Mamici de mai-iunie 2008 (47)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aimee79 spune:

Doamne fetelor....vorbiti de lucruri sfinte...las mai tinem si noi post.........io va bat pe toate...de fapt daca ma gandesc bine...io de cand l-am conceput pe bb (stiu exact cand)...nex...ca am avut nunta...rude pe cap nebunii stresss...si dupa nunta...direct in perfuzii....apoi no chef ...no voie..
adica ...cum s-ar spune noi nu am.....nik in calitate de sot si sotie....

raportez ca am fost la cumparaturi ca era frigiderul aproape gol....si acum ma duc sa fac papa bun...dar sunt pe aproape.

Si nu mai faceti pofte la lumili care nu poate "neste chestii", da!!!!!!!

Alexandra 35+
http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/Aimee79

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Pup fetele cu burtici!

Ce subiecte interesante ati discutat voi azi!!!! La capitolul sex si noi stam..prost...adica eu vreau, sotul vrea, dar ne e teama....Asa ca am renuntat...Abia asteptam sa ne regasim...hihihi....ce-o sa mai iasa scantei atunci...

Eu am fost azi la control si am colul de 3 cm-ceea ce e f bine ! Eco o sa fac pe 18 aprilie.Abia astept sa-mi vad printesa. Este tot cu capul jos, i l-a simtit dr azi...

cleo, mi-au placut mult mult broscoii!!!



http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/AlinaGravidutza

Alina 32+ SARA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Am pus pe prima pagina, sub lista de gravide, linkuri catre paginile unde au dat fetele lista de acte necesare pentru alocatie, indemnizatie si CIC.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

aimee79, ai fost de coma cu faza ca voi nu ati "consumat casatoria" ... asta chiar mi s-a parut super tare
cleo, dar tu esti in concediu? si nu spui nimic?
reallaura, multumesc pentru permisiune ... acum mai urmeaza sa vina si sotul acasa, ca a plecat de ieri in delegatie in capatul tarii si vine abia duminica ...

32+4, viitoare mami de gogoasa balerina

maimutzica cu urzica
http://bd.lilypie.com/wHR7p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gini75 spune:

Cleo, sunt o graviduta de iulie-august, scuze ca dau buzna la odiseea voastra.
Stiu ca mergi la cursurile de la Filantropia. Spune-mi si mie daca stii ceva ca nu ar mai fi maine cursul, ci vineri la 17.
Multumesc mult.

Gini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Getutza81 spune:

Fetele, am mai adaugat niste poze pe contul comun de Picassa... si vreau sa vad dc pot pune si un filmulet sa vedeti si voi burtica plimbatoare de 37 sptamani asa face cu mine parca.... ma dezmembreaza toata...

Si legat de treaba aia... ... si noi mai pacticam... dar muuult mai rara si cu grija... si chestia cu sperma ce face colul moale...., stia el nenea doctorul inseamna cam facut prostioare ????ca raportez una bucata de col moale dar nepregatit inca totusi...

ma declar pe veci de bebe meu !!!

si pt voi

Geta 37+ , iubitoare de
eu si cristi
Nunta de Vis !
burtica cu bebica de Geta si Cristi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

quote:
Originally posted by Gini75

Cleo, sunt o graviduta de iulie-august, scuze ca dau buzna la odiseea voastra.
Stiu ca mergi la cursurile de la Filantropia. Spune-mi si mie daca stii ceva ca nu ar mai fi maine cursul, ci vineri la 17.
Multumesc mult.

Gini



buna Gini; da, cursul de joi se tine vineri, ora 17. Intre timp moasha va hotari cand se vor tine, pt ca se suprapun cu orele studentilor.
Noi vom merge, desi doar pt 30-40min, ca apoi fujim la dr.

34+ soarele din viatsa noastra
si o burticutsa AMR 5 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor....despre ..stiti voi...sex...la prima sarcina am avut parte pana cu 2 sapt inainte....fara probleme...dar acuma...cu cerclajul....nexam. Nasol momentul...mai ales ca avem chef amandoi...si nici de dragalit nu mai putem ca ne vine chef de alte alea...si nu e voie. Numaram saptalunile pana cand se da verde la nebunii! Of....ca mult mai e.

Durerile jos....le am si eu si le-am avut si la prima sarcina...Eu l-eam denumit "Dl cutitar" ca sunt ca niste cutite infipte jos. Sunt de la apasatul lui bb pe acolo si de la oasele si ligamentele din dotare. Nimic anormal dealtfel.





Diana 34+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gini75 spune:

Cleo, multumesc inca o data. Sa inteleg ca saptamana asta se tine vineri, iar de saptamana viitoare urmeaza sa se stabileasca ziua?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Fetelor

Am venit de la tanti doctor. Odihna de o saptamana jumate si-a spus cuvantul, stam bine cu colul, e bine inchis.

Insa am aflat ca vom naste mai devreme decat am preconizat si bb are 35 de saptamani, 2,4 kg. Ceea ce e bine.
Dar se pare ca placenta se va matura inainte de 40 de saptamani.
Mai vedem pe 7 aprilie.

S-a decis si nasterea, cezariana cu rahi. Deci voi fi treaza si voi face totusi cezariana. Este exact ce am vrut din start. Nu nasc normal din motiv de dioptri si retina, dar nici nu dorm cand vine pe lume bebe.

Deci am liber la cumparatul restului de lucrusoare si pregatitul bagajului.

Sa va intreb ceva de pampersi. Eu am luat din start marimea 2, cel de la 3 la 6 kg. Asa m-au sfatuit. Voi ati luat si marimea 1?

Pupici pentru toti, mai stau pe aici ca sunt singurica, tati are o reuniune cu firma.
El de fel foarte incantat ca m-a convins sa stau acasa zilele astea si ca si-a mai revenit colul.

Noemi, mami de Edvin Sebastian 32+

Mergi la inceput