Rockeri si rockerite.. rock on! (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
citat din mesajul lui arcadia

Stie cineva la ce ora incepe concertul Judas Priest? Ca pe bilet scrie doar intrare incepand cu 16.00 si pe net nu gasesc.

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain




la ora 22 incepe. uite aici: http://www.bestfest.ro/editia2008/media/program_11_mare.jpg
eu ajung pe la 21 acolo, ca celelalte trupe nu ma atrag.


Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Multumesc Roxana pe mine ma intereseaza si trupa fostului chitarist de la Manowar, Ross. Oare merita? Ca parca e cam devreme sa ajung la 7 fara un sfert.
DarkBendis si eu abia astept


Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

na ca raspund prea tarziu. ai ajuns la trupa lui Ross the Boss? noi nu, doar la ultima parte a celor de la Primal Fear.
in schimb concertul "mosilor" a fost exceptional!!!
Halford are vocea de pe vremuri, trupa extrem de bine sudata.... nu degeaba canta de 30 de ani impreuna. fara exagerare, dupa atatia ani de concerte as putea spune ca este in top 5 din punct de vedere al organizarii, sonorizarii, prezentei pe scena.. tot.
Halford mi s-a parut tare tare ostenit... aducea cu Ozzy cateodata are doar 57 de ani dar pare mai in varsta. dar a compensat cu vocea 100%.
acum abia astept Maiden... sper sa fie la fel de ok concertul.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
citat din mesajul lui mirela68
Revenind la nenea Mark (cum zicea un nepotel de-al meu), clar nu mai are stilul Dire Straits, dar suna foarte bine




Am vazut concertul pe net; da, nu mai e ce eram noi obisnuiti, dar "omul" sfinteste locul...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

hello everybody!

din pacate bb-ul surorii mele este putin bolnavior; se pare ca ea si sotul nu mai pot ajunge la concertul Metallica.

daca stiti doritori de bilete - am doua in plus si astept PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Roxana, da, am ajuns la Ross the Boss deoarece consortul meu e fan Manowar Nu ma asteptam, insa au cantat melodii de la Manowar, prin urmare mi-au placut foarte mult. Ca si Judas, iar Rob Halford mi-a parut ca s-a straduit extraordinar sa sustina piesele cu vocea din tinerete, si dupa parerea mea a reusit. Ce mai, a fost super fain.
Urmatorul e Maiden, abia astept.
De Manowar in septembrie s-a mai auzit ceva?

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

da, pai el fiind autorul pieselor... normal ca le canta. si mi se pare si normal, doar a fost stalpul formatiei atata timp.
eu am vazut anul trecut Manowar la Kavarna la Kaliakra Rock fest, au avut un show de iti zbura mintile. au cantat aproape 4 ore si nu exagerez, Eric Adams avea aceea voce la ora 02 noaptea ca la 22. incredibil. si eu sunt mare fan Manowar, era formatia mea de tinerete. au fost si anul asta la kavarna, tot la Kalikra Rock Fest 2008. nu stiu nimic de septembrie... nici la ei pe site nu e dat nimic.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

herra, ti-am trimis pm in leg cu biletele la metallica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

ok, am raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

...si? cum a fost??? haideti cu ceva cuvinte despre concert!!

R

Mergi la inceput