Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Marul oxideaza foarte repede si se face maro, cred ca si sucul de mar la fel....dar la gust e bun!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

BB...Tu le-ai gustat (ceaiurile)...de care ii dai si care ti se pare mai bun?

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Plec la culcare ca nu mai rezist...ne auzim dimineata!
Pupici si somnic pufos!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

creem, amandoua, milupa i l-am dat de la 2 luni cred si humana am inceput sa ii dau de la 4 luni. humana e de musestel, tei, flori de portocal, menta. iar cel milupa era de musestel simplu.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Cami, deja am scris acolo si am si primit raspuns de la Marius, spunandu-mi ca nu au dreptul sa ma lase fara servici, ca sunt obligati sa ma primeasca... stiam ca nu primesc banii, dar tocmai cand ziceam ca tb sa fac cerere de acordare a concediului neplatit de crestere a copilului, stii, pt pastrarea serviciului si a vechimii, ma trezesc ca ma pun sa semnez cerere de desfacere a contractului, ceea ce binenteles ca n-am facut... acum astept poate primesc raspuns ce lege e de partea mea, ca sa-i pun pe contabilii aia cu botul pe labe, sa mai studieze si ei un pic...
Ce face prietena lui Lucas, cea scumpica?
te duci si tu la kidex? tare mult mi-ar placea sa merg...sa ma vad cu fetele, sa mai cumpar...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Apropo de empatie, si eu zic ca e foarte importanta si ca te ajuta sa il intelegi pe copil, insa nu e suficienta ca sa il ajuti sa se dezvolte si sa creasca armonios. Daca esti empatic nu ii faci vaccinul pentru ca stii ca sufera si il doare...? Sau eu sa nu il pun sa se culce cind il vad ca e obosit de nu mai poate, dar nu reuseste sa adoarma singur, stiind pe de alta parte ca somnul e esential pentru dezvoltarea fizica si cognitiva...?
Si e important zic eu sa cautam explicatii si metode sa ne lamureasca si ajute in situatii cum e a mea acum decit sa adoptam un raspuns de genul "fiecare copil e unic" sau "asa e el, doarme putin"cum mi s-a spus mie de catre pediatru sau personal medical.
Empatia ne poate ajuta sa alegem metodele cele mai potrivite pentru el ca sa obtinem rezultatele care noi credem noi ca sunt bune pentru ei.

Uff, ce m-am lungit ...
Somn usor la fete, printese si printisori :)

------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Somnic usor...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

noapte buna!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Jasmin,ai grija! daca te-au tinut 1,5 ani fara carte de unca, probabil ca ar fi in stare de orice .
Sa stii ca Stefania este o fata cumintica, curioasa si isteata."Vorbeste" toata ziua,chiar si "canta" dupa mine

La Kidex nu cred ca ajung, imi este frica ca nu exista locuri de parcare (am inteles ca se construieste o cladire in fata...), imi este frica si de restrictiile impuse de summitul NATO; in plus, ca sa ajung acolo trebuie sa merg pe Stefan cel Mare care este un adevarat santier..Astept babyExpo, ca este la doi pasi de noi, eu sunt inca acasa si o sa ma infatisez acolo in prima zi (joi), cand sper ca va fi mai liniste si voi mai gasi cate ceva inainte de "asaltul de weekend"

Eu ma culc, astazi am fost extrem de obosita, parca nu mai am nicio vlaga- stare de somn, dar si lipsa de orice putere- de abia am ajuns la gradinita dimineata, de plimbarea de dupa-amiaza nu mai vorbesc- imi era frica sa nu cad pe strada..

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

daca ar fi sa merg cu mijloacele de transport in omun ar fi si mai rau: trebuie sa schimb vreo 2 linii de metrou, plus un autobuz- din nefericire sunt groaznic de aglomerate aceste trasee, iar in plus daca tot m-as duce as vrea sa cumpar si lucruri voluminoase

La un moment dat credeam ca o sa se anuleze, ca se inchid chiar de zilele acestea trasee din zona...


pupici la toate mamicile si la toti bebicii!

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput