Despre spitalele si doctorii unde ati nascut (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Motanul spune:

bUNA,si eu sunt pacienta prof Marinescu de la Giulesti dar urmeaza sa nasc in ianuarie 2010.As vrea sa-mi spuna cineva cum e sa nasti cu prof Marinescu?se deplaseaza la orice ora,sambata sau duminica,dar daca ma apuca lunea sau joia dupa-amiaza cand are program de consultatii?

Pana acum s-a purtat f bine si profesionist,suntem f multumiti,dar imi dau seama ca este f ocupat si as vrea sa stiu cum decurge nasterea cu dl prof.

multumesc si nastere usoara tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielap79 spune:

Buna.
Eu am nascut la Filantropia cu Ediz Huseyinoglu pe data de 2 iulie ac. Spitalul foarte curat, asistentele ok, nu au exagerat cu "pretentiile" financiare. Medicul a fost un inger pentru mine si fiul meu. Daca nu exista dumnealui goselul meu s-ar fi nascut cu piciorusele rupte deoarece a fost in prezentatie pelvina. Este un super medic pe care il recomand. Am nascut prin cezariana si desi a doua zi era de garda la ora 1 noaptea a venit sa ma vada. In fiecare zi cat am fost internata a venit de cel putin 2 ori sa ma vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina_Pascu spune:

Buna! sunt nou-nouta pe aici, la fel si fetita mea, pe care am nascut-o pe 9 mai 2009
As vrea doar sa spun ca am nascut in Clinica Eva din Brasov, cu dna doctor Tudorache Ioana, prin cezariana, si a fost o experienta foarte placuta.
Incepand de la conditiile oferite de clinica, pana la atitudinea oamenilor, totul a fost perfect, iar pentru dna doctor nu am decat cuvinte de lauda !!
Eu m-am mutat de curand in Brasov, si eram total dezorientata unde sa nasc, la ce doctor ... pana cand mi-a recomandat o prietena aceasta clinica.
Sunt foarte multumita de alegerea mea, a fost totul cum nu se poate mai bine. Iar fetita este o frumusica, sanatoasa si suntem tare mandri de ea.
daca doreste cineva mai multe detalii, va astept cu cea mai mare placere cu intrebari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serio spune:

Buna ,sunt noua pe forum chiar daca am mai citit. Sunt insarcinata in 16 saptamani si sunt sub observatia d-soarei doctor Irina Lazarescu de la spit. Elias. Ma poate ajuta cineva cu o informatie despre ea? Este cineva care a auzit sau a nascut cu ea? Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Buna,
eu vreau sa nasc la Spit Universitar de Urgenta Bucuresti cu dna dr Delia Gradinaru. ce ati auzit de dumneai? Dar de conditiile din spital?
Multumesc

Mami si tati il asteapta pe mugurashul lor cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micos spune:

Buna

Sunt insarcinata in 18 saptamani si sarcina mea este urmarita, acum, de dr. Aida Petca de la Ellias. Am fost pana acum doar la singura consultatie la ea si nu am putu sa-mi fac o parere. Mai sunt viitoare mamici care merg la aceeasi doctorita?? Daca da,
va rog sa-mi dati si mie mai multe informatii - despre cum este ea, despre modul de colaborare cu viitoarea mamica...etc.

Multmesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela2009 spune:

[quote]citat din mesajul lui gabrielap79

Buna.
Eu am nascut la Filantropia cu Ediz Huseyinoglu pe data de 2 iulie ac. Spitalul foarte curat, asistentele ok, nu au exagerat cu "pretentiile" financiare. Medicul a fost un inger pentru mine si fiul meu. Daca nu exista dumnealui goselul meu s-ar fi nascut cu piciorusele rupte deoarece a fost in prezentatie pelvina. Este un super medic pe care il recomand. Am nascut prin cezariana si desi a doua zi era de garda la ora 1 noaptea a venit sa ma vada. In fiecare zi cat am fost internata a venit de cel putin 2 ori sa ma vada


Buna Gabriela,
si eu sunt interesata de spitalul Filantropia.In sept tb sa nasc, ai putea sa imi dai si niste "tarife".
Multumesc, multa sanatate tie si ingerasului tau!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oannnarox spune:

Buna,
Si eu voi naste in Decembrie la Filantropia cu dr Khaled Mahfouz.
Stie cineva ceva despre dansul, vine la nastere,cum e? Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Citat:
citat din mesajul lui Motanul

bUNA,si eu sunt pacienta prof Marinescu de la Giulesti dar urmeaza sa nasc in ianuarie 2010.As vrea sa-mi spuna cineva cum e sa nasti cu prof Marinescu?se deplaseaza la orice ora,sambata sau duminica,dar daca ma apuca lunea sau joia dupa-amiaza cand are program de consultatii?

Pana acum s-a purtat f bine si profesionist,suntem f multumiti,dar imi dau seama ca este f ocupat si as vrea sa stiu cum decurge nasterea cu dl prof.

multumesc si nastere usoara tuturor!


eu am nascut la Giulesti dar cu alt doctor. cat am stat acolo a venit o gravi, pacienta profesorului si mi-a spus ca o sa nasca cu altcineva(trimis de Marinescu) pt ca el nu putea sa vina. si a facut cezariana programata



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 13+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rox_Sinaia spune:

buna fetelor,sunt noua pe aici .Sunt in 27 de saptamani si am inceput sa-mi fac griji cu privire la nastere.A nascut cineva la Filantropia cu prof.Peltecu?Cam care sunt tarifele si ce parere aveti de acest spital,respectiv doctor?
Va multumesc anticipat.O zi buna.

Mergi la inceput