Gravidute & Mamici de IASI (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

quote:
Originally posted by mephala30


A murit Pruteanu....
Dumnezeu sa-l odihneasca!






Dumnezeu sa-l ierte!

Uite www.ziaruldeiasi.ro/cms/site/z_is/news/154678.html" target="_blank"> aici link cu articol din ziar, Daniela.

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by dana_h

Buna fetelor!Mersi frumos pentru intampinare si tare mult imi place cum va comportati toate ca un ''support group''



Bine ai venit Dana!


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Nonna76

Ia priviti-ma



Ufff...dragutul de el...ce multe bubite are...Pupam baiat mic si scump,sa treaca repede!


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Vad ca sunt singura pe aici..intru si eu o data in schimbul trei si sunt singura....Atunci ma indrept si eu spre pat ca sotul trage o repriza de sforait si mi-i teama ca o trezeste pe Amalia.
Noapte buna la toata lumea.

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
http://community.webshots.com/user/danyelle005?vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Nu mai tin minte cine m-a intrebat aseara la ce film ma uit "suburban girl", am vazut 30 de min din el sper sa reusesc in seara asta sa il termin.

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Buna seara
La Mai Multe Lunite strumfului David si micutului Tudor!
Alina, felicitari pt. nepotel! refacere usoara surioarei tale!
ella, cred ca are colici Bianca..da-i Gripe Water sau Debridat pt. colici..pune-i ceva caldut pe burtica, un scutec, batista... stiu cum e sa fie fata agitata, dar noaptea eu pot sa zic ca-s o fericita, tot timpul a dormit chiar de mica mica..in afara de alaptat, cand manca si dormea imediat..nu avea momente in care era treaza, sa vb, sa rada samd..dar pt. asta nici eu noaptea nu stateam dde vb cu ea, nu deschideam lumina, nu o schimbam, nu radeam..

Am fost azi iar la pediatru..am luat nan1..dar tot face fitzeam lasat-o si putin flamanda..vreo 3-4 ore..dar degeaba, daca a inghitit vreo 2-3 linguri de lapte praf..si alea rase..
Sunt cam speriata, ce-o sa manance cand n-o sa mai am deloc san?
incercam maine 30ml lapte, dupa care marim pana ajungem la 120-150 ml dupa o sapt..si cantarit zilnic ..dupa 2 sapt sa vedem ce si cum..

nu stiu cine zicea cum ca la siminiceanu consultatia e 75 lei..si i se parea mult..pai la dr meu e 80 lei, bine, e prof univ si astia iau mai mult..Eu nu platesc ca suntem prieteni buni de fam, dar ma gandeam asa ..la alte mamici..

ieri si azi numai agitata a fost..i-a spus tatal nostru si inger, ingerasul meu soacra-mea de cateva ori..si parca s-a mai linistit in seara asta..aseara m-am inchis in baie si m-am apucat sa tip ca nebuna si sa plang...efectiv a plans ore intregi ieri si azi dimineata..nici la colici nu plangea atat de infocata..

am fost si pe la soacra, cum am mai spus..si ma tot freca la cap ca sa ii dea ea bors, am zis ca nu..ca sa ma duc sa ii iau niste legume sa ii faca o supa..ba ca ii face iar lapte praf, ba ceai, ba suc..cum plange fata..ea tre sa ii dea ceva de mancare..ea vrea sa o hranesc non stop..cand voi incepe diversificarea cred ca ma innebuneste de cap..ca i-am explicat ca sunt pe mese, ca fiecare masa are alimentele ei..la un anumit interval de ore..dar degeaba..ca ea ii da de toate oricand ..ca ce tot citesc in carti, ca pe vremuri nu era asa..samd..



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 5 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

Ia uitati ce am eu pentru voi! AICI



La ce ora te trezesti dimineata?


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by slimatei
miha(mariussimiuc) da' nu mi-ai spus daca ti-a placut cafeaua...sau nici n-ai vazut mesajul...



Mai era nevoie sa spun? Doar stii ca faci cea mai buna cafea.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by alynta27

Am reusit sa ma mai linistesc! Am vb cu sora si are un glas asa lin, ca ma intrebam daca chiar a nascut!



Felicitari matusico! Si refacere rapida surorii tale,sa speram ca nu va fi nimic grav.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Mihamora, Danielle, Kriss multumesc!
Nonna e asa dulce mezinul! Cu bubite, dar cu simtul umorului!
Ce a trecut timpul! David are azi 9 luni! Cand ma gandesc cum eram si eu pe atunci!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?id=9198" target="_blank">Votati-l pe David!

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput