Vara 2008 in Turcia (5)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

mama, am ametit citind aici! E tot mai greu sa aleg..

Voi va luati cumva dupa acest site ca sa va faceti o idee despre hotel?
http://www.holidaycheck.com/hotel-travel+information_Hotel+Mirada+del+Mar-hid_31099.html

Are si ratinguri.

De aceasta oferta ce ziceti?
http://www.sejurulmeu.ro/hotel.php?accno=1524&resno=129&ctrno=205
IMi place ca e verdeata multa, eu caut un loc mai izolat.


Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viana spune:

fetelor,ce sa aleg intre Delfin Deluxe Alanya ,RW,Lares park cred ca Lara.
Cum vi se pare pretul de 2033 pt 9 nopti din 1 sept la RW ,2 adulti ,1 copil 5 ani si unul sub 2?Totul e inclus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mama, ce de vesti...

Feli, in primul rand, bravo ca l-ai convins pe "sefu'".Hotelul mi se pare ok, cer nu-mi place e ca e tip bloc, eu una caut bungalowuri, ca seara culc plodul si io o tai prin complex deci imi trebuie acces usor la camera, ca o verific din jumate in jumate de ora. Cand vrei sa mergeti? Botanikul de ce nu-ti convine? Vezi ca are reducere de early-booking de 12%, ceea ce inseamna ceva.

Viana- grea alegere...eu una pot sa-ti zic despre Delphinul din Alanya ca e misto si ca ai putea vizita si orasul Alanya care e suuper dragut. Insa RW are un aquapark mai mare, acuma depinde si daca mergi cu copil, cati ani are etc. Oricum, ambele hoteluri sunt super. Eu acuma as alege RW, pentru ca anul trecut am fost la Botanik, in Alanya si deci zona aia o stiu.

Addya- sa va traiasca sejurul! Bravo!

Dienutzap- incearca si forumul Softpedia, unde sunt n discutii despre drumurile catre Turcia.

Criss- scuze ca nu ti-am raspuns de ieri la PM... cu Grand Efe povestea e asa: mie mi-a placut f. mult, DAR am fost acum 6 ani, cand nu eram nici maritata, nici vorba de bebe. Iar pe vremea aia nu avea decat un loc de joaca, nici gand de tobogane de copii, ca si acuma. Cu distanta...e intradevar la 28 de km de Kusadasi, dar exista dolmus care te duce in cam 45 de minute acolo. Langa hotel e un mini-port de unde pleaca vaporase in mini-croaziere si se trece un deal catre un satuc-orasel tare pitoresc. Pe deal, sus, era pe vremea aia o terasa excelenta, de unde mancam o inghetata de vis si faceam niste poze in apus....
A...si langa hotel e un cartier mic de vilisoare de nemti..tare cochet si apa e cristal de curata si inoata pestii printre piicoare. e tare frumos, ce mai...



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninutza13 spune:

Pentru Criss1902
Noi vom merge la Grand Efe din 24 iunie-9 zile.Inainte de a rezerva am cautat tot ce se putea despre hotel-pe google,evident.Daca te intereseaza ceva in mod special,iti raspund cu placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxel spune:

Noi ne-am luat azi bilete in Kusadasi, de pe 15-25 iunie, 2 adulti si 2 copii intre 3-12 ani, 630 euro, all inclusive. Fara transport. Vom pleca cu masina proprie.
Biletele le-am luat prin agentia Kusadasi, iar taxele de aeroport la ei erau 60 euro/persoana. Am ales sa luam fara avion, pentru ca diferenta era de aproape 1.800 euro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Noki multumesc! La Botanik sunt preturile cam mari, 7-800 euro in camera dubla fata de 600 la Mirada del Mar.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viana spune:

la RW ,mini clubul pt copii e cu plata?Asa scrie pe site-ul de la Kusadasi.
Azi am primit oferta de 10 nopti din Cluj de la 1 sept pt 2 adulti si 2 copii,unul sub 2 ani ,de 2250 eur.Mai astept inca o oferta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

didi pt aqua fantasy eu am dat mail direct la ei si am primit niste preturi f bune si aveau si locuri, poate pt agenti nu mai au, io stiu?!?!acum la voi e faptul consumat ca ati platit deja. mie mi-e ciuda ca cei care vin cu noi nu vor acolocum v-au cinvins cei de la agentie sa luati la pine bay? mai sunt locuri acolo?prin ce agentie mergeti?e inclusa si intrarea gratis la adaland?ca am citit pe alte forumuri ca cica ar fi.

la sealight am renuntat pt ca ne iese prea scump.

acum ne-am reorientat spre pine bay doar ca pe site la ei mi se pare ff scump:90euro/pers/zi in cam dubla standard cu vedere la mare in hotel. voi cu ce tarif mergeti? eu am sunat la mai multe agenti si au tarife mai mici, adica 46euro/pers/zi in cam dubla standard cu vedere la mare. dar noi am vrea si 2 apartamente si nu au stiut sa-mi spuna daca au in hotel sau in bungalowuri si nici pretul. io disper deja....
ruxel tu la ce hotel mergi? prin ce agentie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxel spune:

quote:
Originally posted by arleena

didi pt aqua fantasy eu am dat mail direct la ei si am primit niste preturi f bune si aveau si locuri, poate pt agenti nu mai au, io stiu?!?!acum la voi e faptul consumat ca ati platit deja. mie mi-e ciuda ca cei care vin cu noi nu vor acolocum v-au cinvins cei de la agentie sa luati la pine bay? mai sunt locuri acolo?prin ce agentie mergeti?e inclusa si intrarea gratis la adaland?ca am citit pe alte forumuri ca cica ar fi.

la sealight am renuntat pt ca ne iese prea scump.

acum ne-am reorientat spre pine bay doar ca pe site la ei mi se pare ff scump:90euro/pers/zi in cam dubla standard cu vedere la mare in hotel. voi cu ce tarif mergeti? eu am sunat la mai multe agenti si au tarife mai mici, adica 46euro/pers/zi in cam dubla standard cu vedere la mare. dar noi am vrea si 2 apartamente si nu au stiut sa-mi spuna daca au in hotel sau in bungalowuri si nici pretul. io disper deja....
ruxel tu la ce hotel mergi? prin ce agentie?



Mergem la hotel Vera Le prince Ada. Am luat biletele prin agentia Kusadasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi spune:

arleena, agentia este alibaba. Daca vrei, iti dau pe pm telefonul dnei cu care am vorbit. Am inteles ca mai sunt locuri la pine bay (locurile sunt la bungalow superior, nu standard). Pretul tot cam ca la aquafantasy (ne-a iesit de familie 530 euro - 2 adulti si 1 copil de 6 ani pt. 7 nopti). Nu stiu daca este in cluj alibaba, dar cred ca se poate rezolva cumva.
De convins sa sti ca ne-am convins singuri. Am omorat net-ul cautand informatii si am gasit diverse. In general hotelurile sunt asemanatoare la conditii, dotari etc. Diferenta era ca la aquafantasy aveau aqua park-ul. Dar nu stiu de ce mai mergem la mare daca stam in aqua park. Mai bine mergem la otopeni. In fine, ce am gasit pe net ne-a convins si pt.pine bay.
Bungalow-ul superior am inteles ca este destul de mare, au pat dublu si doua paturi single (pt.copii) si imi place mai mult decat in hotel. Este mai multa intimitate si verdeata si flori si liniste etc.
spune-mi daca vrei nr.de tel.
pupici

didi si cata
http://www.flickr.com/photos/dia_si_cata/
http://picasaweb.google.com/DiasiCata

Mergi la inceput