*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by bdiana

apropo de program...dupa fazele urate cu varsatul ii dau sa suga cam la 2'5 h ziua si 3h noaptea.....mai rar de atat nu accepta....oricum , inainte cerea din h in h....sa-l vedeti cum face la san parca e un catelus, prindec sanul si il scutura bine....apoi suge cu o pofta de zici ca nu a mai mancat de o zi.....daca varsa sau regurgiteaza se chinuie sa ia de pe babetica lapticul pierdut....



Nu pot sa cred asa ceva!!! Puiul mic si scump, ce fomica ii este lui... Dragul de el!! Sa-ti traiasca si sa creasca mare si sanatos!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by honey79

Un capitol nou plin de impliniri, clopotei sanatosi,papaciosi si cumintei.

Am prins o "fereastra" si-am incarcat pozele..le puteti vedea la semnatura.
Asadar, poze noi cu Andrew paginile 4-5 pe linkul "Poze Andrew"si poze cu pisica tunsa si caraghioasa pagina 3,ultimele 3 poze pe linkul "My silly cats".

Sper sa va delectati cu ele.

Mai ramane sa pun filmuletele.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John -Filozof (21 Februarie 2008)


Vali





Bebe Andrew este un frumos!! Iar in halatel si cu shlapi iti vine sa-l mananci! Micul omulet! Sa fie sanatos si sa creasca mare mare!

Dar cu pisica ce-ati avut, fratilor?? Ce v-a facut biata de ea de ati dezbracat-o asa???

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bdiana spune:

ALINA, nu stiam de pb ta...nu am citit din urma dar am citit mesajul tau de acum....imi dau seama ce a fost in sufletul tau si te inteleg,,,,,,nu cred ca ai fost prea dura cu sotul in situatia data....chiar daca nu a fost nimic intre ei...totusi te-a mintit...ferindu-se de tine.....ca nu ai fi acceptat...normal...ce, el ar fi acceptat?Acum linistiti-va si redescoperiti-va....stiu ca este greu ca persoana in care ai incredere oarba sa iti dea de gandit si sa incepi sa te indoiesti.....dar bine ca totul a trecut acum.te pup si ...fruntea sus
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

draga ereena, e simplu: din bibe curge repede si frumos. la san trebuie muncit. dupa 5 minute fluxul e mult diminuat. asa ca... adoarme. e oricum un efort mai mare. de ce crezi tu ca tu esti de vina? iar cu laptele, dac e palier de crestere, sau prag, e normal sa ai senzatia ca numai ai nimic in ei. dar e numai o senzatie. hai, ca nu e dreaq asa de negru!

quote:
Originally posted by Ereena

ca sa imi treaca supararea am pus niste poze noi cu piticu' .....preferata mea:-) http://good-times.webshots.com/photo/2792070730102332184mFasyx


honey , e grozav andrew in halatel si shlapi :-)

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ









miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b3.lilypie.com/A2Xhp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Alinutule, si bine ca totul s-a terminat cu bine !!!

Vazut si admirat poze cu matei de ereena ( tare dulce era cum dormea el in carucior si-mi place mult gecuta de pe el!), bibi de Lala20( o printesa!), stefan de ancasoare ( ce frumos zambeste scumpul de el!) si Andrew de honey ( super sunt shlapii!)
Ce frumosi si dulci ca mierea sunt toti !!!

Ginette, cand am citit ca mananca buburuza 120 ml la 3 luni iar m-am ingrijorat de cantitatea mancata de a mea. Dar, a mea are mese cand mananca 40 -50 (de exemplu noaptea...) PLus ca are nopti in care se scoala doar spre dimineata...( aseara a dormit de la 22 pana la 4.15 dimineata...)
Cred ca per ansamlu, cantitatea de lapte mancata in 24 de ore nu este foarte mare...

Mitsule, La multi ani sanatosi lui bb C pentru aseara !!!! Ce plimbat este bbC la ploiesti in fiecare we! Iar pentru vacanta din vara din belgia deja va invidiez....!

Roli, cand ma simt coplesita de problemele cu dimitris ma gandesc la tine cum oare te descurci avand in vedere ca diferenta dintre marc si andrei este mai mica decat cea dintre dimitris si eleni..
Dar,in esenta, cred ca si dimitris se comporta acum ca un copil de 2-3 ani..
Fetelor, refuza sa mai manance singur... vrea sa-i bag eu in gura cu linurita.
Refuza ssa se imbrace singur, sa se incalte singur...
Lunga mai este perioada asta de adaptare a lui...
Si nervi de otel imi trebuiesc!!!!

Si, nu in ultimul rand,... Bun venit in mijlocul nostru lui Delphin si bebe David !!!!Ma bucur de prezenta a inca unei mamici cu doi copilasi ...!
Cum reactioneaza cel mare la prezenta celui mic?
Nu cauta sa va atraga mai mult atentia asupra lui?
Cat despre colici.. Eu i-am dat la inceput bonisan si i-a mers bine pana la un moment dat cand am inceput sa-i dau sab simplex... Acum, vad ca este ok.
]Ceiut ii dau din cand in cand, mai mult ca sa-i lungesc perioada dintre mese si ii dau babycalm. Tu?
Lui dimitris ii dadeam babydrink dar este prea dulce si nu vreau sa-o obisnuiesc si pe eleni cu gustul dulce si bun al zaharului...





Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Helou!
Zuze dragi, multumim mult pt. cuvintele frumoase!

Vreau sa-i raspun Bdianei: eu Debridat i-am dat la bebe mic cred ca de la 2 sapt. deja, cate 2,5 ml de 3 ori pe zi. Asa ca go ahead!
De mancacios, bine ca e mancacios, nu exista o suparare mai mare pt. o mamica decat sa fie bebe mofturos si sa nu pape.....crede-ma, ca stiu asta de la feciorul meu cel mare, care si in ziua de azi e un mofturos de prima clasa! Ah, si cu vomatul, cred ca de aia voma, ca mananca cu pofta si des, asa-i?
Cu greutatea cred ca stati fff bine, 1550 gr intr-o luna jumate e super. Fetele iti pot confirma.

Ah, si nu ne-ai mai zis ce ai mai facut cu pb. tale?? Cum s-au rezolvat?

Alina, mamica frumoasa si inteleapta! Nu am scris pana acum nimic referitor la pb. ta, dar tare mi-a placut ce ti-a raspuns la mom. respectiv Alina Tudor. Era exact ce ti-as fi zis si eu. Ma bucur ca lucrurile merg inspre bine!

Noi peste 1h si ceva plecam la Cluj la ORL-ist pediatru cu Markus. Sa ne tineti pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Buna dimineata mamicute.Am revenit si noi, am fost destul de ocupati we asta si nu am apucat sa citesc tot dar o fac imediat si revin.Intai vin cu o intrebare off topic: am aflat acu ca e insarcinata cumnata mea, si cum o chinuie greturile si varsaturile m-a rugat sa va intreb daca voi luati ceva care sa le mai atenueze.I-am povestit despre voi, dar ea nu are acces la internet asa ca m-a rugat sa va intreb eu. Pls pls pls.

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

alina, eram convinsa ca e in capul tau! si numai in el... daca n-ai icnredere in sot, evident ca si-a facut cont separat... asa gandesc ei, cica, unii. si sa-ti spun: sotul meu pastreaza o relatie foarte frumoasa cu o fosta de-a lui pe care a ajutat-o sa-i creasca fata. ea ramasese gravida de la un altul care a parasit-o. sotul meu s-a mutat la ea s-o ajute in ultimele luni de sarcina. si a ramas. ani buni. copilul il considera un fel de "tata". s-au despartit, dar el tot "tata" a ramas pt fata. si au pastrat o relatie foarte stransa. dar platonica. comunica des, pe yahoo. dar a ales ca eu sa stiu. si e treaba mea daca-mi fac sange rau aiurea. si asta e in bruxel, nu la dreaq in praznic in norvegia. deci se poate. dar totul tine de incredere. dar e drept ca s-au schimbat multe in el de cand are copiii lui. iar eu sunt cu sufletul linistit.

mitsuuuuuuuuu, iupiiiii! de nu ni se arata de vacanta, o punem de-o bere cu cirese si cioco. nu merg ele impreuna, dar noh,; pe rand! unde stai cand vii? cat stai? ce faci?:))))

mah honey, andrew ca andrew... da pisica aia... amarata:( sa stii ca chemprotectia animalului:))) de circ:)))hihiihih!

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b3.lilypie.com/A2Xhp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

neata fetelor.vai, Honey draga, cu ce v-a gresit saraca pisica?nici nu mai stiu ce mai vroiam sa spun

de Adelina-Mihaela(08.01.2008)
poze
www.flickr.com/photos/23559686@N03/" target="_blank">poze Ada
poze botez
cat am crescut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

ramonaB, nu prea se da nimic pentur greturi, decat rabdare. dar, ca sa atenueze senzatiile "tari" un biscuite uscat rau la trezire poate sa faca minuni. si apa minerala cu buline. aia fara (in cazul meu) mi-a provocat niste sesiuni de voma...

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b3.lilypie.com/A2Xhp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput