Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Aaaa, si am o propunere: nu am putea sa punem link-ul pe prima pagina...ar fi frumos sa ne "prezentam" asa, la inceputul fiecarui capitol, in imagini, nu numai in "listutza"
ce ziceti?


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/sets/72157603860343198/" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Simona... LA MULTI ANI,FERICITI!!!
Iti doresc ca pe aleea vietii sa ai parte doar de dragoste, sanatate, fericire.Sa-ti fie viata plina de zambete si impliniri si sa te bucuri de toate realizarile Sarei ..pana la adanci batraneti.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Ehhhh..ce frumos e albumul Zuzelor si Clopoteilor manechini.
Astept si eu sa vina tati acasa, sa facem ceva pozici de "revista"... sa trimitem si noi pentru albumul comun.

Multumiri sincere,Ereena.Apreciem gestul.Imi dau seama ca e ceva munca,sa alegi pozele, sa le incarci ,sa le numesti..etc,etc.


Pozici de tot felu'
Poze Andrew
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:


Laurici I, multumim pentru capitol nou! Sa fie numai cu vesti bune!

Miri, iubita, nu-ti taia sotul ca in mod sigur mai ai nevoie de el si poa' sa-ti para rau ulterior... Rezista mami! Rabdare si...tutun banuiesc ca nu merge...baga ceva bun la burtica, priveste-ti minunile in ochisori (stiu ca la nervi numa' minuni nu te mai gandesti ca sunt) si respira adanc. E doar o perioada mai grea care va trece! Sper din suflet sa-ti rezolvi problema cu lapticul.
Legat de Ana...a luat 200 g intr-o LUNA!! Asta-i baiul! Mi-am cumparata cantar si o cantaresc zilnic, motiv sa ma imbolnavesc de nervi. Intr-o zi a luat 50g si a doua zi a scazut 20g pentru ca in urmatoarea sa ramana la aceiasi greutate. Tare nu stiu ce sa mi fac. O sa fac proba suptului si daca vad ca papa ea prea putin, o sa ma mulg si ii dau supliment tot laptic de-al meu dar din biberon. Sper numai sa mai am si eu laptic, ca la regimul meu antikk...tare mi-e ca mi-a scazut si mie drastic lactatia. In sfarsit...sunt decisa ca daca nu va creste bine inca o saptamana de acum inainte, sa ii bag supliment cu formula. Ana la 3 luni si jumatate are numai 5.700g. Mi se pare mult prea putin....

Cretule drag, ma bucur mult sa vad ca mai scrii. Am vazut pozicile Mariucai si evident ca sunt asa cum ma asteptam sa le faca Dani: superbe!!! Sigur ca modelul este de exceptie! Tare mult mi-ar placea sa ne vedem cu bebeii. Sa se termine capriciile astea ale vremii de primavara si iesim noi la o "zuzareala" in parc.

Laurici D, noi nu am angajat firma pentru decoratiuni ci am platit la restaurant. Decorarea cu baloane si flori ne-a costat 2.5 milioane. Mie mi s-a parut un pret foarte rezonabil.

Maine Luca pleaca la ai mei. O sa fiu iar fara puiul meu cel mare. O sa-i duc dorul insa ma si bucur ca voi fi mai linistita. Ii este tare greu sa faca liniste cat de cat cand doarme Ana (a se citi sa nu tipe si sa bata in cine stie ce tingire) si se chinuie si el si ne chinuim si noi. Asa ca la tara o sa fie liber si se va dezlantui.

Va pupacesc!



Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

quote:
Originally posted by honey79


Am si intrebari:
1. Cand incep (sau ar trebui) sa apara lacrimile la bebei?
Lui Stefan i-am vazut primele lacrimi(doua) ieri dimineata. Nu a plins...pur si simplu a lacrimat doua picaturi.Are doua luni si o saptamina. Eu eram chiar ingrijorata ca nu plinge cu lacrimi deloc. acuma, el nici nu e un mare pligacios...
2.Bebe al meu are ..din cand in cand, chiar si dupac e papa... buzitele uscate. Am citit ca voi dati apa sauc eai (ce fel de ceai???) la bebei. Si la cei alaptati...sau doar la cei hraniti cu formula? Si... se da si la cei cu completare???
Stefan primeste completare la 2-3 mese. Nu ii dau nici apa nici ceai. nu mi se pare ca i-ar fi sete, ca uda bine pampersii. daca vrei sa-i dai ceai, am mai auzit de la fetele cu bebei mai mari ca le dau ceai de musetel, ceai de anason, baby drink sau baby calm. eu am incercat o singura data baby drink, pt colici, si nu i-a placut, la scuipat pe tot.
3.Andrew are de vreo 2 zile un suflu mai..ciudat... banuiesc ca are mucisori in gat...caci pe nasuc m-am uitat si nu se vede nimic.Ce-a fost, am aspirat.Ar trebui sa merg cu el la pediatru???
S-ar putea sa aiba mucisori in git. cam toti bebeii au. asa sint ei, mai fornaiti. poti sa-i pui mai mult ser fiziologic in nasuc, astfel incit sa-i ajunga si in git. in felul asta, chiar daca nu ies cu pompita, ii inghite.






Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/sets/72157603860343198/" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Sa fie un capitol plin de vesti bune si de clinchete de clopotei sanatosi!
Alina tie iti pare slaba Ana? Nu cred sa aiba ceva, dar f bine ca-i faci proba suptului. Cand mai trebuie sa mergeti la dr?
Ereena e ffff frumos montajul pozicilor! Multumim Pot sa mai trimit niste pozici, ai cum sa le mai atasezi la mine?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by raca

Fetelor va rog nu uitati de mine cu raceala mea...ca mi-e frica sa stau asa ca sa nu-i dau silui bb...dar nici sa iau medicamente aiurea si sa-i fac rau nu vreau...
Si mai am o problema ...o sa fiu nevoita sa-l las pe bebe cu bunica o perioada mai lunga de timp (cam 8 ore/zi timp de 2-3 zile) si nu stiu cam ce cantitate de lapte consuma bebe la o masa ca sa stiu cat sa-i las la fiecare portie...

de Razvan Gabriel
www.flickr.com/photos/12657960@N03/?deleted=2274601535" target="_blank">Poze Razvan Gabriel
Cum crestem





pentru raceala poti lua paracetamol. un bebe la varsta lui Razvan mananca la o masa minim 120ml, depinde de la copil la copil.



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

creata superbe pozele , Mariuca ta este o frumoasa sunteti o familie superba .
cand ma bucuram si eu ca sunt singurica acasa si pot sta mai mult pe forum hop mi-a cazut netul pana acum asta da ghinion
am trimis si eu pe emailul comun 3 poze pentru album daca nu este deja prea tarziu

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

EREENA, MULTUMIM!!!

CRETZ, ti-am trimis un PM:)



Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

cretz, ca ma intrebai de dimensiunile lu' rares: are 5,350 kg si 64 cm.
tare frumoase sunt pozucile mariucai!!! cat despre intalneala, nu stiu de tine cat esti de "mobila", ca sa zic asa. io nu pot pleca de langa el mai mult de 2h1/2. cum zici sa facem> ca are baiatu' cafeaua aia de dat, nu de alta.
:-)

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput