Despre spitalele si doctorii unde ati nascut (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyela_m27 spune:

buna fetelor
poate sami spuna si mie cineva care a nacut cu dr vladareanu la sp.elias,preturi,tratament,cum decurge totul??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa101 spune:

*DACA AVETI UN PIK DE TIMP LIBER SI DACA NU VA FACE RAU, CITITI POVESTI CUTREMURATOARE DAR ADEVARATE DESPRE INTAMPLARI PETRECUTE IN SPITALELE DIN ROMANIA.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=132160&whichpage=1

http://www.cosmin-marian.blogspot.com/

http://serghecristian.blogspot.com/




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy_blonda spune:

Eu am nascut la Elias trebuia sa nasc cu doamna doctor Cristiana Rodica dar am nascut cu rezidentul dansei si a fost super numai ca ma suparat un medic pe acolo care era cu nasul pe sus..eu nu mai puteam de durere si el imi spunea sa tac dingura nu pot sa spun ca urlam ca din gura de sarpe dar ma durea si doar ma vaietam. Multumesc lui dumnezeu ca am nascut normal si ca fetita a iesit sanatoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_anutza spune:

Eu am nascut in nov. 2008 la Municipal - SUUB, cu doamna doctor Constantinescu Carmen, medic rezident in ultimul an. Este un medic nemaipomenit, mi-a urmarit cu grija sarcina, nu a "chiulit" de la nici o programare, iar la "examenul final" a luat zece cu felicitari (adica a venit la cinci dimineata la spital, nu s-a pierdut cu firea atunci cand eu urlam ca din gura de sarpe si mi-a vorbit frumos pana la sfarsit). Ce mai! Un doctor care s-a purtat super profesionist, dar a imbinat utilul cu placutul, fiecare vizita la dansa fiind o relaxare: glumeata, tonica, explicita. Si pe deasupra si tanara si mamica! Si cu o mana usoara! Pt. mine lucrurile astea au fost f. importante, eu fiind mai "sensibiloasa" (bine! cine n-ar fi daca i s-ar da explicatii seci despre evolutia sarcinii sau daca ar fi certata pe masa de nasteri, cum am mai citit.
I-am facut o reclama pe cinste! Dar e pe bune!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1980 spune:

buna,
eu mi-am planificat sa nasc in iunie in apa la clinica eva din brasov. acum sper ca totul sa fie in regula si voi reveni cu detalii. multa sanatate si sarcina usoara.

cristina 20+ de cosmina ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela86ifr spune:

am nascut la judetean in focsani si totul a fost ok trebuie sa fiti increzatoare fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mely_h spune:

Buna fetelor. Ma intereseaza si pe mine cam ce tarife se practica pentru o nastere normala la clinica Ginecologie 1 din Cluj-Napoca. Ma poate ajuta cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flory_28 spune:


Buna ,

Eu am nascut un baietel in octombrie 2008 la spitalul elias cu dl dr Parvu Ioan si am fost foarte multumita. Cred ca foarte mult depinde de doctor, de cat de apreciat este sau ce reputatie are si asta chiar si in randul asistentelor.
Pe acest domn doctor l-am recomandat si prietenelor mele, eu am nascut normal cu anestezie peridurala si m=am refacut extrem de repede.
Va doresc multe bafta si nastere usoara viitoarelor mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sprevis spune:

Eu am avut probleme (am avut 40 de ani, inaltimea de sub 1,40 m si un handicap locomotor, plus alte probleme de sanatate: mucopolizaharidoza nespecificata, stenoza valva aortica, etc.). Sotul meu are 43 de ani si o inaltime de 1,47 m. Am nascut prin cezariana la Clinica de Obstetrica-Ginecologie I din Cluj, cu dl. prof. dr. Stamatiu, anestezist era dr. Oros,, am fost examinata de conf. dr. Ona. In Deva am fost supravegheata tot timpul de dr. Schmidt Zoltan, seful sectie de la Spitalul din Hateg, un orasel apropiat (jud. Hunedoara) Nasterea a fost un succes, copilul (Farcas Andrei Gheorghe) s-a nascut in 25.11.2008 perfect sanatos, a avut 3,200 kg la nastere, in 21.02.2009 l-am botezat aici in Deva, iar acum are 6,40 kg si o forta impresionanta in maini si picioare. Este vioi si mananca bine. Este un copil fericit. Inainte sa raman gravida cu Andrei am pierdut spontan, stand pe canapea la televizor (la 3 luni) o sarcina. Sper ca ce v-am spus sa le incurajeze pe cele care au avut probleme si se tem sa faca un copil. Fericirea de a-l avea pe Andrei a meritat tot efortul si toate riscurile.
Nu stiu cum sa pun o poza aici, asa ca il puteti vedea aici, la http://concurs.pampers.ro/profile/26621

reclama ilegala - avertisment/desprecopii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns azzure_sun spune:

Salut tuturor. Sunt si eu o viitoare mamica, tocmai am aflat ca sunt insarcinata. Am si eu o intrebare pentru fetele care merg la doctor (indiferent de spital), cam cat costa o consultatie, ecografiile pe parcursul sarcinii. Banii se baga pur si simplu in buzunar? Cum se procedeaza exact? Ca de e prima oara cand mi se intampla asa ceva ....
Eu personal, dupa ce am tot lecturat pe aici, ma gandeam sa merg la Municipal sau Elias. Inca nu m-am decis exact.
Va multumesc mult.

Mergi la inceput