiderwick / The Spiderwick Chronicles
Dansul Dragostei 2 / Step Up 2: The Streets
Dragostea in vremea holerei / Love in the Time of Cholera
Fiecare vede altceva / Vantage Point
Insula din vis / Nim's Island
Jaful de pe Baker Street / The Bank Job

Evident, daca aveti alte propuneri de filme care ruleaza in cinematografe, nu ezitati sa va dati cu parerea !




http://andrei.seek-on.com/ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

croco - si eu am vazut 3 din cele vechi care nu mai ruleaza dar ca idee am zis sa fac un subiect care sa te ajute sa te decizi cand vrei sa mergi la cinema

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)
Cel mai tare film !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Am vazut azi si Dragostea in vremea holerei ...un film ciudatel/ dragutel, cu un un umor usor ironic si o poveste un pic trasa de par .
Dar muzica e misto si filmul e potrivit pt luni seara cand oricum te plictisesti de mori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Asterix la jocurile olimpice este absolut demential. Merita vazut, Alain Delon joaca superb (si arata foarte bine!). O comedie f buna.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

JG- si eu am ras de m-am prapadait !

Merci !

PS: am verificat si nu mai ruleaza asa ca nu il pun in listuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Fetelor, eu tot postez filme si chiar daca nuprimesc mesaje sper macar sa fie de folos cuiva

Jaful de pe Baker Street -ma asteptam la ceva gen Transporter dar e mai cu tenta ...britanica decat americana ceea ce nu e neaparat cool
Filmul e interesant dar cam lung si cam alambicat.
Insa imi plac filmele inspirate dinrealitate asa ca ii dau un <recomandabil>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Despre "No country for old men" nu zice nimeni nimic?
L-am vazut ieri, si marturisesc ca am iesit cu o migrena si incercand sa inteleg ce-au vrut sa spuna fratii Cohen...
Mie nu-mi par deloc justificate Oscarurile pe care le-a luat, si daca le-a luat pe bune, ma gandesc cu groaza cum au fost celelalte file cu care a concurat...

Una peste alta, nu m-a impresionat decat poate interpretarea lui Javier Bardem. Ma duc maine la Jaful de pe Baker Street, sper sa ma relaxez nitel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Andira – sincer din descriere mi s-a parut o mare porcarie , nu m-am lasat pacalita de Oscaruri …
Merci pentru cronica, o trec in listuta sa nu mai cada si altii in capcana
Cat despre Jaful …, nu e chiar asa relaxant, desi finalul e optimist
In schimb Bani Gratis – e o comedie spumoasa si relaxanta, care chiar ca te bine-dispune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Fool's Gold - simpatic, de vacanta, cu comori si vapoare si dragoste si actori exotici...

The Number 23 -mai vehi, dar de we....

Tinerete fara de tinerete - nu pot sa spun decat "pacat de nuvela lui Eliade"...


Tzuni mic si drag si scump si pisicos cu MARIA

Mergi la inceput