Rockeri si rockerite.. rock on! (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

scuze ca scriu abia azi, dar noi ne-am reintors pe litoral dupa concert.

care mi s-a parut ca a durat prea putin; parca s-a terminat totul prea repede!

pana si ploaia, uneori torentiala, a adaugat farmecul ei (dupa parerea mea - o parere care nu s-a udat deloc, sub pelerina : ))

ei arata foarte bine, se vede si experienta, stiu sa faca spectacol.

publicul la inaltime, a cantat la toate piesele si a umplut stadionul, ba chiar am auzit ca au mai ramas si pe afara.

din pacate nu am avut voie sa intram cu camera foto, ca e profesionala cica.

a, si organizarea buna - de la acele tonete unde nu mai trebuia sa stai cu orele la coada pt o bere, o cafea sau o cola, si pana la ...wc-uri.

stiati ca au aparut si body-uri pt bb-ei cu Metallica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

herra, unde se gasesc body de bebe cu metallica?

in alta ordine de idei, ne vedem luni la maiden

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Uff... cum a fost la Maiden? Eu i-am vazut in 1995...si ce m-as duce si acum!



Dark Bendis




17+

http://bd.lilypie.com/gSJep1.png

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

exceptional!!!
Dickinson are o voce neschimbata, show-ul a fost de zile mare, sonorizarea ff buna.... ce mai, nota 10. daca nu era 35 de grade si daca nu facea niste tampenii Janick Gers... era un show fara absolut nici o greseala.
oricum, una peste alta o performanta de super top.

R

PS: pusera romanii primele inregistrari pe youtube:
www.youtube.com/watch?v=c5zyhGBzSAU" target="_blank">powerslave
www.youtube.com/watch?v=DMDgdrWPAeA&feature=related" target="_blank">can I play with madness
www.youtube.com/watch?v=awalFSrQ51w" target="_blank"> fear of the dark

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
citat din mesajul lui arcadia

herra, unde se gasesc body de bebe cu metallica?

in alta ordine de idei, ne vedem luni la maiden

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain



eu am luat de la concert, de pe stadion adica.
poti incerca pe net sa vezi daca gasesti ceva...


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Roxanaz, multumesc muuuult pentru linkuri. Offf ... cat de mult mi-as fi dorit sa fiu si eu pe acolo. Anul asta s-ar implini 20 de anisori de cand "le rockeresc" de zor (lol sunt din garda veche) si in loc sa fiu la Bucuresti la Metallica, Maiden, Judas, Manowar (toti greii offf cum mai dadeam din cap pe Master of Puppets)... nu-s

Ma bucur mult ca a fost un concert super, sper sa continue trupele mari sa vina in Romania (destul au ocolit-o in anii 90)



Dark Bendis

17+

http://bd.lilypie.com/gSJep1.png

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Pai ce sa zic am fost fericita sa vad ca era plin de bulgari - ptr prima data in muulti ani nu am mai fost eu la ei ci ei la noi.
NU s-a comparat cu concertul din '94 cand nenea Blaze Bailey nu se compara nici la o fluieratura cu Dickinson. ce m-a socat pe mine atunci a fost sonorizarea, a fost prima trupa ever care a venit in Romanika cu 10 (zece) camioane de scule Soundcraft de am ramas masca.
ieri am tot stat sa ma uit pe poze si sa imi aduc aminte. la "Can I play with madness" si la "Revelations" aveam parul pe mine cat casa, la propriu.
iar cand l-am auzt "scream for me Bucharest" giiizzz.... ma bufnea rasu-plansu' ca numai inregistrarile faimoase cu "scream for me Brazil" le aveam in cap... a fost i-den-tic.
si au fost aproape 25.000 de oameni!!! impresionant.
ce sa zic, anul trecut cand eu, fan Manowar de fro 20 de ani i-am vazut live a fost cam acelasi feeling. e adevarat ca Manowar au un show la fel de impresionant dar nu au asa chitaristi de clasa - in ceeace priveste tehnica si feeling-ul. acolo e Eric Adams si Eric Adams. si vocea lui
in topul meu personal doar Heaven & Hell este peste concertul cu Maiden. asta ptr ca Dio la cei aproape 70 de ani este el ca acum 40 .
aici sunt poze, de pe metalhead: http://www.metalhead.ro/Galerie-Foto-Concert_Iron_Maiden_la_Bucuresti-377.html

R

edit ca vad ca ieri nu am pus playlist-ul:
Aces High
2 Minutes To Midnight
Revelations
The Trooper
Wasted Years
The Number of The Beast
Can I Play with Madness
Rime Of the Ancient Mariner
Powerslave
Heaven Can Wait
Run to the Hills
Fear of The Dark
Iron Maiden
---
Moonchild
The Clairvoyant
Hallowed Be Thy Name

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

A fost superb concertul, extraordinar...
de departe cel mai fain la care am fost. vocea lui dickinson superba, chitaristii grozavi (m-a lamurit al meu ), sonorizarea extraordinara, am numai 2 regrete: ca nu a durat mai mult (as fi stat toata noaptea, ca toata lumea de altfel, cred) si ca nu am vazut mai nimic, fiind la gazon B si topaind pe acolo, nu puteam sa ma si uit pe ecran..
mi-a mai placut si strigat de la trooper, foarte bine a sunat.

multumim roxana pentru detalii si playlist, impresionant, 10 camioane pentru sunet

multumesc herra pentru raspuns, din pacate pe net nu am gasit, insa o sa mai vanez la magazinele de profil.

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui arcadia
multumim roxana pentru detalii si playlist, impresionant, 10 camioane pentru sunet



eee alea fusera in '95 mama! acum nu stiu cate ca nu am fost la montare de data asta
ati vazut anuntul de pe site de la Maiden? lui Adrian Smith i s-a furat bass-ul la Atena.... noroc ca nu s-a intamplat la noi....
(http://www.ironmaiden.com/index.php?categoryid=8&p2_articleid=978)

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns victorH spune:

Salutare. Aici www.youtube.com/watch?v=wgrrQwLdME8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=wgrrQwLdME8 puteti vedea cum un pusti de 3 ani interpreteaza o piesa de-a beatles-jilor.

Mergi la inceput