*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Asa, mai departe

Roli, eu m-am gandit ca nu e bine ce faci cu Marc, sincer....Si eu am avut cezariana (si Miri, si altele), dar m-am gandit bine de doua ori si am decis ca e mai bine sa fie prezent langa noi cand vine bebe de la spital si in primele lui saptamani de viata. Desi mama s-a oferit sa mi-l ia la ea (in alt oras). E important lucrul asta. Acum Marc il percepe pe Andrei ca pe un alien, un intrus si-si vrea locul de 'centru al universului' inapoi, nu? Si atunci se manifesta in fel si chip.....
Si Markus a facut la inceput la fel ca Dimitris, crize etc. Nici acum nu mai vrea sa se imbrace singur, cateodata nici sa manance singur...in cate o seara plange ca de ce eu tre' sa dorm cu bebe in camera si el cu tata-su, ca sa creasca bebe odata sa poata el dormi cu mine iar (da, da, vezi sa nu ).....
Dar incet incet isi va reveni, sugur! Va intelege ca bebe e acolo forever si va prinde drag de el. Implica-l cate putin si pe el in viata lui bebe (atat cat poate lui la varsta lui mica) - dar cred ca stii prea bine in teorie ce tre' sa faci cu el....Succes si baietii frumosi!

Ereena, dar ce va asortati, draga la galben! Mateiu cel grasun si mofturos (lately)

Ginette/Lala20, Mathias e si el pe formula exclusiv. Si papa in jur de 100 ml la o masa. Adica eu ii prepar 135 ml (120 ml apa cu 4 masuri) si uneori papa tot, alteori numai 70 ml, 80 ml, 90 ml, depinde.....Dar ca medie in 24 ore papa cam 650, mai rar 700 ml pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

mitsule multumim!!recunosc ca si eu am o slabiciune pt voi doi intradevar si eu am ajuns la concluzia ca am un baiat mare!!deja sunt nostalgica de cand era numa un piculut de om!si tare mandra am fost de cum s-a comportat, vezi si in poze ca n-a plans deloc,a stat si a analizat!cred ca-i place societatea




MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

stiam ca am uitat ceva: laura_dimitris, faza deregres,poa sa durezeintr 2-6 luni. sa nu t emiri daca se cer ein pat cu eleni dau daca vrea scutece! e abolut normal. fa-i damblaua ca-sirevine singur cand va realiza ca el e "barbatul" in casa. si scote-ti-l din pat!

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b3.lilypie.com/A2Xhp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

si eu am mai sangerat un pic dupa sex asa vreo 2 zile..si sigur ma certati....eu inca n-am ajuns la ginecolog de cand am nascut



MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by irlandeza

Maine e Sf. Patrick si Sf. Alexie (am vazut abia azi asta) in calendarul ortodox. La noi v-a fi o parada, ca in fiecare an. Sper doar sa fie timp frumos. Si Tzuca sarbatoreste amndoua numele, asteptam sa vedem ce cadouri primeste.
Hai ca va pup, noapte buna.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

--------------------------------------------------------------------------------



felicitari pt serbarera numelui!!petrecere frumoasa!



MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by alina023

Buna dimineata zuze iubite!

Revin cu forte proaspete si raspund mai intai Dianei (capitolele trecute nu le-am citit inca). Din cate stiu eu se poate da Debridat si la o luna. Noi i-am dat Anei la 2 luni 1.5 ml timp de 10 zile. Dar cel mai bine este sa intrebi pediatrul.

Sa va spun despre noi...
Au fost niste zile foarte dificile pentru noi ca familie. Slava Domnului le-am depasit iar acum este totul bine.
Sa-ti povestesc:

