Mamici de (pepenasi de) iulie august 2008 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Da, AnnaBaby aceiasi zi acelasi an.Si eu iti doresc multa sanatate si sa ai o fetita sanatoasa, cuminte si frumoasa.Si daca tot se apropie ziua noastra LA MULTI ANI!!
Apropo tu cand ai aflat ca vei avea fetita?

Diana
17+ sper la un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jjovana80 spune:

Salut !
Suntem si noi pe aici !
Am rezolvat problema cu dr. Am gasit o dr draguta la CFR 2, dr Bordânc Carmencita, care mi-a spus ca este la serciciu ( Spital ) in perioada cand ar trebui sa nasc. Am vorbit chiar si despre nastere, ceea ce mie mi s-a parut ok. Am fost joi, 24 sapt si am vazut ca a mai crescut in greutate si printesica, avea 620 gr. Deci, ne-am linistit din punctul asta de vedere.
Mi-a dat sa iau fier si pastile cu ulei de in presat la rece. In rest suntem bine, eu sunt umflata la maini, picioare si fata, dar deja m-am obisnuit.
Am mai observat alta " minunatie " la mine..... sunt numai pete pe fata.....cel putin pe nas .....parca sunt cojita....ca dupa broz....urat tare, am niste pete maronii.
Voi aveti asa ceva ??? Poate fi de la faptul ca sunt bruneta????!!!!!
HHiiimmmm ??!!!! Habar n-am !
Va pupam si va citim in continuare.

oana silvia si pruncuta Daria.. 24 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Mada, am vazut si eu pozele cu noua voastra sufragerie!!! Doamne, cat ati muncit , plus ca e de nerecunoscut. Proprietara ar trebui sa va inchirieze cateva luni gratis casa la cati bani si cata munca ati investit voi acolo. Haioasa foc Arianna, cred ca e incantata cu tatea jocuri si jucarii in juru-i.
Danabb, bine ai venit !! Sarcina usoara si bebe sanatos. Sa ne dai datele tale ca sa te treaca Mada pe listuta, Data nasterii, ultima menstruatie si data probabila a nasterii.
Boti, tu deja iti faci bagajul de spital???Woowww!!!Eu abia mi-am cumparat sambata niste tampoane pt sutien ca altceva nu mi-a placut nimic dupa o zi de cautari.
Sun , bine ai revenit !!! Mortal blanosu' . SI eu sunt mare iubitoare de caini, dar am promis ca nu imi mai iau nici unul , prea multa suferinta cand ii pierzi. Acum 3 ani mi-a murit ultimul caine, era un lup intelugent; din pacate a facut cancer. A murit in niste chinuri cumplite...
Dara, ma bucur ca sunteti ok si tu si bebelina. AI cumparat la super pret pompa , biveroanele si tetinele. Felicitari si pt lucrusoarele pt bebelina. Asteptam poze.
Camy, sarcina ta a fost pana acum numai agitatie si stres. Poate ca or veni si pt tine timpuri mai bune.
Anaxena, vazut pozele!!! Ce burtica frumoasa si cate lucrusoare noi are Maria!!!
Ce ma bucur ca pana la urma bebe Filip nu are nimic . Cred ca a fost o mare ususrare pt Bujo!!!
Lori, multi ani inainte de acum incolo impreuna!!! Felicitari!!! Cam nasoala durerea de masea..
Giani, felicitari pt bebelina!! Deci , deja stiti ce se va face cand va fi mare bebelina- balerina!!
Anka, frumoase pozele !!! Noi am fost sambata la Home Design Mall, pe b-dul Ghencea( daca nu ma insel ) si am vazut acolo mobila faina pt bebei. Am zis ca o sa mergem si noi in mai multe locuri pana ne decidem la ceva anume pt camera lui bebe.
Jovana , ce bine ca ti-ai gasit o doctora klumea!!!
Un inceput de saptamana bun tuturor si sa auzim numai vesti bune.
De Mikycris mai stie cineva ceva???












Cristina 19+ ,cu Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Dyanira la 16 saptamani mi s-a spus prima oara de catre ginecolog si apoi inca o data la eco morfo la 21 saptamani de catre alt dr - ecografistul.

