Ingineri fosti, viitori...(20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Iepu, bafta!!!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Poftiti la si-un banc!
John era un viteaz cavaler al regelui Arthur, dar avea si el o obsesie pentru frumosii sani ai reginei!
Stia bine ca, daca i-ar fi atins, ar fi fost condamnat la moarte.
Intr-o zi, John nu mai rezista si isi face cunoscuta dorinta lui secreta magului Merlin. Baiat orientat, magul gaseste o solutie pentru a satisface dorinta acestuia, dar numai contra a 1000 monede de aur. John accepta fara sa ezite!
In dimineata urmatoare, magul Merlin prepara o pulbere urticanta si o pune in sutienul reginei, in timp ce ea isi facea dusul. Imediat ce regina se imbraca incepe sa simta o mancarime din ce in ce mai mare. Regele Arthur il convoaca imediat pe vrajitor, pentru a-i cere un remediu, iar acesta ii spune ca doar o saliva speciala, aplicata timp de 4 (patru) ore ar putea trata aceasta teribila urticarie. A mai mentionat ca din testele efectuate in laborator, a observat ca doar saliva lui John ar avea aceste caracteristici speciale.
Regele il convoaca imediat pe John, care deja isi luase antidotul pentru pulberea urticanta. Asa se face ca John are ocazia de a saruta (la ordinul regelui!), pentru cateva ore bune, sanii pe care ii visase dintotdeauna si pe deasupra vine sarbatorit de curte ca un erou !
Inainte de a se intoarce la mosia lui, John este oprit de vrajitor, care ii reaminteste datoria de 1000 de monede de aur. Surpriza, insa, John, deja satisfacut, refuza sa plateasca, mizand pe faptul ca magul nu s-ar fi putut confesa, fiind complice la ceea ce s-a intamplat.
In dimineata urmatoare, insa, magul Merlin pune aceeasi pulbere urticanta in chilotii regelui ...............


Morala fabulei:

PLATITI-VA FACTURILE LA TIMP !....

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza!
poftiti la o cafelutza si din partea mea!
otilia, sar'na pt banc!!!!!
anca, bafta!
claudia, sanatate la lume!
sunt pe fuga, intre spalat geamuri, spalat perdele si robi, ca ma trage sa mergem afara
va pup sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare fetele!

Am intrat sa va urez Pasti fericit pt cine serbeaza acum Pastele!
Kati, multumesc, Marc e tot cu febra, inca doarme, ieri l-am trimis la o d-na doctora care a zis ca nu are nk in urechi, gat, si sa-l las cu febra ca e numai un virus care va trece peste cateva zile, iar sirop de tuse nici nu e necesar, desi copilul tuseste si nu-mi place!infine, la aia nu-l mai trimit veci! Ma uit cum se simte cand se trezeste!

Va pup fetele si sper sa ne auzim cu bine in urmatoarele zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

off mai claudia, da' vad ca o trageti si voi din plin!!!! eu la fii-mea la tuse care nu trecea cu nimik i-am dat sirop coughend, si vad ca i-au disparut si mucii, nici nu mai tuseste aproape deloc. sigur e viroza, e la moda, si eu o port pe picioare de doua saptamini(nu febra dar dureri de tot felul si muci, muuulti muci).
cind veniti acasa?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Sarbatori fericite! celor care se pregatesc de Paste.
Eu trag tare ca luni cel tarziu trebuie predat proiectul. Nici nu pot sa spun in ce stadiu ma aflu.
Andra e tot maraila. Cred ca mai ies 2 dintisori ca urla din senin. Alex se simte neglijat si ma intreaba mereu "acum ce pot sa mai fac?". Abia astept sa termin, dsar din pacate marti am prima sustinere a lucrarii care inca nu e terminata .
Oti . Nu pot sa ma plang ca sunt grasa caci la 1.73 am 58-59 kg dar eu vreau 56 ca sa pot sa-mi imbrac vechile haine. Am celulita (nu exagerat) si burtica (asta e obsesia mea). Ar fi bine sa merg la sala dar nu am timp si nici cu cine sa las copiii. Incerc cu masaj sa vedem daca sunt rezultate.
Nici eu nu ma descurc in DOS. Si nici macar nu ni-am notat. Noroc ca nu8 prea am nevoie.
Mi-a placut bancul.
legat de facturi eu am incheiat contract cu banca sa le plateasca ei ca eu uitam mereu. Iar dragutii mi-au taxat de 2 ori factura de gaze. pana la urma mi-au returnat banii. Oricum ei au remarcat ca eu .... nici nu stiu cat mai e pe card. In general cat bani intra merg pe facturi.
Anca eu credeam ca e simplu cand pleci. Iti dai demisia si dupa cele 2 saptamani (sau cate e) iti faci bagajele si gat. Cel putin la mine asa a fost. Nimic alergatura.
Kati spor la pregatiri.
gata fug la plansele mele.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

