Fulguleti de nov-dec 2006 (161)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

hop si je la drum de seara :) spalat/culcat copchil (bagat si-un mega milkuit.. vreo 300 ml... ies canini intr-o veselie.. ieri iesise unu', azi vaz alt colt.. plus inca o masea.. valeu si valeleu.. dar vaz ca in afara de nemancat, nu manifesta nicio reactie adversa :) ).
nici io de forum nu ma las :) iac'-asa :) doar ca timpul fugiiii...si io cu limba scoasa de-un cot incerc sa ma impart in toate partile.. si apropo de impartit, despartit, si alte chestii de-astea periculoase :) draga laura, draga draga de draga de laura.. :) pai eu ma despart si ma impart cu mihaiul de vreo cincizeci de ori pe zi :)) minim :))) sunt momente cand ma trezesc cu mana pe tigaie si nush ce ma tine sa nu i-o lipesc de freza :))) pe cuvant de pionier :)) pe de alta parte..daca n-ar fi el..pe cine naiba mi-as mai varsa io nervii asa?? :)) serios vorbind.. e o perioada de super stres pt amandoi.. nici cel mai rational om de pe pamant n-ar functiona in parametri normali dupa 2-3 nopti nedormite.. incercati si voi pe cat posibil sa le luati pe toate la modul cel mai light posibil.. gasiti hazul in necaz, pe cat se poate. e foarte greu sa ramai acoperit de tigle altfel :) gandeste-te in permanenta ca e doar o perioada, tre' sa mai gasesti putere si pt maine, si apoi din nou, si pt maine, dar pe moment..gandeste-te doar la maine :) eu te pup cu drag, stiu ca nu te incalzeste nici macar c-un grad ce-am zis (in ideea ca deja le stii si tu), dar sa stii ca ma gandesc la voi, sa fie totul bine

donia, si la tine m-am gandit, speram ca te-ai facut bine si zburdai pe-afara cu copiii.. ufff.. sanatate multa iti doresc si sa te refaci rapid!!!

fug ca ma striga niste hartoage care se vor traduse, revin nitel mai incolo cu niste pozici :)


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

a_dejule, azi ma uitam la Cristi cum se catara pe masa din sufra si ma gandeam si eu la tine...

Laura si toata lumea de fapt, zilele astea au aparut pe forum doua subiecte foarte triste, unul despre florys, o membra DC care a murit luna trecuta, la 33 de ani, a lasat in urma doi copii, de 9 si 6 ani . Celalalt subiect e despre Olguta care a fost diagnosticata cu cancer si are o galusca mica, nu stiu, poate de 2 ani... aici e blogul ei.
Atat de tare m-au calmat subiectele astea... ma gandeam din nou si din nou cum uitam sa pretuim ce avem, sa ne bucuram de prezent, ne imaginam ca avem un intreg viitor in care sa fim fericiti... si uite cum viitorul asta uneori se spulbera si nu ne ramane decat clipa de acum in care sa le aratam celor din jur cat de mult inseamna pentru noi.
Atat de tare m-am calmat, va spun... ma uit la mine ca sunt bolnava, surda, infundata, ametita, nedormita ca am tusit toata noaptea, dar m-am pricopsit cu o rabdare... ma gandesc ca daca o fi sa mor maine sau la anul, cum as vrea sa ma tina minte copiii mei, sotul? Ca daca m-oi duce n-o fi mare tragedie, insa trebuie sa plantez in copiii mei cat mai multa dragoste, sa ramana cu puterea asta in ei, asa cum si eu am dragostea mamei mele.
Luati-va o clipa de gandire, macar sa invatam ceva din durerea a doua femei cu care poate ne-am intersectat sau nu pe acest forum.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Seara buna fetelor!
Rezumat:azi nu a facut deloc febra,adica daca un 37,7 se poate numi febra ...,nu a papat mai nimic,apa la greu in schimb,joaca ,maraila,somn,acum iar somn,am culcat-o fara nici urma de protest,si-a luat perina in brate si doarme pe ea,febra tot nu a facut,desi ma asteptam sa faca,vom vedea la noapte,dimineata ..oricum cred ca e spre bine!!!
Fetelor care aveti chef si timp sa faceti miscare,exista niste dvd -uri cu Florentina fff faine pt acasa,niste programele f bune si eficiente,dureaza numai 25 minute dar te solicita bine,cine are chef sa slabeasca le recomand!!!eu mai fac ,nu chiar in fiecare zi,dar la 2 zile tot fac,si se simte super bine!!!
YAGMUR
RUXANDRA,f faine pozele,ce scump e cretolinul,dragul de el,si fericit nevoie mare!!!
ASIZA,imi e dor de voi!!!
FLORE,superbe fetele !!!
MONICA,felicitari pt fetita!!!
DONIA,uff,prin ce ai trecut,nasol,draga de tine,ce greu cred ca ti-a fost,bine ca trece!!
DIA,bravo,ce fain ca te misti!!!
BAMBO,multa sanatate,sa nu va raciti!!!
FLORE,felicitari pt vestile bune!



Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DONIA,off,ce nedreapta-i viata!imi pare rau ,offf,ce trist!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns avdanaarhire spune:

Fruntea sus, Laura, miine va fi soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Eu va zic noapte buna,ma retrag la somnic,ca ce stiu eu ce va fii la noapte!!!
pupici pt toate!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

prezent din nou. cu poze cu tot :)

donia..
adina, bravo, ma bucur ca totul e mai bine. sanatate si-n continuare!!! auzi.. io cu ale mele.. n-ati facut cumva priorix acu' vreo 3 sapt? :) io atata stiu, atata spun, parca-s moara stricata :)) in ideea ca poate febera e de la vaccin, si nu e cazul de antibiotic...

gata, fug la intins rufe si nani.
pup minunatele!!!


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Fetelor sunt fericita tare. am fost la cumparaturi si i-am luat asa: casuta de gradina din plastic colorata super frumoasa de la metro, balansoar tot de plastic gen barcuta de la selgros, roaba de la piata si maine merg sa caut tobogan. am inteles ca la carrefour sunt dar azi nu am apucat. i-am facut un coltisor in gradina super. era asa incantat nu mai vroia sa intre in casa. asta e pb noastra lately...nu mai vrea in casa decat cu crize. patiti asa? Plange de se rupe daca nu il mai lasam afara.

Donia trist de tot.
Adina ma bucur ca sunteti mai bine, la fel si Bambo.
Adeju ce frumos e Eric. si mare.
Laura , rabdare si rabdare. sper sa nu fie asa rau cum descrii.
Asiza si mie mi-e dor de voi.

V-am pupat si noapte frumoasa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by a_deju

prezent din nou. cu poze cu tot :)



Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx




ptiu, frumos e, sa nu ti-l deochi .. si ce de dinti, mamaaaa, ce de dinti .. vad ca si motanu e fascinat de masina de spalat, si la noi e la loc de mare cinste :).. atata doar ca n-o prea prinde, ca e ascunsa bine in baia mica, unde de obicei e depozit de subst. de curatat, detergenti, rufe muradre,etc.. asa ca mergem in vizita de lucru in baia mica sub stricta supraveghere (si asta tare nu-i place, ca oana ar vrea sa o las singura pe acolo sa inspecteze in voie).. si o tinem pt momentele cand se maraie/plange, cand se loveste, e asul din maneca


laura, sunteti f obositi amandoi, si oamenii obositi nu mai functioneaza normal in cuplu... incercati sa va odihniti cu randul si poate reusiti sa vedeti altfel problemele .. tare si sper sa depasiti problemele repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

adina, ma bucur ca e mai bine ale .. da' si io ca si adeju, n-ati facut priorixul acu vreo 3 sapt? ca s-ar putea explica asa...

Mergi la inceput