Mamici norocoase de sept-oct 2008(27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Nushulica draga, daca tot ai facut greseala sa ma intrebi cum sunt, dau drumu la paranoia!!
Pai nu mai am greatza de ceva zile bune. Practic greturile la mine au durat saptamana 6 si putin din saptamana 7. Repulsie cand ma gandesc la fripturi si alte alea tot mai am, macar atat...
Somnolentza si obosit usor nu prea mai am... in rest cum mai stiu ca sunt insarcinata? Sani durerosi (pe care nu mi-i mai verific activ ca sa nu vina paranoia peste mine), dormit in tot felul de pozitii (mai ales cu perna intre picioare) ca sa fie cat de cat comfortabil, si facut pipi noaptea. Atat. Lunea viitoare merg la eco abia. Nu sunt ingrijorata, dar nici 100% increzatoare nu sunt. Cam la 9 s anunta majoritatea fetelor ca... stii tu! Desi la ultima eco, la 7s bebe avea deja 160 de batai pe minut asa ca mergea totul bine! La tine cum e? Hai varsa tot! Si daca mai sunt fete aproiate, gen felicic, elyia, zambetmic, pisik, care vor sa impartaseasca cu mine, go ahead!

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Preety, cum sa te opresti mama tocmai acum sa iei acidul folic?!?!?!? Pai acum te auta cel mai mult caci acum isi dezvolta bebe toate organele si il fereste de malformatii!!! Eu zic sa nu te opresti, chiar daca astfel revine greata!!!!!

11+ Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze eco

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev269pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Buna fetelor sper ca toata lumea e bine! Eu ma simt destul de bine, vad ca am scapat si de greturi, doar usoare si pana apuc sa bag ceva in gura dimineata. Am fost plecati tot wkendul, asa ca azi ma asteapta treaba!
Sa aveti o saptamana de vis si plina de vesti bune!

9+ si mamica de Dragos (26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Multumesc frumos fetele pentru urari! Sampanie pentru copii si bere fara alcool la toata lumea!

La multi ani Eva!

La multi ani Monica!

Sa fiti iubite si tot ce va doriti sa vi se implineasca!Sarcina usoara in continuare si bebei frumosi, sanatosi si mancaciosi!

Noi am petrecut ieri foarte frumos... am venit la mama in Buzau unde ne-am adunat in familion si am petrecut de minune o zi superba!

Vineri am programare pentru bitest si eco! Iar pe 10 aprilie la Dr. Iosup eco morfologica primul trimestru! In rest suntem bine... m-am odihnit zilele astea de ma doare capul si mi-au amortit buciurile de atata stat! Inca am senzatii de greata le combat cu cate o gurita de sprite ... E o zi superba afara... cred ca o sa ies un pic la aer!



Nally si Sebastian (14.04.2004) - 10 s - D.P.N 6 Oct. 2008



Sebi la 1 An!


* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

zambetmic, eu i-am anuntat in saptamana 9+ tot din cauza greturilor care erau evidente, dar nu doar le-am spus, le-am adus adeverinta de la dr gineco si am dat si o declaratie de mana.... bla, bla...



11+ Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze eco

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev269pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

zambetmic eu la prima sarcina am spus la serviciu imdediat ce am ramas gravida, s 6-7. Acum nu e cazul ca sunt in CIC.

9+ si mamica de Dragos (26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Eu am anuntat in saptamana 8 cand a trebuit sa-mi iau concediu medical pentru iminenta de avort. Apropos, cand se plateste foaia de boala la gravida? Ei mi-au spus ca 75% din baza salariala calculata pe ultimele 6 luni, asa este?


www.flickr.com/photos/24604926@N03/" target="_blank"> Mami, Tati si Burtica

Puiutzul nostru

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

preety merci de sfat o sa iau si ghimbir numai sa pot manca ceva

alinushachiar vrei sa zic tot??? in primul rand ma bucur ca tu esti mai bine ca mine si nu stii ce-i aia greata nasoala....eu cum sa zic stiu ca pe la 9s se intampla...stii tu...dar eu sunt sigura ca bb meu e bine(ar fi si culmea sa fie altfel la cum ma simt, nu?)si paranoia la mine s-a dus de tot, ia locul ei fiind starea asta tampita greata somn,mor numai cand simt miros de ceva sau cand ma gandesc cum ar fi daca as incerca sa beau o gura de apa, sau sa mananc o portocala deci ce mai....rau , rau cum n-as fi crezut

zambetmic eu teoretic n-am anuntat pe nimeni dar vad ca stie toata lumea numai cand se uita la mine si-mi vede fata alba ca varul si ca nu suport niciun miros nimic, e evident zic eu

fetelor promit sa aduc listutza la zi diseara de acasa ca acum sunt la birou si nu am timp...nocom dragutza sper ca nu te-ai suparat dar probabil ca nu am vazut mesajul deci daca nu v-am trecut pe listutza pe vreuna imi cer scuze si mai scrieti o data mesajul cu litere mari si rosii sa vadsau dati pm

am reusit acum sa bag in mine o inghetata si vreo 2 castraveti in otet(am baut si zeama din aia cu otet dar tare buna mi s-a parut)

aaa...elevitul de 3 zile nu l-am putut luaadik l-am luat dar a iesit inapoimi-e si frica ca nu are bebe tot ce-i trebuie

joi merg la eco vad ce mai zice si dr

bebelushul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:

Teomaria, Andi P sar`mana macar mai stiu ca mai e cineva ca mine, cumnata-mea de exemplu care e in 5 luni acum n-a dat la boboci o data si asta e a doua sarcina. In sfarsit numai sa nu ma fac de cacao pe bus asta vreau caci chiar ar fii culmea.
Zambetmic de ce nu spui tu de pe acum, eu le-am zis aici alor mei de cand am aflat si asta pt a nu se mira de ce ii mai iau de ciuf (la figurat) prin birou, acum dau vina pe hormoni . Glumesc nu numai din cauza asta, uite ca am uitat legislatia in domeniu desi am fost de meserie dar stiti cum e timpul trece si neuronii la fel, dar eu cred ca ar trebui sa le spui pt ca trebuie sa-ti faca cum e aici un risk assessment, adica clar sa nu te apuci sa ridici cine stie ce maldar de dosare sau mai stiu eu ce. Daca nu le spui si Doamne fereste se intampla ceva nu e vina lor si nu le poti imputa nimic.
Pups si aveti grijutza de voi
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Hello

Am intrat sa va spun ca astazi merg la Iosup la eco, vreau sa aflu sexul lui bebe. Tati vrea baietel...eu vreau fetita...am pus si pariu daaaa acum va spun numai voua...parca si eu inclin spre baietel, nu stiu de ce...am visat intr-o noapte ca aveam un baietel atat de frumos...doamne o minunatie de copil, mi-a ramas gandul la el, asa frumos era.

La multi ani Moni si Eva! Sa fiti sanatoase si voi si minunile din burtica!


Va pup si va imbratisez cu drag, va mai scriu deseara cand ma intorc de la eco.





15+
Mamica de septembrie 2008

Mergi la inceput