Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Ralucis,micutele tale.....iti vine sa le mananci,si ce ochi!!!trebuie sa-i recomanzi DC si prietenei tale,sunt sigura ca ar trece mai usor peste aceste momente

Bine ai venit printre noi Erika.Maria
Victo,copilul asta al tau e suuuuper taresiai sa vezi ca o sa fie f f bine si cu exercitiile fizice,nu te mai necaji!A mea reuseste sa-si traga sosetele din picioare
La multe lunite inainte pt. Raul si toti ceilalti ce-si sarbatoresc ziua de nastere!!(in 17respectiv in 18)

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Am obs. ca foarte multi bb au probleme cu mancatul in zilele astea astfel incat nici a mea nu a ramas mai prejos si intr-o saptamana a luat in greutate 50 gr;ea care manca aprox. 800-850/zi acum cu chiu cu vai baga 700;si ea tot asa mananca 100 ml dupa cre incepe sa se foiasaca sa intoarca capul in toate partile- daca ii ofer dupa juma de ora s-ar putea sa mai bage un pic,dar nu intotdeauna

problema cu fundicul iritat am rezolvat-o cu Fluocinolon(ceva unguent pt. eczeme)ceea ce nu ma bucura pt ca inseamna ca iritatia e alergie dar nu stiu la ceDimineata voi incerca sa-i pun chestia aia de colectat urina,sper sa reuseasca manevra!poate depistam ceva care sa explice inapetenta si bubitele

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Si eu am inceput diversificarea de ieri la modul serios -(suc de morcovi a mai baut)-cu pireu de cartof si morcov(patrunjel nu am gasit)facuti la steamer ,dati prin presa de usturoi si diluat ce zeama scursa

A acceptat destul de bine , vreau sa spun ca nu a a scuipat afara dar oricum nu a primit decat 3 lingurite apoi laptele...sunt curioasa daca o sa mearga tot asa

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

saracii copii... chestia aia are un gust tare nasolaaaa,i-am mai picurat cativa stropi de ulei de masline!

mai folosete cineva laptele de baie de la mustela stelatopia?se vad rezultate?mie mi s-a parut destul de gras asa ca nu am mai dat-o si cu crema dupa baie...

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

iarasi nu mai e nimeni...nu e de condamnat...oameni dorm de obicei la ora asta dar eu acum am timp

ma relaxeaza sa va citesc...ma duc si eu la culcare ca ma apuca filozofia
Va doresc sa aveti o zi frumoasa!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

GGABY, aceeasi problema avem si noi, dar de muuuuuuuult, Alessia doarme numai afara bine, incercati sa stati mai mult afara; apoi in casa eu o pun pe o perna pe genunchi, ii tin suzi si doarme , apoi o cobor pe picioare si de cate ori maraie o mai legan si asa mai prinde si ea vreo 45 min-1 ora de somn.

RALUCIS, sunt scumpe foc gazele si seamana foarte bine!

EU CRED CA MA DUC PE CAMPII FLUTURAND STEGULETE, CA NU MAI POT! LA ORA 6 DIMINEATA, AM AUZIT UN PLESCAIT, N-AM APUCAT SA MA RIDIC BINE SI A ICNIT, AM FUGIT CU EA IN BRATE LA BAIE SI A VOMAT GALBEN CURAT, CRED CA O SA O IAU RAZNA, CRED CA E DE LA FIERE CA EA NU MAI PAPASE DE LA 21.30, AM SUNAT-O PE DR SI MI-A ZIS SA O URMARESC SI LA CEA MAI MICA SCHIMBARE SA O SUN; I SE PARE CIUDAT SA-SI PROVOACE VOMA, PAI DC ISI BAGA 4 DEGETE PE GAT?! CHIAR SA VERSE FIERE? MA INNEBUNESTE COPILUL MEU! VREAU SA SE FACA MARE!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by erika.maria

buna
avem si noi un globuletz, dec 2007 09, erica maria, adusa pe lume de cel mai special dr. Dan Tutunaru.
poopam
mami de erica maria, 3 luni si 8 zile



bine ai venit! sa traiasca globuletul si sa creasca mare si frumoasa! si noi tot cu acelasi minunat dr am venit pe lume, dupa grele lupte!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

buna dimineata...poftiti la suntem treji de o ora si noi

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

quote:
Originally posted by ellis

BINE AI VENIT, SORINA!
BB, cu ce i-ai dat Iasminei para? mixezi numai para si o dai asa, fara sa o faci mai putin consistenta cu suculet? ca noi primim sfaturi de ne incurcam in ele!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII



elli, ii dau la iasmi para data pe razatoarea de sticla si combinata cu piscoturi de bebe.


nici nu am stiut ca exista, de la ce firma sunt? eu stiam ca se pot combina fructele cu cereale, nu siam ca sunt si piscoturi; sunt cu sau fara gluten?

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by popbianca
mai folosete cineva laptele de baie de la mustela stelatopia?se vad rezultate?mie mi s-a parut destul de gras asa ca nu am mai dat-o si cu crema dupa baie...

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)



eu. si e fff bun; seara nu o mai dau cu nimic dupa baita, ca sa-i respire pielea si o dau dimineta cu crema emolienta din aceeasi gama.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput