Strumfi de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

claucia,andreea multumim pentru aprecieri
gogosel eu nu-mi permit sa o tin flamanda ca si asa este prea mica si nu putem recupera.Am incercat intr-o zi cand stiam ca e rupta de foame si i-am dat legume la cuptor cu carnita si nici nu a vrut sa auda....desi ii era foame si mancarica era buna (parol!) ca totdeauna gust si eu mancarurile ei....asa ca ma maimutaresc toata ziua in fata ei doar-doar va mai lua o lingurita de papica...

Sheherezada&bb Maia-Iulia

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

si Mara mea e o mancacioasa, sau cel putin asa cred eu, iata programul:
8,30 - 9 lapte
12 piure de legume cu carne sau galbenus de ou
16 lapte
19 cereale sau iaurt sau fructe
21-22 lapte

nu prea face mofturi la mancare, de doua zile ii dau la pranz piureul zdrobit cu furculita si i se pare putin ciudat ca nu mai e asa lichid ca inainte dar mananca



noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Intru repede sa va spun ca am pus retetele de la Luna pe blogul comun. Daca mai aveti retete gustoase scrieti-le detaliat si le punem pe blog sau in blog, cum o fi.

Lavi si Lorina Maria(5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

seherezada, nu am vrut sa te supar....imi dauziceam si eu....ca asa se intampla la noi. dar tot raul e spre bine : eu am fost de mica papacioasa si acum sunt o


pupici!

gogosel, mamica lui rares-mihai (11.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

fetelor, ce ma bucur ca v-a placut ciupercuta noastra! intradevar e luata din dedeman, dar din cate stiu eu aceste magazine se gasesc doar in moldova. daca va spun si cat costa? in jur de 35 ron, nu mai retin exact. numai ca va avertizez...se umfla tare greu fara pompa.
daca doriti, pot sa va iau eu si sa va trimit prin posta, pentru cine nu gaseste.
va puuuup!

Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2339464011/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

e mortala ciuperca aia. mi-l si imaginez pe andrei la mare, pe plaja sub ciuperca.............super e. dedeman se cheama magazinu???????
am citit din urma din 2 in 4 ...asa ca am pierdut postarea Lunei cum ca a iesit bine analiza. ma bucur nespus.
*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by sunflower1979

salut!
multumim si felicitari pentru noul capitol, vivela!
eu am pus 5 poz(n)e cu www.flickr.com/photos/12285891@N07/2342468775/" target="_blank">salteluta/ciupercuta/piscinuta lui denis, asa cum am zis.
mai, dar am vazut ca sunt cativa copilasi pe aici care mananca, nu se joaca. bravo lor. noi pana acolo mai avem, dar merge totusi bine. nu a arefuzat nimic din ce i-am dat.

Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2339464011/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)




Vaiiiiiiiiiii, ce frumos sta in ea, cred ca tare incantat si are si de ce ca e tare drsaguta.

Da-ne repede info: cat costa, de unde, ce si cum, te rugam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by cafera

quote:
Originally posted by sunflower1979

salut!
multumim si felicitari pentru noul capitol, vivela!
eu am pus 5 poz(n)e cu www.flickr.com/photos/12285891@N07/2342468775/" target="_blank">salteluta/ciupercuta/piscinuta lui denis, asa cum am zis.
mai, dar am vazut ca sunt cativa copilasi pe aici care mananca, nu se joaca. bravo lor. noi pana acolo mai avem, dar merge totusi bine. nu a arefuzat nimic din ce i-am dat.

Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2339464011/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)




Vaiiiiiiiiiii, ce frumos sta in ea; cred ca e tare incantat si are si de ce, ca e tare draguta.

Da-ne repede info: cat costa, de unde, ce si cum, te rugam.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata! Vreti cafea? Va cumpar de la starbucks, ca eu nu stiu sa fac.

Am citit doar citeva mesaje de pe ultima pagina: felicitari Luna! Si vreau si eu ciuperca de la dedeman.

Sint foarte bucuroasa, 67.7 kg arata cintarul meu. Simbata mi-am cumparat o pereche de blugi noi doar de bucurie ca am incaput intr-o marime mai mica decit ultima data. Eu sper sa-mi ramina mari in citeva luni.
Edit: Am sters o parte din datele din tabel; au ramas milestone-urile de la aproximativ o luna: 16 ianuarie, 13 februarie, 12 martie (si cea de azi). La fiecare 2 luni putem sterge datele intermediare ca sa fie mai clar tabelul.


Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

buna dimi!
Ioana, multumim de cafea si pt editarea tabelului ca se cam latise

Sa aveti o zi excelenta! Revin dupa ce citesc din urma.

Lavi si Lorina Maria(5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput