Vara 2008 in Turcia (5)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mr_baz spune:

quote:
Originally posted by simonasirbu

Buna! Va tot citesc de mult (de vreo 3 capitole)pt ca ne-am hotarit sa mergem in Turcia in vara. Ar fi prima data pt noi. Mai mergem cu inca 2 familii, dintre care una ar fi la a doua experienta in Turcia. Ei au zis sa alegem zona Belek pt ca e mult mai multa vegetatie. Am si eu o intrebare la voi: stiti ceva de hotelul Limak Arkadia?
Din ce am vazut pe site (http://www.limakarcadiahotel.com) mi se pare ok, dar am zis ca poate am noroc sa fi fost cineva acolo si sa-mi impartaseasca si mie citeva impresii.
Va multumesc, Simona


Simona

Din toate hotelurile din Belek ati ales unul la care rar stau romani....desi in Antalya nu as putea sa iti dau informatii despre Arcadia. Singurul din lantul Limak demn de cinste este Limak Lara.

Va sfatuiesc sa va orientati spre un Papillon Aischa sau Zeugma...nu bag mana in foc pt Limak Arcadia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mr_baz spune:

quote:
Originally posted by clyo

Mr. Baz, la Ela Quality ne-am gandit si noi, doar ca mi-e groaza de rusi

DianaR, RW era pe lista noastra dar ma enerveaza goana asta dupa locuri, toata lumea e innebunita dupa acest hotel.

oricum, saptamana asta ne decidem.



Clyo rusii sunt peste tot...cu cat incerci sa ii eviti cu atat vei intalni mai multi.Relax!
Singurele hoteluri unde nu am vazut f. multi rusi sunt Gloria Golf si Barut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Mr baz, am loc in avionul spre Turcia cu plecare din 26.04, sper sa am loc si la hotelul Kervansaray Kundu. Astept confirmarea.
Ne vedem pe acolo?
Este lume sau e cam pustiu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viana spune:

DianaR ,multumesc pt poza cu toboganul de copii de la RW.Eram suparata ca nu vedeam nimic mai mic.Alea mari nu ma intereseaza ca eu nu am posibilitatea sa ma dau pe ele fiind cu doi tanci dupa mine.Astea erau cele mai importante.Azi am platit asa ca stau linistita.Mi se par f multi bani, dar sper sa merite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Cu placere. Noi ne-am dat anul trecut si pe cele mari de la hotelul unde am stat, eu cu fetita si sotul cu baietelul in brate. Fetita mea era deliciul celor de la piscina, cat era de curajoasa! Si ne mai dadeam linistiti cand isi faceau somnul de dupaamiaza, la umbra pe sezlong.

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06) Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dina231 spune:

salut tuturor! Eri me-am platit suma totala pentru foile la mare si deja ma vad cu burta la soare :-). Plecam pe 26/05 la RW. Mie mi se pare foarte fain hotelul, deja am sa va scriu cu amanunte ce si cum. Unica ce mie nu-mi place, dar asta numai dupa poze, realul il vad acolo, e cam putina verdeata. Dar am citit recent la rusi ca e tare fain, si de anul acesta s-a schimbat mult spre bine in conceptia UAI (ultra all inclusiv), animatia e super anul acesta e un grup din Giorgia (fosta URSS)care te fac sa fii cu zambet mereu pe fata. Deci asta ce me-a scris o persoana din Moscova recent venita de acolo.

Alinaluca, scrie-mi un PM cum te gasesc la hotel, am inteles ca tu deja pe 24 zbori, nu pe 25. Oriucm ne intersectam, noi ne ducem de pe 26 pana pe 4 acolo.

Fetelor, sfatuiti-ma unde sa fac o asigurare medicala, si asigurare storno. Sa fie conditiile bune si la pret convinabil. Agentia Trans Balcan la moment nu aveau forme pt asigurare medicala, si me-au zis ca daca vreau vin la ei dupa sarbatori. Dar ma gandeam poate din experienta voastra imi ziceti unde pot sa-mi fac aceste doua asigurari mai convinabil.

Multumesc!! Si o zi buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

De hotelul Papillon Zeugma stie cineva ceva? Ati fost pe acolo vreodata ? Ma tenteaza sa ma duc, m-am uitat pe site si pare super frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

am fost noi (eu si cu inca 2 fete cucuiete de pe DC) anul trecut in iunie.

hotelul e frumos si curat, camerele mari, dar serviciile lasa mult de dorit: chelnari plictisiti care uita sa se mai intoarca cu comanda, personal subdimensionat.
noi am ajuns in jur de ora 12 noaptea; din anumite motive, nu aveau room-service, efectiv am facut foamea in seara respectiva.

sunt doar 2 topogane mari care functioneaza numai intre anumite ore, piscina principala e foarte mica.

a fost cel mai slab hotel la care am stat.

eu una nu m-as mai intoarce acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Ooo Multumesc de raspuns

cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

imi pare rau dar asta este reclama la o agentie de turism.
pentru acest fel de anunturi va rog sa folositi mica publicitate.

multumesc,

Roxana

---

Roxana, nici o agentie de turism nu are un astfel de calculator de preturi :) -- doar eu am. Iar eu NU sunt si nu o sa fiu niciodata agentie...
Si sunt sigur ca ar fi fost util multora de aici... :(

Inteleg insa [si sunt de acord] ca regulile unei comunitati trebuiesc respectate chiar daca PAR nedrepte [sau nedrept interpretate], astfel ca imi asum greseala.

O seara buna.

---

Mergi la inceput