Mamici de noiembrie-decembrie (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu23 spune:

nu stie nimeni nimc de dna dr Ruxandra Vladescu? Am programare la ea la Sanador pentru prima eco....
pleeeeaaaaseeeee

S6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurasv spune:

mav mi-a zis ca in 3 zile v-a incepe activitatea cardiaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

helloooooo pe ziua de azi......

eu am avut o zi plina la munca, asa ca nu am mai avut timp sa intru decat foarte putin sa mai citesc si asta dimineata....

tot azi mi-am aflat si noul salariu ....dar tot mai trebuie sa astept sa semnez si actul aditional....

ma bucur pentru toate fetele care au fost azi la eco si au venit cu vesti bune. tineti-o tot asa...

pe mine greturile m-au mai lasat, nu de tot, dar nici nu mai au aceeasi intensitate ca pana acum, le am mai mult seara din cate am observat...si putin si ziua, dar seara sunt putin mai nasoale....in fine....

mav ma bucur ca l-ai vazut pe bebe la eco azi si ca e maricel....te-ai si mutat la octombrie....sunt curioasa, daca iti spunea ca e cu 3 zile mai mic, schimbai nr de saptamani tinand cont de varsta de la eco ??? eu zic ca nu...asa cred eu...iar cu placenta ti-am zis ca dr mea mi-a zis ca din saptamana 10 deja secreta ea progesteron....deci stiam ca ar trebui sa se formeze acum. Merci si de capitolul nou si ca le-ai trecut pe fetele noi in listuta

laurasv. ti-am zis de 2 ori daca vrei sa apari pe listuta sa-mi dai datele si nu mi le-ai dat....iar azi te plangeai ca tu nu esti pe listuta ??? pai se poate ???

in rest toate bune la mine, noaptea trecuta m-a durut burtica si nici dimineata nu m-a lasat asa ca m mai bagat un no-spa dupa care mi-a trecut....acum vad ca ma incearca iar ceva, dar inca e suportabil.

hai ca m-am lungit......se vede ca nu am scris toata ziua....

maryb 8+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

mary, abia acum am vazut ca sunt multe fete noi in capitoul trecut... care au avut mesajele moderate.... Trebuie recitite macar ultimele pagini... si trecute si ele in lista, insa eu nu mai am timp acum, trebuie sa ma retrag. Te rog pe tine sa te ocupi, daca vrei si poti!

In legatura cu DPN-ul, da, eu CRED (si ti-am mai explicat/argumentat de ce) ca asta este cea corecta in cazul meu. Cum va fi... numai Dzeu stie! Vom trai si vom vedea...


quote:
Originally posted by oceanborn

Buna ziua tuturor,
bine v-am gasit,sunt placut surprinsa de numarul mare de utilizatoare,viitoare mamici de nov-dec.Am loc si eu?


DN 30.10.1978
UM 25.02.2008
DPN 2.12.2oo8




oceanborn, bine ai venit pe DC si la noi la odisee! Primele 10 mesaje sunt moderate, adica apar abia dupa ce un moderator si-a dat acordul si asta inseamna ca nu apar in timp real si de aceea noi le putem vedea abia mai tarziu... si numai daca citim in urma... Si cum aici se scrie mult si repede...

O seara frumoasa tuturor!

8+


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

mav am trecut-o eu pe oceanborn in listuta. Celelalte fete inca nu si-au dat datele.

si eu ma retrag acum....asa ca voresc o seara frumoasa.

maryb 8+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

loren am uitat sa-ti zic ca ti-am admirat si eu bebelusul.....ce poze frumoase aveti voi si tu si mav....si eu abia peste 3 saptamani ma mai duc la eco....ooofff.....ca mult mai este....

maryb 8+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Buna fetelor. Ma primiti si pe mine?
DN: 26.05.1981
UM: 27.02.2008
DPN:03.12.2008 ???
Vinerea viitoare la 15.50 am programare la eco.

==========
Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Merge cineva la d-na dr. Luminita Enache? Eu la ea am programare la eco.

==========
Corina 4s+
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Buna, burtici.

Scriu rapid pt ca tocmai am ajuns de la echo (abdominala) si sunt tare, tare emotionata si fericita. L-am vazut pe bebe si i-am auzit si inimioara (176 batai/minut). Desi am 7 sapt si 5 zile de la ultimul ciclu, echo a estimat 8 sapt si 1 zi, e mai mare cu 3 zile (banuiam asta pt ca stiu ca am ovulat mai devreme, in Z11). Ne-a zis ca totul e OK si ne-a chemat pe 16 apr la urmat echo.

Am plans de fericire, tati a filmat si ne tot uitam, ascultam bum-bum-bum si ne minunam. Nu exista sunet mai frumos in lumea asta. Ii multumim lui D-zeu pentru aceasta minune.

Felicitari fetelor care si-au vazut bebeii.

Aa, voiam sa va spun ca nici eu nu prea mai am greturi, rar si acelea apar cand am stomacul gol in schimb sanii ma dor mereu.

Va pupic dulce si va urez un weekend perfect.









Olivia 7+
www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157604030617234/detail/" target="_blank">
***************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

mav vestile tale sunt intr-adevar minunate!! Si sigur pana acum ai scapat de orice fel de temere Se pare ca distanta intre bebeii nostri este chiar mai mica decat credeam Felicitari pentru inimioara foarte alerta. Poate o sa ai fetitza totusi Doamne ajuta!

MariaK sa stii ca sunt fete care nu au avut nici o zi de greata si de neplaceri. am intrebat cu de-adinsul pe la odiseea cealalta. si le-a mers foarte bine si acu au 15-17 saptamani. La mine starea de bine de care zici tu s-a instalat pe la 7-8 saptamani. Si eu ma gandesc tot timpul ca poate nu e ceva in regula ca ma simt bine. Dar daca stai sa te gandesti bine de tot, cu unele dintre ele pur si simplu te-ai obisnuit, dar sunt inca acolo (urinat mai des, mici dureri ici si colo la sani, oboseala mai multa).

loren@, pana acum nu am avut atmosfera si am sa ma stradui foarte tare sa ignor. daca uit, poate mai imi amintesti.

Olivia multe felicitari si tie! Nu mai e asa mult si ajungem cu toatele la perioada in care o sa incepem sa ne punem si carucioarele la semnatura Ce-ti doresti?

Am ajuns acasa si m-am mai linistit putin. Sper sa imi treaca de tot.

Somn usor! Vise placute!

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
10+

Mergi la inceput