Dupa ce am descoperit IDul acela la sotul meu, mi-a dat si parola ca sa pot intra cand vreau eu si sa vorbesc cu tipa, sa ma lamuresc. Lucru pe care l-am si facut. Vreo 2 zile tipa nu a dat nici un semn, motiv pentru care furia si frustrarea mea cresteau iar viata noastra parca era un uragan de cuvinte si ganduri urate (ale mele catre sot). Nu l-am menajat deloc si am fost ff rea cu el. Credeti-ma ca ajunsesem sa nu ma recunosc si aveam convingerea ca pana nu clarific, sa stiu exact daca si ce a fost intre ei, noi nu am mai fi putut merge mai departe sub forma de cuplu.
Intr-o dimineata cand el era la job, am intrat si am lasat mesaj off line ca si cum as fi fost el spunandu-i ca sotia a aflat despre noi si trebuie sa vorbim urgent. Seara am intrat iar si vad ca dupa cateva minute intra si ea. Nedumerita intreaba "care noi?". Adica...ce vrea sa spuna sotul meu cu "noi". Stiu ce se poate crede in momentul asta; ca daca ar fi avut ceva cu ea, ar fi putut sa o avertizeze. Nu, pentru ca el nu a mai intrat la PC deloc din momentul in care am descoperit asta. Si nici singur nu a fost acasa. Desigur ca s-ar fi putut gasi metode, dar nu cred ca asa a fost. In fine...
Ca sa scurtez povestea, tipa s-a oferit sa o sune pe sotia furioasa ca sa lamureasca situatia. Lucru pe care l-a si facut. Mi-a explicat ca nu au fost decat cateva conversatii absolut nevinovate, ca sotul meu ma iubeste mult si ca i-a trimis multe poze cu noi doi si cu mine singura, ca el s-a indragostit de mine din prima clipa si i-a spus si ei asta atunci cand s-au despartit, ca ea a fost inselata de sot si ca nu ar face una ca asta unei alte femei, ca pozele acelea ea le-a trimis tuturor prietenilor din tara pentru ca se mandrea cu faptul ca a dat jos 60 de kg dupa o interventie chirurgicala (ajunsese la 140 kg) si ca marea lui greseala a fost ca nu a avut incredere ca voi intelege sa-l las sa mai vb cu ea din cand in cand ca doi vechi prieteni (care nu s-au mai vazut de 10 ani) si din motivul asta a facut IDul separat.
Da, asa este, nu l-as fi lasat. Si nici acum nu sunt convinsa ca exista femei care si-ar lasa sotul sa vb cu o exa ca doi vechi prieteni. Nu stiu ce sa spun... Ea imi spunea ca ii este tare dor de tara, ca ii este greu singura printre straini (are un baietel dar s-a despartit de sot) si ca din motivul asta sora ei i-a dat sotului mei ID-ul ei, pentru ca stia ca ea isi doreste foarte mult sa vb cu toti prietenii din tara. Sa zic ca aici am inteles-o...sa zic. Ba chiar mi-a spus ca i-ar facea placere sa vb chiar si noi doua, daca imi doresc (ard de nereabdare ;)) ). Poate veti spune ca-s nebuna, dar tipa chiar mi-a placut.

Bon! El zice ca nu-i mai trebuie sa vb cu ea veci. Eu acum ma simt vinovata putin pentru ca nici eu nu as suporta singuratatea si as apela la toti vechii si fostii prieteni care ar fi dispusi sa comunice cu mine. Dar nu-i problema mea (femeie nebuna ce sunt).

Acum noi suntem bine. El a slabit 2.5kg iar eu 2 kg dar nu recomand nimanui cura asta de slabire. Ma bucur din suflet ca Dumnezeu ne-a ajutat si de data asta. Iata ce se poate intampla si ce poate iesi dintr-o conjunctura care de fapt nu ar fi trebuit sa genereze o asemenea urgie. Dar dupa principiul ca tot ce nu te omoara te intareste, am convingerea ca vom ajunge ca la batranete sa ne amintim amuzati de situatia asta.

Va pupacesc si merg sa citesc si eu din urma ca am mult de recuperat.


Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei



ma bucur ca a-ti lamurit situatia!!si domul meu mai vorbea cu ex-a din motiv ca ea il tot suna si pe mobil si pe fix, si eu am facut crize...fara sa mi le manifest fata e el, insa am facut pe spioana, le-am ascultat convorbirile si citit mailurile fara sa stie el si am vazut ca sunt nevinovate, vorbeau de mine(asta o fost acum 2 ani) apoi la nunta a venit chiar si ne-a adus un cadou ea nefind in oras,asa ca mi-a trecut!ma vad ca il suna nici macar nu-l mai intreb ce-a vrut, am incredere in el..culme primul barbat care m-a facut sa am incredere deplina in el!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Abia am intrat la capitolul nou si sar cu o intrebare apoi trec la citit: Benji nu sta cu f mare placere pe burtica si deci nu ridica capusorul in pozitia asta. DAR! Cand e pe spate cam de vineri seara incepe sa-si ridice capul adica tot trunchiul. Si nu ridica si picioarele la piept sa zic ca se incovrigeste de colici. E chiar relaxat si odata vine cu tot trunchiul spre noi si trage si capusorul dupa el.... parca are vrea sa stea in fund!
Question: NU E PREA DEVREME SI NU E RAU PT COLOANA????
Revin la citit....

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI si 3sapt (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Si inca ceva: mesajul lui Vrigo cu cele 4 sunete de capatai in limbajul bebeilor l-am printat si lipit pe usa de la bucatarie. Ca sa ajung sa le invat si recunosc. Dar sotul (care nu stie romana) zice ca lipsesc doua sunete ce le scoate BEnji:
IGU-IGU si NGA-NGA si el zice ca tre sa insemne "vreu la mama/sau pe mama" si "dati-mi suzeta/unde e suzeta" dar nu stim inca care e: cand e singur cu bebe incearca suzeta si apoi alearga la mine......
Aberam nu?

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI si 3sapt (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by alina023

Buna dimineata zuze iubite!

Revin cu forte proaspete si raspund mai intai Dianei (capitolele trecute nu le-am citit inca). Din cate stiu eu se poate da Debridat si la o luna. Noi i-am dat Anei la 2 luni 1.5 ml timp de 10 zile. Dar cel mai bine este sa intrebi pediatrul.

Sa va spun despre noi...
Au fost niste zile foarte dificile pentru noi ca familie. Slava Domnului le-am depasit iar acum este totul bine.
Sa-ti povestesc:

Dupa ce am descoperit IDul acela la sotul meu, mi-a dat si parola ca sa pot intra cand vreau eu si sa vorbesc cu tipa, sa ma lamuresc. Lucru pe care l-am si facut. Vreo 2 zile tipa nu a dat nici un semn, motiv pentru care furia si frustrarea mea cresteau iar viata noastra parca era un uragan de cuvinte si ganduri urate (ale mele catre sot). Nu l-am menajat deloc si am fost ff rea cu el. Credeti-ma ca ajunsesem sa nu ma recunosc si aveam convingerea ca pana nu clarific, sa stiu exact daca si ce a fost intre ei, noi nu am mai fi putut merge mai departe sub forma de cuplu.
Intr-o dimineata cand el era la job, am intrat si am lasat mesaj off line ca si cum as fi fost el spunandu-i ca sotia a aflat despre noi si trebuie sa vorbim urgent. Seara am intrat iar si vad ca dupa cateva minute intra si ea. Nedumerita intreaba "care noi?". Adica...ce vrea sa spuna sotul meu cu "noi". Stiu ce se poate crede in momentul asta; ca daca ar fi avut ceva cu ea, ar fi putut sa o avertizeze. Nu, pentru ca el nu a mai intrat la PC deloc din momentul in care am descoperit asta. Si nici singur nu a fost acasa. Desigur ca s-ar fi putut gasi metode, dar nu cred ca asa a fost. In fine...
Ca sa scurtez povestea, tipa s-a oferit sa o sune pe sotia furioasa ca sa lamureasca situatia. Lucru pe care l-a si facut. Mi-a explicat ca nu au fost decat cateva conversatii absolut nevinovate, ca sotul meu ma iubeste mult si ca i-a trimis multe poze cu noi doi si cu mine singura, ca el s-a indragostit de mine din prima clipa si i-a spus si ei asta atunci cand s-au despartit, ca ea a fost inselata de sot si ca nu ar face una ca asta unei alte femei, ca pozele acelea ea le-a trimis tuturor prietenilor din tara pentru ca se mandrea cu faptul ca a dat jos 60 de kg dupa o interventie chirurgicala (ajunsese la 140 kg) si ca marea lui greseala a fost ca nu a avut incredere ca voi intelege sa-l las sa mai vb cu ea din cand in cand ca doi vechi prieteni (care nu s-au mai vazut de 10 ani) si din motivul asta a facut IDul separat.
Da, asa este, nu l-as fi lasat. Si nici acum nu sunt convinsa ca exista femei care si-ar lasa sotul sa vb cu o exa ca doi vechi prieteni. Nu stiu ce sa spun... Ea imi spunea ca ii este tare dor de tara, ca ii este greu singura printre straini (are un baietel dar s-a despartit de sot) si ca din motivul asta sora ei i-a dat sotului mei ID-ul ei, pentru ca stia ca ea isi doreste foarte mult sa vb cu toti prietenii din tara. Sa zic ca aici am inteles-o...sa zic. Ba chiar mi-a spus ca i-ar facea placere sa vb chiar si noi doua, daca imi doresc (ard de nereabdare ;)) ). Poate veti spune ca-s nebuna, dar tipa chiar mi-a placut.

