Mamici de Martie-Aprilie 2008!! (134)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Pai voi ati deschis 2 capitole. Eu am scris la celalalt

35+ cu Diana

AMR 5 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Pun si eu ultima postare de la cap. precedent:

Sovi, am inteles! Rebe il invata, fara doar si poate, doar sunt colegi de la nascare, nu? Sunt si ei solidari ca si noi, ii invatam de mici de bine, nu?

Olgutz, sa ne traiasca mandretele de fete, ca tare frumoase mai sunt! Miercuri mergem si noi la controlul de o luna. Iti vine sa crezi ca a trecut o luna de la momentul minunat al nasterii?
Si ai atata dreptate Olgutz, e o perioada atat de frumoasa!!! Cand ma uit la fetita mea, nu-mi vine sa cred ca am tinut asa minune in burta! Fiecare clipa e atat de frumoasa si incerc sa ma bucur de fiecare moment, indiferent ca rade sau plange , sunt clipe de neuitat care nu se vor mai intoarce niciodata.
Ma uit la copiii mei si ma simt atat de implinita si de fericita, ma cuprinde asa o pace interioara!



POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

Naty la faza cu fiertul biberoanelor am noroc ca inca mai e randunoiul acasa...trebuie saptamana asta sa ma obisnuiesc sa-l las sa planga 5 minute pana ii fac biberonul...

am fost azi la doctora de familie, ca azi-noapte ma cam ustura in gat. mi-a zis ca am o viroza si sa-mi pun masca la gura cand stau langa bebe...am fost si cu bebe, ca sa-l vada putin...a zis ca e cam mic pentru 1 luna (desi eu sunt bucuroasa ca are 3.500, fata de 2.800 la o saptamana de cand iesisem din spital). m-a batut la cap cu alaptatul, desi i-am zis ca nu se satura...aaaa, si a zis ca noaptea sa nu-i dau sa manance macar 6 ore ... pai daca nu e in grafic la greutate, il mai tin si flamand?!

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Mii de la randunici!
Acum am aterizat si eu de la control. Am facut ultimile analize inainte de cezariana. Apoi control pe masa la dr mea. Bebe e bine, i-a ascultat inimioara, are capul foarte jos, mobil. Colul este scurt, dar inchis. Uimitor nu m-a durut deloc controlul pe masa. A ramas sa ne vedem iar sambata, asta preventiv ca sa nu ne ia prin surprindere.
Si tot astazi am facut si controlul preanestezic, in spital cu anestezista. O tipa foarte dragutza, ca tot personalul din Medlife. A ramas ca mergem pe rahianestezie.
Si daca tot am primit vesti bune, am profitat si am facut ultimile cumparaturi, pe la farmaciile de langa mine.
A, si azi am schimbat si semnatura. Am intrat in saptamana 39.

+38, Bianca Maria
AMR 9 zile!!!!!!! DOAMNE AJUTA!!!!

http://community.webshots.com/album/562758273eqTdlw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

bravo, pucca!

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Pucca, felicitari! Se apropie si la tine!

Hotomanul de fi-miu face numai traznai...l-am dus la culcare, cand bag capul sa vad daca doarme, el statea la masuta si face puzzle-uri

Oana 35+ cu bb Stefan
si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Sovi sa-ti verifici mailul.

35+ cu Diana

AMR 5 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

sovi, vazut, tare rau, mi-ar placea!..am o gasca de preteni care practica ashihara,faceam fitness si aerobic cu ei la sala lor, sor-mea are maro in shitoriu..asa ca acum imi pare tare rau ca nu m-am apucat, cand astia toti se rugau de mine si spuneau ca mi s-ar potrivi!..
pucca, gata, intri si tu pe ultima suta!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

Fetele eu ma culc ca sunt franta de oboseala, am un somn pe mine de nu mai pot


_
Mamica de Bianca(23oct2003) si acum de 2
Alina37+
Alexandra-Ioana

Pozele mele

AMR-max.20 zile pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maia37 spune:

Buna dragele mele randunele!
Am gasit o portita si am intrat putin sa va salut si eu si sa va de mii de ori pe toate.Am avut calculatorul cu probleme si am absentat mult si din cauza oboselii acumulate.Al meuVladut imi ocupa mai tot timpul.Il hranesc natural si de aici este oboseala maxima caci din doua in doua ore eu alaptez.Daca se hraneste bine si nu adoarme la san se mai trezeste si la trei ore.E un dulcic si suntem cu totii in jurul lui.Cum schiteaza o grimasa si incepe sa planga este luat pe sus imediat de unul din noi.Azi a iesit pt. prima data afara cu sotul meu si a stat neclintit si cu ochii stransi toata plimbarica( cei drept a fost cam scurta).Nu stiu cand mai am timp sa recuperez din urma cu cititul dar promit sa fiu alaturi de voi.Am vazut ca s-au nascut multe printese si printisori si sa le dea D-zeu sanatate.Naty sa inteleg ca Iulia este acasa?Tot binele din lume pentru randunele!Fuuug s-a trezit Vlad!

Mihaela, mamica Andreei (5.09.1994)si a lui Vlad Constantin (29.02.2008)

Mergi la inceput