Fetele din America (102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Multumesc Ramona
Ai uitat sa precizezi: excruciating!!!!!!!!!!!!!!!
Si-a durat 3 ore!!!
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Mai, n-am vrut sa-ti tai elanul. Daca eu am lucrat acolo, m-am gindit ca mi s-o fi parut numai mie un chin, jucatorii erau ca in transa!


The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

Salut fetelor,

As vrea sa mai inscriu si eu pe lista voastra.
Despre mine: am terminat University of Missouri anul trecut si am ramas cu jobul in acelasi orasel deocamdata( Columbia, Missouri).
Am gasit firma care sa ma sponsorizeze si am o rugaminte mare la Ruxi: te rog, da-mi si mie adresa avocatului acela chinez(parca!?) despre care aveai numai cuvinte bune. Firma la care lucrez vrea sa ma sponsorizeze dar am mare nevoie de un avocat bun pentru aplicatie. Cel pe care l-am avut pentru H1B a facut o mie de greseli, a trebuit sa refac LCA-ul ca a gresit datele, a fost un dezastru de avocat. :)N-as vrea sa mai risc inca odata cu el.
Sau oricine stie un avocat bun, pls help me.
Multe multumiri.

Sper sa am timp sa particip mai des la discutii. Va citesc oricum mereu.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

quote:
Initial creeata de corinadana

orache loboda
nettle urzica

Eu una nu am le am vazut niciodata aici...

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai



Mersi Corina,
dupa 100 de ani si eu





Mamica de Codrin - 2002, Olguta - 2003 si Cornelie mica - 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Josephine,cu intarziere,mersi mult de tot.Tot e bine...caci ma speriase o prietena....ca va urca pretul pe la vreo 1000......

HONEY 79,am vazut si pozele si l-am admirat pe bebe Andrew!E dulce foc!Felicitari pentru print si sa te bucuri de el toata viata!
Simina,in iulie cand iau vacanta ...vin in Ontario caci a nascut sora mea de suflet de acolo al 3-lea baietel....si vreau sa vin sa-l vad pe boboc....si nu scap ocazia sa-mi vad si nora[;)
Si eu am...fost la domnii de la H&R....saptamana trecuta...si la venit de 18 mii pe anul trecut m-ar fi taxat 380 de dolari.Am plecat rapid.....cu toate insistentele si promisiunile lor ca vor mai reduce din pret ....pe ici pe colo.Sunt tare cuioasa ,asa ca fapt divers binenteles,cum calculeaza astia cat sa taxeze clientul,in funtie de ce?In Ny cel mai mult pentru taxe am platit 100 de dolari...Ati completat careva taxele online pana acum?..caci ma bate un gand sa incerc asa anul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Hilde,

Law Offices of Conrad X. Yin
18000 Studebaker Road, Suite 700
Cerritos, CA 90703
Tel. 562-467-8986
Fax 562-684-4062
Http://www.conradyin.com
c6268y@aol.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Nu stiu daca cineva a fost la "Dr. Seuss' Horton Hears a Who (2008)" dar eu vi-l recomand cu caldura. Am fost vineri seara si am ris cu fii'mea de mi-era de acum rusine de cei din jur Nu ma asteptam sa fie asa haios




Happiness keeps you Sweet,
Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,
Failures keeps You
Humble,
Success keeps You Glowing,
But Only God keeps You Going

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

quote:
Originally posted by ruxij

Hilde,

Law Offices of Conrad X. Yin
18000 Studebaker Road, Suite 700
Cerritos, CA 90703
Tel. 562-467-8986
Fax 562-684-4062
Http://www.conradyin.com
c6268y@aol.com




Multumesc mult, Ruxi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Delia, va asteptam cu drag sa ne vedem. Doar sa stim din timp, sa nu plecam pe undeva. Felicitari prietenei/surorii tale pentru puiutz!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Hilde, cu placere si mult succes!!

Cineva a intrebat de taxe. Eu mi le-am facut intotdeauna singura, cu exceptia a 2 ani (acum doi ani si anul asta--din lene pur si simplu) pe vremuri pe hartie, cu creionul si apoi pe net. Nu e nici o problema, programele astea iti pun intrebari (castigul, ssn, taxele platite-informatii din W2) si tu raspunzi si sunt destul de exacte rezultatele. Cel putin eu nu am avut probleme vreodata. Anul trecut am folosit www.taxslayer.com

Cred ca la un moment dat si eu le-am gresit, eram inca F1 si eu m-am trecut resident for tax purposes pentru ca am interpretat eu legea cum ca dc am stat in US timp de 5 ani sunt resident for tax purposes chiar dc. n-am green card. Nu sunt de fapt convinsa ca a fost gresit ce am facut, ca ce chestie sa ma incaseze pe mine vesnic mai mult la taxe decat pe restul lumii. Nu puteam sa scad nici copilul-nimic cu 1040 NZ.

Mergi la inceput