Strumfi de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Yupiiiiiiiiiiii!!! Merge! Deci invit pe cine doreste sa vada poze f recente cu laurentiu al meu sa urmeze link-ul din semnatura. Speram sa va placa. Urmeaza si altele curand. Va multumim in avans celor interesati de noi

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:



Am vazut si eu pozicile de la intalnire si va invidiez. Noroc ca am fost si eu sambata la intalnirea romanilor de aici si ne-am simtit bine fiind mai multi bebiti.

Felicitari bebicilor care merg, alearga, vorbesc, merg de-a buselea etc, fie-mea doar ce sta in fund si se ridica in picioare daca o iei de maini. In rest "muta" adica la fel: iiii, eeee, aaaaa, aiiii, eiiii. Dar o mananc de frumoasa ce e.

Anuntam si noi doi dinti iesiti amandoi in acelasi timp, saraca tare maraita mai este si inca incearca sa ma muste de barbie alerg sa nu ma prinda ca nu mai tine.

Meniul nostru cred ca l-am mai scris:

6-7 laptic cam 200 ml
9-10 cereale sau fructe
1-2 legume cu pui, peste (meniul l-ati cam vazut), desert iaurt de obicei
3-4 o gustare (fructe de obicei)
5-6 cina care poate fi tot sub forma pranzului sau ou fiert sau facut omleta in ulei de masline.
8-8,30 laptic 200ml.

Va pup

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

salut!
multumim si felicitari pentru noul capitol, vivela!
eu am pus 5 poz(n)e cu www.flickr.com/photos/12285891@N07/2342468775/" target="_blank">salteluta/ciupercuta/piscinuta lui denis, asa cum am zis.
mai, dar am vazut ca sunt cativa copilasi pe aici care mananca, nu se joaca. bravo lor. noi pana acolo mai avem, dar merge totusi bine. nu a arefuzat nimic din ce i-am dat.

Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2339464011/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

quote:
Originally posted by sunflower1979

salut!
multumim si felicitari pentru noul capitol, vivela!
eu am pus 5 poz(n)e cu www.flickr.com/photos/12285891@N07/2342468775/" target="_blank">salteluta/ciupercuta/piscinuta lui denis, asa cum am zis.
mai, dar am vazut ca sunt cativa copilasi pe aici care mananca, nu se joaca. bravo lor. noi pana acolo mai avem, dar merge totusi bine. nu a arefuzat nimic din ce i-am dat.

Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2339464011/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)





Sunflower, de unde ai ciupercutzaaaa?

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by sunflower1979

eu am pus 5 poz(n)e cu www.flickr.com/photos/12285891@N07/2342468775/" target="_blank">salteluta/ciupercuta/piscinuta lui denis, asa cum am zis.




Super! Numai ca exploratorul meu nu cred ca ar sta mai mult de 2-3 minute acolo. Insa e o idee f buna pentru la vara la mare . Am sa-i caut si eu lui Matei (de unde ai luat-o? )

Simo mami de Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

din dedeman a luat-o ! vrem si noi. stiu un magazin la targoviste. o sa imi sun chiar acum rubedeniile ca sa achizitioneze una si pentru nepotelul lor preferat

gogosel, mamica lui rares-mihai (11.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Waw ce frumusete de ciuperca!...sper ca nu "creste" numai pe plaiuri moldovenesti. Ne vinzi si noua pontul?

Andreea si Radu Stefan (12.07.2007)

nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Originally posted by valen

Hopa si eu pe la amiza.

Credeam ca citesc ceva noutati despre Una a Liei insa deocamdata vad ca nu sunt vesti.

Ines mananca deocamdata mancare de bebelusi si vom continua asa pana spre 1 an. Are in meniul zilnic o prima masa de lapte apoi lapte cu cereale, la pranz legume fierte cu carne (pui sau curcan a mancat pana acum si rar galbenus), iaurt cu cereale si fructe iar seara lapte din nou; am inceput sa-i dau biscuiti pt. bebelusi pe care a invatat sa-i manance singura deci am inca o d-ra mare de acum. Ne imita in permanenta si e dulce foc: dimineata, sotul meu gesticula in timp ce vorbea si am observat-o pe Ines absorbita de gesturile lui, urmarindu-i mainile si ridicandu-le si ea deasupra capului.
Mai nou a descoperit ca poate arunca pe jos diverse obiecte, ca ele se pot rostogoli si ca i le putem da inapoi, sa le arunce iar. Si uite asta facem toata ziua...
In rest, are viteza la mers in 4 labe, uneori e asa grabita ca nu ia bine curbele prin casa si intra cu capul in perete; incearca sa se ridice singura in picioare insa nu reuseste decat sa stea in patru labe, cu picioarele intinse, fundu-n sus si capul in josSe bataie putin, vede ca deocamdata atat poate si-si vede de ale ei.




www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie




Valen, ma bucur sa te recitesc. Nu am mai apucat sa-ti multumesc pentru urarile speciale de ziua baietilor. A! Si vrem poze cu iarna aia de ai descris-o cateva capitole in urma. ca tare mi-e dor sa va mai vad!
Citesc si vad ca nu sunt singura care isi petrece ziua in acest fel. Si eu cam tot asa imi trec orele: "ia jucaria, na jucaria". Le mai las si asa, si-i tot dau latele, dar apoi arata casa ca la nebuni. Si tot eu le strang, dar macar ma aplec o singura data.

Si eu astept vesti de la Lia.
Liaaaa!!!!

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Luna,ma bucur mlt ca rezultatul biopsiei e favorabil.
Lia,ce mai face Una?mie mi se rupea sufletul cand il duceam pe Iosua la injectii,mititelul imi zicea,mai face inca o data doamna mami...
Azi a spus si Aaron mama,caci tata spunea demult.
gata nu ma mai lasa sa scriu....



Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

scuze pt greseli


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput