Colectia de toamna-iarna 2005 (190)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

La noi ninge ca-n povesti!...alea de groaza...bleah ce m-am saturat.

Uf,ce sa fi facut.Am ridicat covorul pe scaune.Ca n-aveam unde dracu sa-l scot la aer si nici cu cine.E o atmosfera in casa...de-aia din beciurile imputite de la subsolul blocului.E imbicsit aerul...Se pare ca nu ma uraste...
Noki, era de prevazut otita aia.Acu e mai binisor?

La noi raceala aia treneaza.Are kile de muci mizerabili.Fara aspirator am fi innebunit.Desigur am uitat sa-i dau oscilo ieri la prinz si seara.Denaturata-s!

Madutza tu cite pic de merisor ii dai lui fii-tu.Si io ii dau de ceva vreme.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Aahhhh,am uitat complet.Io am aparatu ala de aerosoli.Oare as putea sa-l folosesc?Da cu ce sa-i fac? Ser fiziologic si atit?Ca ventolin si flexotide ma gindesc ca-s prea tari.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Neatza!!


Va rog sa ma ajutati cu un sfat fetelor :cum pot scapa de crizele piticului ,nu vrea sa-l imbrace nimeni in afara de mine ,sa hraneasca ,sa-l scoata afara ,mai nou n-o mai suporta pe socrela in preajma lui si asta ma sperie ,n0am sa mai pot iesi nicaieri fara el ,de obicei in weekend il mai lasam la ea peste noapte ,acum cind o vede ii zice sa plece acasa ,sa nu vorbeasca cu el ,e super inversunat si nu-mi dau seama dc ,sincer nu stiu cum sa mai procedez ,nu suporta sa -i puna nici macar tasu' o pereche de sosete ,ne aude tot cartieru' ,va rog sa-mi dati idei ,eu nu mai stiu cum sa-l iau....

Leea ,eu ii dau 30 de pic/zi ,dupa masa de dupa amiaza .
Aerosoli ii poti face cu ser zic eu ....

A racit si Andreas ,ii curge nasucu' de ieri dar atit ,nu are alte simptome ,sper sa nu avanseze .
Tre' sa incep si eu planurile de concediu ,a avuns tati la concluzia ca-si poate lua o sapt liber chiar daca schimba locul de munca cum era in plan ,a zis ca le pune conditie de la inceput dar nu putem sta mai mult de 5 nopti ,pt ca pe 28 iunie cununam iar pe 6 iulie merg la nunta prietenei mele iar dupa tati zice ca n-ar mai putea ,deci macar ne lipim si noi de 5 nopti anu' asta .Vreau sa fie Bulgaria ,nu mai departe ca sa pierdem timpul pe drum ,sper sa gasesc ceva pe plaja cu demipensiune ,4 stele ,incep cautarile ....

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada



www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

BUna!

Madutza, tu cu mesajul tau m-ai determinat sa incerc sa scriu macar cateva vorbe, dn pacate nu ca sa-ti dau o solutie la problema ta, ci ca sa simpatizez cu tine!

Eu nu am mai scris de ceva vreme, pentru ca m-am aglomerat f tare, nemultumita de prestatiile soacrei l-am dat pe Bogdan la gradinita joia trecuta... dupa doua zile s-a imbolnavit ingrozitor de rau... i-a dat si Stefaniei bineinteles. Acum sunt amandoi acasa cu soacra intr-o stare deplorabila. Doua nopti albe si pentru mine si pentru Bogdan, eu scriu la tastatura cu ochii pe jumatate inchisi. Nu vor medicamente decat de la mine, ceiut de la mine, laptic de la mine... bine ca dupa ce plec sunt cuminti, ori macar asa pretinde soacra.

Deci, fetelor dragi si Madutza in mod special, Bogdan este intr-o perioada in care mami trebuie sa-i dea apa, mami il sterge la fund, mami ii sterge nasul, mami il imbraca, mami ii face baita, mami il tine de mana cand merge la culcare, pe strada, mami are voie s-o tina pe Stefania in brate, s-o imbrace, s-o spele etc... altfel e jale mare, se lasa cu tavalit pe jos, crize mari, urlete cu suspine... toate din partea lui BOgdan. Nu stiu de ce are impresia ca numai mami trebuie sa faca TOT! Poate pentru ca pana acum putin timp asa se intampla... iar de cateva saptamani brusc soacra face in locul lui mami toate astea. Nici tati nu are voie sa faca nimic... nimeni altcineva decat mami. Stefania e mai cuminte, urla si ea din toti plamanii, apoi daca ma uit la ea lasa capul in jos si rade.

Deci (hai sa dau un soi de sfat pana la urma) cred ca singura solutie cu Bogdan este sa astept sa se obisnuiasca, cu timpul, sa faca si altcineva gesturile pe care in mod obisnuit le facea mami. Iar atunci probabil o sa se linisteasca de la sine. La gradinita urla sa nu il imbrace nimeni, cand vin sa-l iau. Cand il imbrac eu, se potoleste brusc si povesteste insufletit ce a facut. Pacat ca nu a durat decat 3 zile si a cazut secerat de virusi!

La serviciu mie imi este bine, nu simt ca am facut pauza, imi place ce fac. Programul de 6 ore e minunat, nu as rezista psihic 8 ore, deocamdata. Deci ceva inertie mi-a ramas.

Acasa sunt cam singura, ca Gabi e mai mult plecat din tara. Zilele trecute am facut o criza cu soacra iar acum ma straduiesc din rasputeri sa o ignor cat mai profund posibil, ca sa ma exprim asa...

Cam atat despre noi. Sper sa mai am timp sa rasuflu si saptamana viitoare si sa va dau vesti macar o data la cateva zile. Va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Madutza, Gandacel, copiii sunt infinit dificili cand sunt bolnaviori. E normal sa fie asa si mie mi s epare normal sa le creasca gradul de depandenta fata de mama. Si Sarah ieri era extrem de maraita si din secunda in care am intrat in casa numai MAMI avea voie sa se atinga d eea, Flori fiind in plus.
Io zic ca-si vor reveni dupa ce le trece boala.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Gandacel, sanatate maxima puiutilor!

Referitor la aceste "crize" nu stiu ce sa zic, pentru ca inca n-am ajuns la asa ceva ; va tinem punmnii sa gasiti solutia miraculoasa impotriva lor cat mai curand!

Sa va povestesc ce a facut Daria ieri ... a "furat" o sticla goala de parfum si, fiind un fuga mare catre "butacalie", unde era maica-mea s-a impiedicat si a cazut gramada pe gresia din hol si sticla s-a facut praf ... in secunda imediat urmatoare a inceput sa tipe "mica, m-am taiat, curge sange, mica!!!!" Eeee, va dai seama ca maica-mea a simtit ca i se taie picioarele pana a ajuns la ea ! Bineinteles ca ea nu avea absolut nimic, nicio zgarietura... nu stiu ce a fost in capusorul ei ! Nu va spun ca si mie seara mi-a povestit ca s-a taiat si i-a curs sange!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

LA MULTI ANI DARIUCILOR COLECTIEI!!!! Sa fiti sanatoase, voioase si sa aveti parte de tot binele din lume! (azi e sf Mucenita Daria)


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mamicilor de Darii, sa va traiasca minunile mici!!!!


Io-s happy ca Flori a reusit fara niciun efort sa-i dea antibioticul si se pare ca suntem pe drumul cel bun.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

La multi ani Dariucelor !!!


Tocmai am aflat de la finii mei ca nu mai fac nunta pe 28 iunie ca e post si nu se fac nunti ,abia ieri se hotarasera la restaurant ,au gasit unul super frumos si era liber doar atunci ,planul initial fusese pt 26 iulie dar sint tare suciti si unde vorbisera nu le-a mai placut ,acu' sint din nou la 0 ,deci eu probabil o sa aflu cind voi fi nasa cu citeva zile inainte ,am inceput sa ma enervez ,depind de ei acum si cu biletele pt concediu .E a treia oara cind ma maninca undeva cu cununatu' asta ,toti finii mei sint niste suciti ,nehotarati ,tre' sa le gaseasca cineva probabil un restaurant suberb ,la data care vor ,la pret bun si devreme acasa ...,fina'mea vrea sa ma tarasca simbata prin Bucuresti sa-si caute rochie dar ea nici nu stie cand se marita .

Cami ,ce teapa ti-a tras Dariuca ,cred ca te-ai speriat ingrozitor .

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada



www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

La multi ani Dariucelor !!!


Tocmai am aflat de la finii mei ca nu mai fac nunta pe 28 iunie ca e post si nu se fac nunti ,abia ieri se hotarasera la restaurant ,au gasit unul super frumos si era liber doar atunci ,planul initial fusese pt 26 iulie dar sint tare suciti si unde vorbisera nu le-a mai placut ,acu' sint din nou la 0 ,deci eu probabil o sa aflu cind voi fi nasa cu citeva zile inainte ,am inceput sa ma enervez ,depind de ei acum si cu biletele pt concediu .E a treia oara cind ma maninca undeva cu cununatu' asta ,toti finii mei sint niste suciti ,nehotarati ,tre' sa le gaseasca cineva probabil un restaurant suberb ,la data care vor ,la pret bun si devreme acasa ...,fina'mea vrea sa ma tarasca simbata prin Bucuresti sa-si caute rochie dar ea nici nu stie cand se marita .

Cami ,ce teapa ti-a tras Dariuca ,cred ca te-ai speriat ingrozitor .

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada



www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput