Mamici ce asteapta al doilea copil (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Sanziana, ai grija de voi

Super, Diana, ca ai vazut samburelul si e ok

Khrisu, foarte de acord cu tine si eu stiam de site-ul asta.

Mariaanna, te pun prima, imediat ca tu ai avut ideea super a acestui topic

Ana, tare-mi pare rau de Stefan ca-i asa bolnavior

Oana 27+, mamica de Paul-Victor (21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna fetele
am reusit sa citesc si eu despre bucuriile si ofurile voastre , acum hai sa vin si eu cu ale mele.
Oooofff snt zile si zile si mai bune simai rele
CamiM mi-au placut si mie cele doua oferte de jucarii
Ada_s ce bine ca nu mai ai greturi
Ana_aimi pare tare rau pentru Stefan ca sufera , sanatate multa ii doresc
Sanziana27sanatate multa mamei tale si sa treaca repede de faza cu operatia
Diana felictari pentru bb 2 ca este bine si refacere rapida lui Andrei
mariaanna
Acum sa va povestesc si eu ce am mai facut :
-azi am fost de dimineata cu Andrei la tuns , vai de mine ce show a fost la frizerie macar ma bucur ca au fost si spectatori era frizeria plina , adica 4 persoane asteptau la rand .
-azi am fost in parc cu copii , a fost tare frumos , am iesit de fapt cu treburi si sotul a zis sa ramanem un pic in parc si am stat cam 1 ora.
-am fost la dr sa fac controlul a ureche si nu am vesti prea bune , mi-a zis sa continui sa pun picaturi timp de o luna si cand voi termina de pus picaturile sa vin iarasi la control sa vada cum se prezinta urechea in urma tratamentului si-mi va face o trimitere la Bucuresti pentru operatie pentru refacerea timpanului ca sa pot auzii din nou nu-mi revine auzul deloc si este foarte greu ,ooooffffff
Cam astea sunt vestiile mele , nu vreau sa va stric bunadispozitia cu necazurile mele , va pup si revin mai tarziu

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Bine v-am gasit la un nou capitol speram sa fie plin de vesti bune.
Cami faine ideile de cadou, vad ca fata noastra nu se omoara cu atv-ul si speram ca mai incolo o sa se lamureasca ca e ok si o sa il foloseasca, are asa tendinte da mai timide.
Sanziana uff multa sanatate mamei, ma bucur ca mai spre dupa amiaza s-au mai relaxat putin lucrurile. Ce sa ii facem toti avem pb si zile din astea da nu putem decat spera ca va fi bine si sa fim optimisti.
Diana ma bucur sa aud ca bebe este bine. Ai grija de tine si de burtica.
Dany uff nasola afaza cu urechea. Multa sanatate si speram sa nu fie nevoie de operatie pana la urma. Pupici si la printesa mica.
Ana tinem pumnii pt eco.
Iulia ma bucur sa aud ca esti mai binisor cu greturile. Pupici si la piersciutza din dotare.
Ada ce ai facut bun de papa?
Cami, Ana, Iulia ms de aprecieri, mai am si eu zile cu lene da in genere imi place mult sa fac tot felul de retete si noi si vechi le mai adaptez si ies tare bune.
Mariana pai te asteptam cu cele dou liniutze.
Azi iar ploua la noi e tare urat disper cu vremea asta nu mai vine odata primavara aia.
Si a venit si Flo azi mai devreme de la servici ca azi si maine nu mai au de lucru deci sta si el acasa asa ca ne mai odihnim renovand in continuare. Acuma e afara se chinuie sa puna la loc antena satelit ca a zburat-o vantul a smul-o din zid efectiv.
Asa ca daca tot a venit mai devreme am dormit si eu putin de pe la 2 jumate pana pe la 5 , ce bine e sa te poti trezi cand te-ai odihnit si nu cand se trezeste miorlaiciul si te atentioneaza heii nu mai dormi eu is treaza.

----------------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

quote:
Originally posted by OanaRusu
Mariaanna, te pun prima, imediat ca tu ai avut ideea super a acestui topic

[
Oana 27+, mamica de Paul-Victor (21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor



Numai daca merit!Cand voi fi , as vrea sa fiu in top!

Mariaanna
cand vine BB?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Oana, mersi! Da ma cam ia ameteala.Am rau de inaltime!
Sa incerc totusi sa ma mentin pe pozitie, de-adevaratelea?


In post??

Mariaanna
cand vine BB?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:



Mariaanna
cand vine BB?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

mada pupici si printesei tale si in legatura cu urechea cam astea sunt adevaratele vesti , asta este n-am ce face trebuie sa fiu puternica .Am sa ma duc si la Constanta la un control acolo sa vedem ce-mi zice si acel medic si pe urma iau decizia finala , pana atunci .....
mariaanna asteptam vesti despre bebe 2

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Khrisu,am citit si eu de pe site-urile date ,dar dupa ce a fost decalotat.Cred totusi ca se exagereaza intr-o oarecare masura.Cu toate astea,daca vom avea tot baietel,ma voi gandi mult mai serios daca sa-l decalotez;eventual treptat,fara sa aiba dureri.Oricum,pe forum au fost postate destule subiecte in care mamicile care nu au apelat la decalotarea baieteilor din varii motive,au avut de intampinat mai multe probleme decat cele care au apelat.Sper totusi sa avem niste baieti sanatosi chair daca sunt sau nu decalotati.
Ana,sanatate multa puiului bolnavior si asteptam vesti de la eco
Dany,sper sa fie bine pana la urma cu urechea.Sanatate multa!
Sanziana,of,bebe marait,mama care trebuie sa se opereze...Putere multa si grja de bebe din burtica
Diana,ma bucur ca e bine bebe din burtica
Mariana,esti cap de listaIulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Mada,am uitat sa si eu !Ce bine ca ai reusit sa dormi asa mult.
CamiM,onyxg,Oana,Ada,mess4u,Claudia,crengu,vela,IrinaL , pe fiecare.Sper ca n-am uitat pe cineva. de rezerva ...Iulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Dany, off ce belea si cu urechea! Sper sa se rezolve fara operatie. E bine sa mai mergi si la alt medic, sa ai si cea de-a doua opinie. Despre tuns... eu nu l-am dus inca pe Stefan la frizerie, il tund eu desi nu sunt experta dar mi-e groaza ca n-o sa stea daca-l duc la frizerie, am zis sa astept pana se face mai mare si intelege.
Mada, chiar asa vanturi la voi? Daca vin si la noi? Offf, si eu m-am saturat de vremea asta.
Sanziana, refacere cat mai usoara ii doresc mamei tale! E tare rea osteoporoza dar cu medicatie se mai stopeaza. E greu intr-adevar sa te descurci cu toate cand copilul iti da desteptarea la 5 jumate, asa ca e firesc uneori sa nu faci fata la celelalte dificultati de peste zi.
ana_a, asteptam vesti de la eco. Hai cu ele!

Va pup acum si va urez noapte buna!

mamica lui Stefan din 03.04.2005
17+
iata minunea 2

Mergi la inceput