Piticodromul de Sept - Oct 2005 (202)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

anyaLa multi ani bunicului si sa ii dea d-zeu multa multa sanatate ,ce varsta frumosa 90 ani!!!!!
irina sanatate
Ioanasper si eu sa mearga cu olita,dar dupa cum il vad, daca ii amintesc eu sau il pun este ok face nici o probleama,dar ca sa zic el sau sa ceara nici o graba, visul meu este ca pina in septembrie sa reusesc si trebuie ca daca nu "ciuciu" gradinita,ca aici nu il primeste

eu lui antoine ii mai cumpar blugi de la fete, ca aia sint exact pe fundul lui,ca cei de la baiati au un fund de blug de zici ca mai bag vre-o 3 inauntru



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

uau, anya, la muuulti ani strabunicului!!!
da, chiar ma gandeam ca poate il luam pe radu in drumetii, dar poate ma ajutati cu ceva: stiu ca existau niste rucsaci sa zic in care asezai copilul. adica asa, cadru metalic, si ca un scaun de panza de scheletul metalic, care se pune in spatele tatalui . nu cred ca s-a inteles.

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Anya 20, pe mine ma enerveaza la culme tabelele alea cu greutatea! Pai zi si tu,nu conteaza si sistemul osos in toata treaba asta? In final, nu conteaza cum e copilul, cum arata? Or, Anya ta arata splendid! In orice caz, si Sa al meu e super mancacios, e placerea vietii lui de pana acum. Si culmea e ca ii plac fainoasele la nebunie, plange dupa paine, in schimb Dinu nu mananca decat de regim, asta e...

Kristinutza, eu am inteles ce cauti, vedeam pe la munte dar nu stiu unde se gasesc sau cum se cheama.

Anya, la multi ani strabunicului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

LA MULTI ANI STRABUNICULUI!!!
Eu am facut ce-am facut si-am stat in curent. Aseara eram varza, ma durea toata partea dreapta, ochi, fata, maxilar si-mi curgea nasul doar pe dreapta. Ochiul, cel mai rau, super deranjant, imi curgea incontinuu, ma durea la clipire si-mi facea si o secretie albicioasa...Nu stiu ce naiba fac, acum cateva saptamani am racit, acum asta...eu nu sunt o fire bolnavicioasa!
Azi mi-e mult mai bine dar tot nu sunt in apele mele... si ce-mi place sa-mi pun picaturi in ochi....... sunt cam nervoasa deci...


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

anya, multumesc frumos pt pm. o sa te mai bat la cap sa te intreb diverse

kristinutza

tonnia...graficele de crestere sunt orientative...pt cine se uita pe ele . din pacate, nu ne putem abtine si facem comparatii intre copii. si eu cred ca anya arata bine, e mai impanata asa...cand am fost cu ea la serviciu si a vazut-o o dr-ita de acolo, mai ca nu mi-a spus ca e obeza si ca o indop. m-a intrebat cate kg are si cand i-am zis ca 15 (mai cu juma' de gura asa, oarecum jenata), a spus..."vaaaai, 15 kg la 2 ani si 4 luni???" eu m-am simtit datoare sa spun ca ii dau sa manance sanatos, ca ea uneori vrea cate un castron de ciorba, apoi copanel cu piure si eventual si fructe la desert. "pfffuuuuu, pai e foarte mult!". ma rog...fiecare cu opinia lui.

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Originally posted by miflore

LA MULTI ANI STRABUNICULUI!!!
Eu am facut ce-am facut si-am stat in curent. Aseara eram varza, ma durea toata partea dreapta, ochi, fata, maxilar si-mi curgea nasul doar pe dreapta. Ochiul, cel mai rau, super deranjant, imi curgea incontinuu, ma durea la clipire si-mi facea si o secretie albicioasa...Nu stiu ce naiba fac, acum cateva saptamani am racit, acum asta...eu nu sunt o fire bolnavicioasa!
Azi mi-e mult mai bine dar tot nu sunt in apele mele... si ce-mi place sa-mi pun picaturi in ochi....... sunt cam nervoasa deci...


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI



ooof, ce neplacut. sanatate multa

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

si Maria bate spre 15 kg; mie nu mi-au spus ca e obeza, mi-au spus ca arata mult mai mare decat varsta ei
la cm are peste 95, eu sper ca macar 97; oricum nu arata grasa deloc arata foarte bine; tot asa nu mananca prajeli, dulciuri si i-am scos de tot si macaroanele-flebetea ei; doar paine si orez
bine, acum cu gradinita principiile mele culinare s-au cam dus pe apa sambetei; partea pozitiva e ca infuleca fructe de buna voie seara, ea care avea nevoie de serenade pentru asta
legume nu prea mananca decat in ciorba, da ce pot face, nimeni nu-i perfect

Ramona si dulceata de Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

miflore, imi pare rau pt ce-ai patit. deh, de la o varsta...

m-am lamurit cu rucsacul ala, am gasit mai multe modele, poate alegem vreunul. doar ca sunt pt copii de pana in 15 kg. desi al meu cred ca e la 11-12 maxim. preturile sunt undeva intre 3-6 mil. propunere am facut la sotz, astept decizia finala.
hmmm, ia sa dau un anunt la mica publicitate poate gasesc ceva!

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Salutare

Anya, la multi ani strabunicului! Am si eu o bunica, in mai face 91 de ani si ma bucur tare mult ca a prins Matei si o strabunica.

Al meu are 14 kile si nu mi se mai pare gras. Nu mananca paine decat la micul dejun, asa putina, nu pune gura pe orez, pe paste, iar cartofii doar daca sunt prajiti, ceea ce se intampla ff rar. In continuare nu bea lapte deloc, iar la branze numai almette cu ardei rosu dimineata, ca sa ascundem ca e alba. Aseara de exemplu a mancat niste piept de pui cu castravete si ardei rosu. Mananca fructe cu placere, ceea ce ma bucura, dar la pranz doar un singur fel, la noi nu exista ciorba si felul doi, ori e ciorba ori e direct felul 2.
In schimb a scapat la craciun in dulciuri si nu ne mai putem redresa. Are zilnic portie de ceva dulce , bine ca macar a inteles ca intai se mananca mancarea si apoi bucatica de dulce.

Mihaela, nasol, stiu cum e cu durerile astea din pacate. Ai grija!

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Gata, nu mai vorbim de greutate E clar ca sunt diferiti toti copilasii, asa cum suntem si noi diferiti. Acum ca eu am 15 kile mai mult decat Alina mama Anyei se compenseaza!!! Ca are Anya mai multe kile decat Alex (doar cu vreo 3). Hahaa, toti suntem alfel si au tot timpul sa se schimbe, nu?
Noi avem treaba in weekend, suntem invitati la doua petreceri la doi colegi de gradinita! Doi baieti...sa vad ce cumpar pentru ei.

Mifloricico, ne luam de mana, si eu am un ochi rosu si curgator...Am fost azi la doctor ca nu ma lasa...in situatia mea nu pot pune nimic, dar tu poti incerca cu niste picaturi cu antibiotic...eu o sa ii dau cu ceva dezinfectant si o sa il curat des...sper sa scap ca ma deranjeaza rau. Am facut o infectie, nu de la curent, mi-a intrat un microb in ochi, tare neplacut.


bb2

Mergi la inceput