Mamici de Noiembrie-Decembrie2008 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ALEXA - Ti-a dat dr. Elevit?
Pentru ca sunt intr-adevar vitamine de ultima generatie, dar dau greturi in prima luna la multe persoane. Nu stiam ca iei ca ti-as fi spus. Oricum, eu am sa incep sa iau vitamine mai tarziu, ca-i prea devreme in primul trimestru. Si de luat cred ca voi lua tot Materna, ca prima data.

DIANA - Ce m-a impresionat povestea ta!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

mamaaaaaaaaaaaa..........s-a deschis alt capitol....ce bine ca are cine sa ma ajute si pe mine.....multumesc frumos celei care a deschis capitolul nou, cred ca mav este autoarea....multumesc ca ai trecut si copilasii celor 2 fete, lorellay si miria_cristina.

alexa, eu din contra stiam ca elevitul iti ia din greata, dar cred ca daca e luat dimineata nu seara. Ia incearca sa-l iei dimineata si sa vezi cum te simti ziua.

maryb 8+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

NARCISA - Sa fie cu noroc vestea!

Tu zici, ca-ti venea sa tipi de bucurie, eee, imagineazati ca eu chiar tipam! Oare ce-or fi zis vecinii atuncea?! se uita, fii-mea la mine ca la ET si zicea: " Ce-i, mama?! Ce-i?!"

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

salut fetele..salut noile gravidutze si gravidutzele care sunt d ela inceput la mamici de noiembrie-decembrie sarcini usoare si frumoasa pana la termen
fetele sper sa ma aaltur si eu voua dar la luna decembrie inca suntem in perioada de fufu dar sunt optimista si sper sa prinda bebe si luna viitoare sa am si eu un test cu 2 liniute...
fetele vreau sa va intreb si eu ceva...e adevarat ca pozitia femeia deasupra nu este prielnica pt concepere bebe?

Anca..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Multumesc Miria bleaga de mine nu stia

Maryb nu cred ca mai conteaza daca-l iau dimineata sau seara...
cert e ca ma distrusese ...nu mai iau nici cu ordin de la
guvern...o sa incerc Centrum materna...ca are si acid folic

www.tickercentral.com/view/9jaj/2.png" target="_blank">...Vine unla mami...


...TESTELE MELE!!!...




LAURA 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nebunica-zapacica spune:

Ce fac burticutele?
Eu sunt asa somnoroasa... alte simptome nu mai sunt, dar mi-e sooomn...
Felicitari noilor burtici, bine ati venit, sarcina usoara si la termen.

Anes, mi-am imaginat eu ca probabil asta e motivul pt care la mine masuratorile erau mai mici decat ale altor fete, dar mi-ai confirmat si m-am linistit si eu.

Miria-Cristina, si eu am vazut acei colacei pe burtica de care vorbesti tu, de-asta imi si imaginasem ca am luat ceva in greutate, pana cand dr m-a cantarit si am vazut ca stau biiiine

Diana21, bine ca e poveste cu final fericit, desi nu pot sa cred cat de usor sunt date vestile astea de catre dr...nu te joci cu asa ceva, suntem oameni, nu pietre.Un pt fata isteata care a mai cerut o parere!

burticile si va urez o zi frumoasa si fara greturi!

7+

Bebe in burtica

Samburele nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

da, mary, eu am fost! lucram linistita, nici macar nu-mi era greata si dintr-o data m-a apucat voma... asa ca apoi am luat o pauza si m-am ocupat de noul capitol si listuta! am sa te ajut de cate ori pot!

voicu_bebi, ma bucur ca te-ai intors linistita, cu moralul bun si te asteptam pe listuta mamicilor de decembrie! Ne povestesti si noua ce ti s-a intamplat pana la urma? Ai pierdut sarcina (oprita in evolutie, nu?) natural sau ai facut chiuretaj?

8+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

mav, imi pare rau ca inca mai vomiti....of of of....multumesc mult pentru ajutor, nici nu stii cat m-ai ajutat.
dar mai am o rugaminte la tine daca poti, daca nu fac eu diseara....incepand cu kita incepe luna decembrie, vrei te rog sa scrii decembrie asa cum e si la octombrie si noiembrie ??? multumesc anticipat.

bebi, te asteptam la mamici de decembrie.

eu astazi m-am simtit mai bine decat zilele trecute, tot mai am greturi dar nu asa mari....

maryb 8+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ALEXA - De ce iei de acuma vitamine? Acuma copilul se formeaza, se fixeaza placenta.... Se iau vitamine abia cand incepe dezvoltarea lui efectiva, adica din al 2-lea trimestru de sarcina.

ELEVITUL fata de alte vitamine da reactii adverse.

In plus, contine vit. A care este contraindicata in primul trimestru de sarcina.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu23 spune:

Fetelor, in special cele care au trecut deja prin una sau mai multe sarcini, cum facem cu epilatul in timpul sarcinii? In special axila si inghinal??? Am inteles ca nu e bine sa ne provocam dureri, ca dau contractii si e risc pentru bebe. Cum e de fapt?? Ca doar vine vara si nici lama nu vreau sa folosesc...

S6

Mergi la inceput