Mamici norocoase de sept-oct2008(26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

In legatura cu kg.eu da cand sunt gravi am dat jos 4kg.asa ca fiecare cu oraganismul ei si depinde si de cum te simti.Mie mi-a fost fff rau si mancam cum spunea una dintre fete ca sa supravietuiesc.De 2 zile parca e mai bine .Sper.
13+

laura si andy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Buna fetele!!
Eu m-am intins putin sa-mi treaca raul si am dormit cam 2 ore :))
Eu am luat 2 kg. Cred ca le-am pus pe coapre pe amandoua ca am niste aripioare ......
O intrebare: va sangereaza si voua gingiile?

viitoare mamica de septembrie 2008

13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculet spune:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by ilia_99

anculet, m-ai omorit!!! la cerintele astea credeam ca lucrezi la Gostat!no ofense!

8

--------------------------------------------------------------------------------



O comparatie aseamanatoare am facut si eu azi....ma gandeam ca daca lucram la vandut de legume in piata,se multumeau cu concediul medical,si-ntelegeau din prima .
Stii mai am curiozitate: presupund,cum e romanul,pune raul inainte,daca nici medicul de fam,si nici ginecologul ( deja am ganduri mari,sa-mi caut altul,ca nu sunt multumita de el),nu-mi dau acel certificat medical in care sa scrie risc maternal,ce fac?Dupa astea 2-3 luni in care ma chinui,sa stau numai in casa,si-n pat,sa ma duc la servici,sa ma stresez
Ce parere ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

denisa.gmi-au sangerat gingiile si mie si stomatog mi-a spus ca trebuie sa spalam si gingiile chiar daca sangereaza.Dar trece,eu de ceva timp nu mai am problema asta.
13+

laura si andy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

anculet, aia nu sunt sanatosi la cap! si le-o spune un psiholog! ca m-am si enervat! pai tu de sres ai nevoie acum?
legal nu au cum sa nagajeze pe altcineva in locul tau!! atata timp cat tu esti in concediu, indiferent de care, nu au voie sa angajeze pe nimeni. se angajeaza altcineva in locul tau, pe perioada determinata, in momentul in care tu intri in concediu de cresterea copilului pana la 2 ani. si asta pentru ca pe timpul acelui concediu, contractul tau de munca este suspendat. asha zice legea.
asha ca, in mod normal pe ei nu ar trebui sa-i intereseze daca tu esti in concediu medical normal sau in concediu de risc maternal...

dar poate ca ei vor sa aiba cumva o acoperire, sa aduca pe altcineva de la o alta sectie si ca sa poate face asta au poate nevoie de o hartie in care sa se spuna ca tu stai mai mult plecata. e si asta pozibil...

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
nu uitati sa dati clik pe casuta:)
fff important!!
totul pentru bebe
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

am pus poze cu burtica!

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
nu uitati sa dati clik pe casuta:)
fff important!!
totul pentru bebe
www.kodakgallery.com/ShareLandingSignin.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&Ux=0&UV=325451416449_47656823313" target="_blank">burtica
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Felicitari Clau pentru bebita!
Codruta asteptam vestile bune de la intalnire.
8 kg in 3 luni? Nu-i cam mult? Pai pana la 9luni ce-o sa faca? Eu sper cand mi-or trece greturile sa nu pun mai mult decat alea 9kg pierdute pana acum ca si-asa sunt destule la 1,78m cat am eu - nici nu va spun cate kg ca voi va plangeti de 60kg :).
Am reusit sa dorm si eu 2 ore, mai mult ca sa uit de greturi si mi s-a parut ca misca ceva pe acolo pe jos - stiu ca e prea devreme sa-l simt pe bebe dar erau niste senzatii noi si nu stiu ce-o fi fost. Nici nu stiu la ce sa ma astept fiind primul copil, dar ma gandesc ca daca era sa miste ar fi trebuit sa treaca si greturile nu?
Denisa am citit ca pentru gingii ar trebui folosita o periuta mai putin dura pe perioada sarcinii, cred ca e un articol si aici pe DC.



Andreea 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Dragutele mele, tocmai ce m-am intors!!!

Totul este super ok. Beblusl bine, in norme. Are 4.6 cm! Si..... pare...BAIETEL!!!

Dr. era convins ca are cuculet! I-a facut si poza cuculetului!!!!

11+
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Feteleeeeeeeeeeee, gata, m-am linistit!!!!!!!! Suntem in grafic cum nu se putea mai bine, la toate masuratorile a iesit de 15s si 6 zile (un pic mai mare decat UM) si ......... se pare ca este....... FETITAAAAA

Codrutza felicitari, sa creasca mare si sanatos cuculetzul

_
Our future determines our past
Fasolica de S15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

wow, Codruta, felicitari!! arata-ne poze!

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
nu uitati sa dati clik pe casuta:)
fff important!!
totul pentru bebe
www.kodakgallery.com/ShareLandingSignin.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&Ux=0&UV=325451416449_47656823313" target="_blank">burtica
15+

Mergi la inceput