Anna 23+ cu Maria
AMR 17
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rontzy spune:

Buna,gravidutelor!
Dara,poti sa-mi spui si mie de unde ai luat pompa,pls.........

rontzy25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Slaba miscarea azi pe aici! Ati iesit toate la soare la plimbare?
Hai sa va povestesc ce mi s-a intamplat mai devreme. A venit un coleg de la o alta agentie pe la noi azi si ce ma intreaba el? - Ei, pe cand e preconizata nasterea? Nasti anul asta?" Am ramas masca, am crezut ca glumeste dar el era f serios. Asta in conditiile in care ati vazut ce burta marisoara am!

Anna 23+ cu Maria
AMR 17
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Didi majoritatea gravidutelor au momente cand se gandesc la lucruri rele,devin un pic nostalgice,stai linistita ca e normal in sarcina.Eu de multe ori ma gandesc sa nu pateasca ceva fetita mea,inainte de nastere dar ma rog la D-zeu ca totul sa fie bine.
Lcazangiu cei de la Cord Blood Center pt recoltarea celulelor iau 32.700.000 lei,bani pe care ii vom da dupa recoltare si dupa ce primim un certificat din care va reiesi daca celulele au fost bine recoltate sau nu si depozitarea anuala costa 1.071.000 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

quote:
Originally posted by rontzy

Buna,gravidutelor!
Dara,poti sa-mi spui si mie de unde ai luat pompa,pls.........

rontzy25+



Am luat pompa de la cora lujerului .dar era ultima cutie si cota 170 lei si cu 2 biberoane,1 tetina,capacele ,tampon de san si garantie 2 ani. Poate mai aduc la pretul asta. Bafta

24+
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

BIRIBU sau cine se pricepe la treburi din astea va rog sa imi scrieti si parerea voastra sau sa imi explicati ce inseamna ,ce riscuri sunt pentru copil,si cum pot scapa de acest nodul
la nastere prin operatie suplimentara,dupa prin embolizare sau exista vreun tratament medicamentos???.Eu nu am avut uter fibromatos,nu am avut noduli din astia,care din ce mi-a explicat se pot face de la dezechilibrul hormonal cauzat de sarcina,de la estrogen si ii ajuta ca uterul este bogat vascularizat in perioada sarcinii sa se dezvolte, de asemenea am inteles ca poate disp[area de la sine sau se poate micsora ,am inteles bine ??? sau e o nebunie in capul meu ?/
Am ajuns acasa si iti scriu exact ce scrie pe ecografii
La ecografia de 12 saptamani si 3 zile scrie" retroplacentar se vizualizeaza mic nodul,solid,cu diametrul de=19 mm,situat in 1/2 inferioara a placentei". Luam utrogestan si mi-a spus sa iau in continuare pentru acest nodul ,pana atunci luasem casa se dezvolte ok placenta.
La ecografia de la 16 saptamani si 2 zile scrie" retroplacentar se vizualizeaza mic nodul hipodens,cu diametrul=10/14 mm ,cu aspect de nodul de sarcina." Pana la acest moment faceam tratament cu utrogestan-progesteron pe care l-am intrerupt imediat dupa aceata eco,de aia cred ca a crescut nodulul,dar nu stiu sigur.
La ecografia de 23 saptamani si 4 zile " la polul inferior al placentei se vizualizeaza mic nodul hipodens,cu diametrul=3cm,pe care placenta nu se insera in prezent"
Multumesc mult si multi pupici.

24+
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiberica spune:

Pup fetele !

Bujo ma bucur penrtu bebe ! sa-i dea Dumnezeu sanatate !

Am fost la echo la dr Iosup si mi-am vazut printesa. M-am hotarat si la nume : Karina si e dezvolatata normal chiar are 489 gr pentru 22 saptamani mi-a spus ca e foarte bine.Sunt foarte fericita.
Trebuie doar sa repet analizele de coagulareea sangelui la Fundeni.

Mi-am cumparat crema penrtu burtica si sani Mustela, sper sa fie ok.
Am primit si eu observatii de la dr Iosup ca am luat in greutate 6 kg.

De joi pana vineri e kidex la Romexpo, veniti ? daca vrea cineva sa vina poate ne intalnim.


Pup fetele toate !

tiberica mami de Alina 13.07.95 si mami de bebina 21+
Dai Vointa , Iei Putere!

Mergi la inceput