Bon! El zice ca nu-i mai trebuie sa vb cu ea veci. Eu acum ma simt vinovata putin pentru ca nici eu nu as suporta singuratatea si as apela la toti vechii si fostii prieteni care ar fi dispusi sa comunice cu mine. Dar nu-i problema mea (femeie nebuna ce sunt).

Acum noi suntem bine. El a slabit 2.5kg iar eu 2 kg dar nu recomand nimanui cura asta de slabire. Ma bucur din suflet ca Dumnezeu ne-a ajutat si de data asta. Iata ce se poate intampla si ce poate iesi dintr-o conjunctura care de fapt nu ar fi trebuit sa genereze o asemenea urgie. Dar dupa principiul ca tot ce nu te omoara te intareste, am convingerea ca vom ajunge ca la batranete sa ne amintim amuzati de situatia asta.

Va pupacesc si merg sa citesc si eu din urma ca am mult de recuperat.


Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei



ah si am fost si eu in situatia celeilalte, ceva asemanator cu situatia voastra..acum cativa ani am stat un an in germania si intradevar e foarte greu singur, am cunoscut 2 romani de care m-am atasat tare ne intelegeam f bine un baiat si o fata...ei bine tipul ere certat cu prietena lui, am avut o tentativa de-a fi impreuna adica un cateva saruturi, dupa care mi-a zis ca s-a impacat cu pretena si nu ne mai vedem. am inteles si am respectat asta, insa am continuat sa ne sunam ca si prieteni caci ne intelegeamf bine povesteam de toate ei bine tipa a facut urat de tot si am zis ca mai bine o las moarta decat sa le stric lor fericirea si nu ne-am mai sunat...dupa 2 ani l-am intalnit din intamplare in romania si am stat 10 minute de povesti doar nu era sa ma fac ca nu-l cunosc... apoi a urmat craciunul si ne-am dat niste mesaje pe messenger cu urarile de rigoare!tipa a citit si m-a sunat cu niste crize si urlete...eh nici asta nu inteleg...i-am explicat clar ca sunt doar niste urari de craciun si an nou, si ca eu sunt fericita cu prietenul meu actual sot, ca urmeaza sa ma casatoresc si chiar nu ma intereseaza in nici un fel barbatule ei, si am incercat sa-i explic clar ca nu asa tine un bar bat langa ea, si ca tipul chiar o respecta si din moment ce s-au inpacat nu a vrut sa o insele...desi ea l-a inselat...motiv pt care se despartisera..eh...v-am inebunit...


conclkuzie alina ma bucur ca s-a rezolvat totul si esti si tu linistita!!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by honey79

Un capitol nou plin de impliniri, clopotei sanatosi,papaciosi si cumintei.

Am prins o "fereastra" si-am incarcat pozele..le puteti vedea la semnatura.
Asadar, poze noi cu Andrew paginile 4-5 pe linkul "Poze Andrew"si poze cu pisica tunsa si caraghioasa pagina 3,ultimele 3 poze pe linkul "My silly cats".

Sper sa va delectati cu ele.

Mai ramane sa pun filmuletele.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John -Filozof (21 Februarie 2008)


Vali





foarte frumoase pozele...de fapt modelul e de vina!!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput