Ingineri fosti, viitori...(20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

`Neata! ce faceti?
Kati, eu am nevoie de o galeata, nu numai de o cescutza! Marc azi noapte ardea ca un cuptor, desi aseara nu avusese nimica, nu stiu de unde febra asta, insa am auzit mai multi zicand ca si ai lor copii au facut febra mare...asa ca m-am trezit, i-am dau nurofen si n-am mai putut adormi, iar apoi Luca s-a trezit cu nopatea-n cap!
Azi e un timp atata de frumos...dar pe Marc nu-l trimit la gradi, eu calc, vreau sa fac drob azi, poate-i scot si la aer putin, vreau la coafor, sper sa primesc vreo programare pana la sfarsitul saptamanii!
Nico, le-am vazut pe toate, i-am aratat-o pe Andra lui Marc si a zis el ca e dulce! si Alexutzu e tare frumusel! ai gasit alta bona?
Pisi,tot ocupata? ce faceti voi?

va pup fetelor, ma pun la treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

buna dimineata!
ma bucur ca v-au placut pozele. acum daca tot am aparat cum prind momentul il folosesc. noroc cu internetul ca asa poate sa vada poze cu noi si sora mea care e in grecia (nu a mai fost pe acasa din iulie). din acest motiv pun multe poze in album.
eu nu fac nici o pregatire pt nimic. cand apuc mai bag aspiratorul si mai aranjez hainele. mancare printre picaturi. nu mai calc nici o haina din lipsa de timp. calca bona cat apuca. nu am reusit sa gasesc alta bona. asta de acum isi cauta de lucru in italia dar sper sa stea pana la jumatatea lui aprile ca sa apuc sa-mi mai termin eu din proiecte. la mine s-ar putea sa mearga bine treaba. inceputul vad ca e ok. daca o tin tot asa nu o sa mai merg la vechiul job.
sunt super obosita si am o zi plina care nu a inceput tocmai roz. pe langa trezirile de peste noapte dimineata nu a sunat ceasul. a trebuit sa merg sa inmatriculez masina si nu am avut buletinul la mine, deci merg si maine, mi-am ratcit si cheile.
kati sanatate multa tuturor. incerc sa fac eu o vraja sa fie totul bine.
gabi si mie mi se pare ca trece prea repede timpul. la alex parca nu era asa. e drept ca atunci aveam mult timp liber. acum sumt mereu contra cronometru.
la mine e ceva normal sa termin pregatirile dupa sarbatori. bradul l-am cumparat in 27 dec si l-am impodobit in 28. nu stiu daca mnai era cineva ca noi . acum sper ca ouale sa le vopsesc la timp.
claudia sa nu bei toata cafeaua ca si eu am mevoie. andra nu are febra dar iese dintisorul nr 2. nici nu stiu de cate ori m-am trezit. acum stau cu cana de cafea la calculator si cu muuulta ciocolata. asa ma pun eu pe picioare.
tinem pumnii sa iasa drobul cum trebuie. pupic lui marc sa scape repede de febra.
o sa vreau si eu reteta ca poate reusesc sa fac ceva mai deosebit (sa nu mai plec cu mancarea de la socrii).
pisi si anca multumim de melodi. foarte frumoase.


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Pup inginerele!

Clau, da, din pacate tot pe fuga mi-s!
Mai cateva zile si sper sa ma scap de audit si-atunci poate o sa ma mai relaxez putintel!
Imi pare rau ca va fusharesc asa, dar sper sa ma pot revansa mai tarziu!
Va doresc spor maxim la pregateli celor care se pregatesc pentru Paste si cumparaturi cat mai lesnea!
Ancuta, succesuri maxime in noul job si sper sa vrea sa vorbesc toti cu tine!... Serios vorbind, iti doresc sa gasesti acolo tot ceea ce ti-ai dorit si-ai visat vreodata de la un loc de munca!

No am zbughit-o, ca "patria" ma cheama!

toata lumea!

Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Seara buna fetel, v-ati culcat?
eu m-am uitat la inima de tigan si ma duc incet catre pat!
Nico, cand ajung in pat ii dau pupicul de la tine, ca e la noi in pat, l-am lasa acolo sa doarma...azi a fost bine, n-a mai facut febra, sper sa nu faca la noapte!
Drobul mi-a iesit super... sa-ti lingi degetele nu alta...l-am facut asa: am avut o inima de porc, un pachetel de inimi de pui, si o punga de 5oo gr. ficat de pui! le-am fiert, am calit 2 cepe in putin ulei, am fiert 2 oua, am dat totul prin masina de tocat, si am mai adugat o felie de paine, o legaturica de patrunjel, 2 oua crude, sare si piper mult...si la cuptor intr-o tava de chec vreo 10-15 minute!
Mami facea de miel, dar aici nu stiu unde gasesc maruntaie de miel, poate la turci ar fi, dar n-am chef sa caut!

Oua vopsesc cu Marc, dar nu multe, numai vreao 10 ca primim iar de la socrii, i-am cumparat carioci speciale pt oua si le vopsim impreuna. In rest nu fac mare lucru ca noi mergem la socrii!
dimineata merg la coafor.
pupici si noapte buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza lume inginereasca!
haideti la o cafelutza!
claudia, multa sanatate si voua! woowww, coafor!!!!bravo fata!
noi de pasti pe acasa, asa ca trebuie sa pregatesc una alta. chiar ieri s-a uitat sotul in selgros la carnea de miel si s-a ingrozit, si eu, prin telefon. sunt niste preturi de te doare mintea, il trimit zilele astea prin piata sa vedem cum e pe acolo.
nico, sar'na, sa sti ca a prins vraja. la sotz i-a trecut in mare, eu am mai inviat un pik iar fetei i-a trecut si tusitul si nasul!!!!
de calcat nu calc nici eu decit strictul necesar(adica , camasile sotzului ca alea nu merg altfel), in rest, asta este, nu am vreme pur si simplu.
anca, cum esti? cum e la job? chiar iti fac aia mizerii, acum pe ultima suta de metrii?
otilia, super a fost bancul, am ris cu lacrimi!!!!cum e printesa?
la noi a fost tare frig azi-dimineata, -3 grade si ceata urita, acum vad ca a iesit soarele. bine ca nu mi-am pus muscatele pe balcon inca
aurora, daca crezi ca ai gasit ceva mai bun, nu mai sta pe ginduri!
ma duc si eu la treburi, revin la prinz cind parchez cupil
sa aveti o zi buna si insorita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Buna dimineata, dragele mele. Eu sunt Iepumic jigarit in dimineata asta pt ca am racit si ma simt naspa. Pe langa asta aseara m-am enervat rau la servici pt. ca al meu coleg si-a pus palma...UNDEVA....si s-a dus in treaba lui lasandu-ma pe mine cu taota predarea singura.......in afara de faptul ca am plecat tarziu de la birou si imi era si rau, am crezut ca innebunesc ca trebuia sa ma ocup de niste lucruri despre care habar nu aveam ca nu lucrasem pana atunci la ele....ce sa zic...HAOS e un cuvant prea indulgent.
Pisi, si mie imi place faza cu SUCCESURI!!!!!!!!!! Iti multumesc pentru urari, si eu sper sa fie asa cum imi doresc si cum ma astept.
Ma intorc la treaba...vremea asta de azi ma deprima.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare
la noi e frumos afara si au inflorit si pomii. a plouat aseara. si pare cald.
eu am fost la prima ora sa inmatriculez masina si m-am enervat pe birocratia asta. nu am rezolvat tot asa ca mai trebuie sa fac un drum.
am avut si eu parte de o noapte mai linistita dar sincer daca andra nu dormea nu stiu cum ma descurcam. am lucrat pana la ora 21, m-a ajutat si un coleg. acum un ochi imi lacrimeaza si trebuie sa folosesc picaturi.
kati sa ma anunti cand scoti muscatele afara. eu anul trecut le-am scos prea devreme si mi-au degerat. acum mi-am semanat niste petunii dar nu stiu daca apuca sa creasca. poate o sa mai cumpar si eu muscate.
clau mie nu imi place carnea de miel asa ca e super reteta ta. acum mai am nevoie doar de putin timp ca sa o fac. sper sa-mi iasa si mie. nu stiam ca se gasesc carioci speciale pt oua. o sa caut si eu pt alex. ce bine ca mergi la coafor! eu tocmai mi-am amanat sedinta de masaj.
pisi hai ca trece repede timpul si scapi.
anca mi se pare mie sau tu esti mai tot timpul racita? parca ma vad pe mine. raceam foarte des. acum sunt mai bine. sanatate multa!
cand incepi noul job?
pupici tuturor si o zi frumoasa!

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata!
Da, nico, in ultima vreme ma imbolnavesc foarte usor....stiu si cauza: din cauza stresului, oboselii si statului foarte mult in are inchis (practic din septemebrie am scos nasul la aer curat de vreo 2 ore....in rest: birou-acasa-birou-bowling/restaurant...adica numai in aer inchis) mi-a scazut drastic imunitatea....in ultimele 3 luni am luat de 2 ori antibiotic. Ce sa mai zic.
La noul job incep peste 31 martie, deocamdata sper sa scap de aici intreaga si nebatuta, ca acum au inceput showrile...m-am certat ieri rau cu seful...omul asta cred ca are o problema majora de intelegere.....in fine. Bine ca acum e plecat in concediu si stau si eu linistita, sa imi fac actele pentru plecarea din firma ca am zeci de drumuri de facut pentru asta.
Va pup, o zi buna!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata! Poftiti la !
Eu sunt acasa in concediu de paste dar nu este pastele nostru, deci e vacanta dar afara ninge incetisor si eu ziceam ca iesim la soare, hm, ce ti-e si cu vremea asta. Norvegienii destepti, s-au carat toti in tari insorite .


Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Nico, am reusit si eu sa vad pozele, ce papusica de fetita aveti voi acasa, ce ochisori, ce gurita, o scumpica. Iar tu mami, ai slabit bine, sa nu te mai vaiti, cred ca ai mai putine kg ca mine .

Sa va spun ce mi-am stors eu creierii alaltaieri. Trebuia sa rulez niste fisiere pentru verificat instalarea unor conducte pe fundul marii. Si analizele se rulau in DOS. Am pregatit eu pe calculatorul meu toate fisierele de rulat si dupa aceea ma invarteam ca leul in cusca ca nu mai tineam minte nici o comanda. Nu eram in stare nici sa copiez de pe floppy-disk pe hardul de la calculatorul cu acel program . In final am chemat pe inginerul de proiect sa ma ajute si am inceput sa le fac repede. Dar evident ca am pierdut cateva ore in plus ca nu aveam comenzile in cap, fir-ar sa fie el de DOS. M-am intors seara sa le termin si dupa ce le-am rulat pe toate, la 12 noaptea cautam prin calculator pe unde sunt si am abandonat misiunea pana la urma am plecat acasa si am aflat a doua zi ca isi crea singur un fisier unde le salva. Acum ar trebui sa mi le notez frumos undeva pentru ca am mai facut asa ceva acum 2 ani si nu le-am notat si uite ce bine le-am sters din memorie.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput