Rockeri si rockerite.. rock on! (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela68

Concertul Sting, din februarie, de la Bucuresti, v-a fi ... mai altfel. E un proiect impreuna cu Karamazov si vor canta la lauta.
In urma cu cateva luni,niste prieteni, al caror baietel e fan Sting, s-au dus la Viena pt. concert,fara sa se documenteze inainte ce si cum...si acolo surpriza... concert la lauta si copilul tot intreba cand isi ia Sting bassul...Saracu' copil a venit total dezamagit...

Roxana, tu de ce nu mai mergi la concerte? La Kavarna ai mai fost?

Mirela


ia uite, nu stiam de chestia asta.
Mirela... nasc in ianuarie. asa ca mi-am luat portia de concerte in vara cand puteam sta in picioare fara probleme.
la Kavarna nu am mai fost ptr ca in ultimul timp au fost numai concerte speed/trash care nu-s pe gustul meu. la concertul de anul nou o sa vina U.D.O. de data asta (http://www.kavarna.bg/index.php?do=77&id=490&lang=en).
de la anul de prin iunie asa sper sa mai pot fugi la vreun concert... zic eu ca si reusesc

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Roxana sarcina si nastere usoara! Da, acum trebuie sa stai cuminte o perioada...
Uite ca eu am ajuns sa merg la concerte cu fiica mea care are 12 ani jumate. Daca numai rock a auzit in casa, a ajuns si ea o mica rockeritza...
Pentru seara asta avem rezervare intr-un irish pub, unde ne va canta AG Weinberger
Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela68

Roxana sarcina si nastere usoara!


multumesc frumos!!
de la 12 ani zici? eu as incerca mai devreme.... chiar vorbeam cu barbata-miu sa il ducem odata pe Patrick la repetitii la prietenii nostri... ca sa se obisnuiasca .
imi place tare de Weinberger, distractie placuta diseara!

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Am fost aseara la concertul Celelalte cuvinte.. au cantat superb

Mami de Calin Gabriel (8 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Celelalte cuvinte imi placeau foarte mult la inceputurile lor, cam prin '85-'86-'87 cred, eram innebunita dupa 'Iarba prin par' si 'Un sfirsit e un inceput' , apoi au trecut la un rock mai dur pe care eu nu-l puteam asculta...
AG Weinberger a cantat foarte bine,chitara i-a sunat perfect. A fost o seara intima, placuta, cu muzica de calitate...

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

noi am vazut Celelalte Cuvinte asta primavara daca nu ma insel. nici eu nu diger sound-ul lor asta nou (albumul ala cu www.... very strange) dar spre final au cantat numai piesele vechi,... si clar s-a animat audienta . una opeste alta a fost o experienta super!
Mirela, imi pare bine ca a fost conform asteptarilor la Weinberger.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Cum a fost la Weinberger ...
www.dublinpubms.ro/evenimente.php?id=42" target="_blank">aici


Mi Re La

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela68

Cum a fost la Weinberger ...
www.dublinpubms.ro/evenimente.php?id=42" target="_blank">aici


Mi Re La


frumos!! acu zi si tu in care poza esti, nu ma lasa cu ochii in soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Ha...Eu nu ma vad... in poza 12 e sotul meu,cel cu ochelari,tricou negru si camasa de blugi peste...isi facea o pipa si AG a dat mana cu el si i-a zis "Hmmm ce bine miroase tutunul tau"
Noi, fetele eram de cealalta parte a mesei...

Mi Re La

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Rockeri si rockerite, bun gasit in noul an!

Roxana cand trebuie sa nasti? ...sau poate ai nascut...o fi o micuta rockerita Oricum, eu va doresc sanatate si numai bine

Noi suntem tare bucurosi. La vara, vom bifa, din nou, un mare nume in muzica: EAGLES . Ne-am luat bilete la concertul de la Viena, de pe 10 iunie.

Mi Re La

Mergi la inceput