nico, eu facturile le platesc de acasa prin brd-net, si e tare comod, platesc comision 3.66ron la tranzactie dar decit sa ma car cu robi dupa mine si sa stau pe la cozi, mai bine asa. despre miriieli, si eu am parte din plin: de dimineata nu stiu ce are robi, una intruna miauna, or fi caninii, maselele,nu stiu.
pupam la printesa mica, sa te lase sa lucrezi
si krisztina face la fel, tot timpul ii trebe ceva cind tocmai musai sa ma ocup de robi. si atunci ii dau ceva repede de lucru care e f. important si trebe facut repede si atunci rezolvam pb
de sala as avea si eu mare nevoie ca burtika a ramas destul de mare dar nu am timp, nicicum. eu la 1.67 am 60 kg dar acestea sunt depuse unde tocmai n-ar trebui prea mult(sunci si burta)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Pai deja ma oftic eu la 1.62 am intre 60-62 de kg . Sa nu va mai aud ca va vaitati.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Buna inginerele!
Otiliav,sa stii daca te consoleaza ca si eu am 1.60 m si 61,5-62 kg dar ce pot sa fac .Acum cand e post nu ,dar dupa paste poate mai tin o cura mica de slabit vreo 3 kg (adica o cura usoara cu 5 mese pe zi din care 2-pranz si cina- sunt cu carne slaba fiarta sau gratar ).E usor de tinut cu conditia sa te abtii la dulciuri mai ales cocaturi(cozonac).
Acu am prins calculatorul de la servici liber si am putut sa mai scriu ceva .Inca nu sunt hotarata daca sa abordez persoana de la institut pentru a vedea daca e inca valabila oferta ei .Cateodata cred ca nu stiu ce vreau .Ma tenteaza sa am o viata mai trepidanta sa lucrez mai mult sa -mi valorific cunostintele dar cateodata sunt si foarte comoda .Daca as sti ca atunci cand ajung acasa nu mai trebuie sa si muncesc in gospodarie si sa fac lectii cu fiica-mea poate m-as incumeta .As dori si eu sa fiu exonerata de obligatiile casnice si pur si simplu sa vin acasa sa mananc ,sa ma plimb sau sa citesc o carte si sa ma culc.Am avut o perioada cand am avut menajera dar nu o mai am ,ca era prea batrana si mi-a fost mila de ea mai ales ca tare o obosea fiica-mea cu agitatia ei ,iar in alta nu as avea incredere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

am scris si eu un mesaj si a picat net-ul.
kati platesti cam mult comision. la mine e gratis. la inceput a fost 1.5 ron, dar s-a scos taxa. deci merita mai mult. eu am contract cu raiffeisen bank.
oti cred ca era bine sa nu scriu inaltimea, nu? oricum eu sunt tare stresata e burta.
aurora incearca sa te intalnesti cu cateva menajere si poate gasesti persoana in care sa ai incredere. oricum poate sa faca treaba cand esti tu acasa.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput