Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (286)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Fetele eu mai am putin si plec acasa si asa ma simt nasol de ceva timp , am niste ameteli de zici ca sunt cu capul si ma cam tin de o luna si cred.
Si imi e o foame de lup. Sper ca maine sau diseara dc prind calculatorul , dar il prind doar dc face Mario baie sau cine stie cum, sa citesc numai de bine.
Apropo e vreo calculatorista printre voi si imi zice cum sa bag internetul ep ambele calculatoare ca acume doar pe unul si nu stiu procedura.
V-am pupat



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

irino dar maine nu lucrezi? de la ce ai ametelile astea? nu mananci?

noi am venit acasa di cauza ca Marco a facut pipi pe el in parc. s-a crizat ca nu-l mai las afara si tot drumul a urlat, nu a plans- de ciuda. mama ce draci mi-a facut!!!! e asa dacos cand vrea, de nu cedeaza nici cum.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Irina si eu am fost asha. Doar ca la mine starea era de somnolenta si foame. As fi dormit tot timpul si as fi mancat tot timpul cand eram treaza. Am luat niste energizant de Ginseng si Ginkobiloba si mi-a revenit cat de cat(beam dintr-o sticluta dimineata pe stomacul gol). Merita sa incerci. Cred ca e si astenia de primavara de vina.
Giova, eu inca nu l-am scos pe Dani fara scutec. Acasa face singur dar afara nu ma incumet inca. Daca il trece cum sa il pun sa faca? In picioare sau gugulici?. Azi la cresa a facut pipi pe el ca doamnele au uitat sa ii puna scutec in timp ce a dormit de amiaza. Si copilul a spus cand am ajuns "pipi pat" . Trebuie sa il dezvat dar ziua in timpul sapt e la cresa...astept sa vina weekendul sa ii mai explic ce chiloti frumosi are si ca e pacat sa ii ude. poate tine figura...oi vedea.
Apropo...nu mai fumez , imediat am 2 luni de cand nu mai fumez eu care fumam cam 30 tigari pe zi. Am reusit cu campania anti-fumat oferita de guvern. Vointa stiu ca nu am asha ca...am apelat la campania asta si mi-a iesit figura. Economie cam de 200 lei pe luna.Si vreo 4 kg in plus dar asta e. Si cu bani si fara kg nu se poate


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Azi am fost la scoala hotarata sa stau la cursuri, am stat o ora ca m-a apucat o tuse de nu mai puteam. Asa ca la pauza am plecat ca mi-era ca deranjez.
Tud de fiecare data cand plec imi spune ce sa-i cumpar, azi mi-a zis ca vrea o macinuta abata, n-am gasit si i-am luat o minibicicleta. E asa de cuminte cu mama si asa se bucura cand ne vede ca venim ca-mi vine sa-l pup tot. Sa vedeti cum imi spune Mami Te Ubete Tudoi, si ma imbratiseaza. Acum il culca Silviu, leganat evident, iar el ii tot povesteste.
Giova maine mai incarc ceva poze si le pun.
Irina, eu azi am facut o criza de stomac de abia m-am ridicat de jos dupa vreo 3 calmante, cred ca imbatranim si ne lasa una alta........
Fetelor voi dati Fornetti la copii? Al meu a prins gustul si-mi tot cere si n-am idee cu ce sa-l pacalesc.
Mirela pupici pe burtici.
Anasol sanatate lui David.
Maraki tinem pumnii pe maine.
Salutari ptr. toate fetele si spiridusii dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Miha, aici s.a scris la greu ca se da Fornetti la bebei Eu intrebasem ce sant ca habar nu aveam.
Bianca, cu ce te.a ajutat draga campania initiata de guvern? Care a fost impulsul? Scriu pe fuga, abea am venit de afara si Angelo inca nu a mancat.



Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Giova felicitari ptr. Marco cred ca e tare dragut sa-l auzi cum zice eu pap, eu merg. Cresc copilasii nostrii.
Lui Tudor tare-i place sa vb, sta si ne asculta bine, repeta si daca-si da seama ca n-a zis corect mai repeta o data. E tare figura ca uneori oricat ar repeta nu-i iese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Maraki asta cu Forneti cred ca mi-a scapat. F. bine at. inseamna ca nu-s singura. Si eu vroiam sa intreb ce campanie a fost aceea? Doamne cat as vrea sa scape sotul de pasiunea asta cu fumatul.....
A reusit sa-l culce pe puiut, acum dupa ce l-am laudat putin sa va spun ca tb. asta cu leganatul ne cam termina, eu am niste dureri de spate crunte. Cred, de fapt sunt sigura ca e singurul care doarme leganat, dar credeti-ma e in stare sa nu se culce daca nu-l leganam. Si culmea e ca de fiecare data cand am vrut sa-l dezobisnuim a intervenit ceva si ne-a fost mila sa-l vedem ca se chinuie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Miha eu ii mai dau lui Dani forneti. Si daca bine tin minte cred ca ii dau de pe la vreo 7 luni cu telemea sau mere..sau chiar gem depinde. Cand trecem pe langa alimentara ii cumpar. Daca nu ii cumpar eu de bunavoie, se opreste el si cere. Acuma nu iti inchipui ca mananca zilnic...mananca saptamanal, de 2 ori pe sapt..depinde. Si 1-2 bucati.
Maraki...m-a ajutat in sensul ca nu am mai poftit tigara. Si pe mine asta m-a ajutat cel mai mult, pt ca parctic e pofta de a fuma. E greu vreo 2-3 saptamani dar nu imposibil daca chiar eu care nu sunt ambitioasa din fire am reusit. Toti pacientii doctoritei mele care au luat Champix nu mai fumeaza Actioneaza asupra sistemului nervos central si inhiba dorinta de fuma. Plus ca la servici nu fumeaza nimeni, in casa nimeni...e un ajutor bun ca nu ai tentatie.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Aici e medicamentul:
http://acest topic este si pe site-ul Desprecopii/Stiri_medicale/Champix_cel_mai_nou_medicament_antifumat_se_lanseaza_in_Romania_308.html

http://www.efarma.ro/products.php?id=1747
Ce chestie...tot pe situl asta l-am mai gasit acum vreo luna si atunci era 105 lei acum e 165 lei.
Se gaseste si in farmacii dar trebuie citit f bine prospectul.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

pe mine m-a terminat dani pe ziua de azi.s-a sculat pe la 10.0 si bineinteles ca n-a mai dormit siesta,asa ca m-am gandit sa-l culc pe la 9fara ceva ca ii picau ochii in gura.asta dupa ce toata ziulica am stat dupa fundul si mofturile lui,ca a batut un vant pe aici de nu l-am putut scoate afara.
dar vezi sa n-adoarma cand l-am pus in patutz,am stat vreo 3sferturi de ora in picioare langa patutzul lui cu amenintzari si povesti si pana la urma,am iesit din camera si l-am lasat sa planga vreo 0 de minute...abea s-a linistit,sper sa doarma totusi la noapte,ca daca mai face istericale din astea ma duc cu nervii.ce nu-mi place ca atunci cand sta in casa ar sta la desene non stop,si eu nu prea vreau sa-l las dar nu am incotro....
MIHA,insanatosire grabnica,nasol cu stomacul si eu am avut azi niste crize de-mi venea sa ma tavalesc pe jos,de fapt la mine a fost mai mult o indigestie cu crampe,deranjat la burta si senzatie de voma.groaznic...
BIANCA,pupicei la dani.
ANASOL,nu ne mai dai ceva vesti?


http://www.dropshots.com/mirelutza
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (34) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput