Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



urasc vantul asta de afara .. iar nu pot iesi azi din casa .. uff ... ce nervi am ..

zuzici .. voi va scoateti clopoteii afara pe vantul asta nasol??

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

quote:
Originally posted by alinaatudor

Referitor la Gaviscon..cum as putea intra si eu in posesia lui..credeti ca se poate trimite prin curier..sau ceva..nu stiu....ca la noi nema...iar eu in vest nu ajung curand..nici pe cineva nu stiu sa mearga...tare as vrea si eu o sticluta 2...
Imi rupe inima cand o vad pe pitik cum sufera..si cred ca urletele de la 23 la 1 au legatura cu arsurile ..sigur sigur...ca p[rea e ciclic..si se repeta intocmai..exact ca durerile de ulcer si gastrita..asa ca eu cred ca sunt de la reflux...
mai..dr astia ai nostri..nu stiu ce naiba..cum sa zica..asta e.,..o sa treaca..mai ales daca este o solutie..acest medicament sau altele asemanatoare...ce naiba..ar putea sa ceara ..pe retete aduc erea lor in tara..fi-mi-ar sila de nepasatori..pe bune..la noi prea des se zice..lasa ca ii trece...nu tine minte..ce conteaza ca sufera..

Alina si Stefania

Poze cu ingerasul

Ingerasul creste




Iti trimit eu Gaviscon . Pleaca cineva miercurea viitoare inspre Romanica . Fetele din Bucuresti , care mai vreti , sa-mi spuneti si trimit mai multe cutii intr-un pachet .

Numa' sa-mi dati o adresa , ceva , ca sa stiu cum facem .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Irinouka si Ellenutsa...multumesc mult.....sunt un pic disperata din cauza de reflux..dar ma intelegeti voi:D
e bine si de Pasti..daca pana atunci nu il pot avea..
tocmai ce mai rasfoiam netul si am citit despre medicamentul asta...e cam monopol asa..adik..erau cam singurii cu aceasta compozitie,...iar cand au vrut si altyii sa mai produca asemanator..nu i-au lasat..ma rog..deci slabe sanse sa gasesc ceva asemanator la noi...
am vazut totusi ca Maalox se gaseste si sub forma de suspensie..ceea ce ar fi bun..dar nu stiu daca il pot da la bebe..adik.nu scrie ca ar avea contraindicatii..l-am luat si in sarcina..nu stiu..acum astept raspunsul unei pediatre..careia i-am formulat o intrebare pe net..sper sa imi raspunda...
ma mai documentez..si vad ce si cum cu maaloxul asta..

daca puteti voi ..vreau Gaviscon..oricand..macar ca nu imi mai trebuie..dar sa stiu ca il am...mi se pare ca m-am luminat de aseara de cand am citit postitul lui miri..de aia plangea bebe asa tare si neconsolat..eu ziceam tampita de mine ca vrea in brate...dar nu se potolea nici asa..iar aseara..am urmarit-o atent atnet..intr-adevar..ii vine laptic inapoi..si un lichid transparent asa..cred ca e multa saliva..pe care o produce din cauza arsurilor..asa ca la gastrita..offff..



Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Virgoo...multumesc.,..vreau vreau..2 cutii vreau eu..
sa imi spui cum sa fac...si ma duc sa ma intalnesc cu persoana care vine...offf..sarumana...ce bine..asa de repede...
si am vazut ca se da fara prescriptie medicala..deci..nu cred sa ai probleme la achizitionarea lui..


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raca spune:

Ellenuta, multumesc pt raspunsuri. Tu intrebai parca de aparat de gatit cu aburi - eu am de la Tefal si sunt fffff multumita de el. Legumele fierte la el sunt o nebunie (mai ales ciupercile), carne nu am gatit decat piept de pui si a iesit f bun si file de peste. Oricum isi merita banii (tot gandindu-mala diversificare l-am luat si eu, dra am zis sa-l probez pe mine mai intai ).
Miri imi pare tare rau pt problemele lui Sacha cu refluxul. Faza e ca din simptomele descrise de tine le are si Razvan aproape pe toate (pai putin plansul). Regurgiteaza/vomita des chiar si la 2 ore dupa masa, suzeta e prietena lui cea mai buna si chiar si imediat dupa ce ii curat nasu e fornait asa parca din gat...NIci macar nu m-am gandit la reflux, mai ales ca am fost la dr ieri si i-am zis de nasul infundat, l-a ascultat la plamani si a zis ca e doar nasul infundat, in rest nu sunt probleme. MI-a dat sa-i pun niste picaturi si niste pastilute...dar n-a zis nimic de reflux. I-am spus ca mai vomita dupa masa dar atat.
Gavisconul are vreo contraindicatie...adica eu as avea pe cineva sa mi-l trimita din Franta dar daca ii spun doctoiritei dupa aia zice ca ma cred mai deteapta decat ea si se supara (o cunosc...). As putea sa-i dau fara indicatii clare din partea medicului?

de Razvan Gabriel
www.flickr.com/photos/12657960@N03/?deleted=2274601535" target="_blank">Poze Razvan Gabriel
Cum crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



alinuscha eu am lansat intrebarea catre surse. acum astept.

cat despre lichidul acela transparent .. si bitzi mai da afara .. e asha ca apa .. dar nu asa des. si il da afara mai ales cand e presiune pe burtik .. adic cand o spal la chiveta la fundulet si o presez pe stomacel ... o avea si ea vreo problemuta? ea nu regurgiteaza des, dar o face, de harait si sforait nu face asha .. iar de urlat .. urla seara dupa baita ..

offf ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Lasa-mi adresa completa ( pe privat ) si un numar de telefon . Baiatul ( Catalin ) o sa-ti spuna cum si unde sa te duci sa-ti ridici pachetul . Mai este o varianta : trimit azi prin posta si ajunge tot asa in 7 zile , ce preferi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Ellenutsa....nici eu nu am scos-o afar ieri..era a doua zi dupa vaccin si..am zis mai bine nu..dar azi ies sigur..chit ca ii pun paturica pe ochi..vorba vine...trebuie sa ies..
ma duc ca plange..va pup



Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



raca cu placere!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by virgo

Lasa-mi adresa completa ( pe privat ) si un numar de telefon . Baiatul ( Catalin ) o sa-ti spuna cum si unde sa te duci sa-ti ridici pachetul . Mai este o varianta : trimit azi prin posta si ajunge tot asa in 7 zile , ce preferi ?



virgoooo, n-ai privatu' activat. ca m-as inscrie si eu la o cutie, daca nu-ncurc.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput