Copii de 1995-1998(16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Fl_power, sa le fie de bine baietilor!Si eu care credeam c-aveti vreun concurs!

Mihaela, asa e, ce repede mai uitam, voi ati incheiat contractul.Minunat! In curand ii calci pe urme lui Mqqm. Aveti ce va/ne spune.Daca si Ovi a zis la fel, inseamna ca stie el ce stie.

pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Felicitari Mihaela! Ioi ce fain, azi-maine te muti!!! Sper ca esti mai bine.

La multi ani, Edi, galushca mica! Andra eu ma ramolesc serios, asa ca plecaciuni ca uitai sa zic ceva.

Katy, avem si chitara, uitai. Aia mie mi se pare boring. Distractie in excursie, si noi abia asteptam sezonul de tenis (degeaba profa de pian face spume).

agho, saga continua, ieri am trecut pe la magazin sa intrebam cum sta treaba cu mobila fetei si era sa pic in dos... s-a amanat livrarea de pe max 2 aprilie pe 15 mai. Parca-i din aur, frate, asa cevaaaaa... Ala e smarty-pants, da.

flr_pwr, tot scrii la patania de ieri sau iar ti-a picat netul?

Ma duc inapoi la lupta mea (poate voi credeti ca vorbesc in dodii, nu va imaginati) si cand ma gandesc ca am inceput cu un elan pionieresc gandindu-ma cat de fain va fi sa aranjam casa noua, bleah. Mihaela, sper din suflet sa nu-mi calci pe urme. Inca stau sa ma gandesc, sunt eu atata de ghinionista?


Common sense is not so common...        [Voltaire]                 DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Miha ,ma bucur sa aud ca ti-ai mai revenit ,o mamica asa activa ca tine si mai ales scolarita ,are nevoie de toata energia ,nu-i asa ? Subscriu si eu la faptul , ca iata , ai dat de oameni deosebiti ,care incurajeaza vorbitul limbii materne in paralel cu limbile straine pe care le predau ,fiecare gandim in limba materna ,si abia apoi traducem ,cand incerci s-o faci direct ,fara sa parcurgi etapele , de cele mai multe ori traducerea schioapata .Si mai e apoi si chestia cu radacinile ,cultura ,traditii ,este de admirat ca cineva strain (de origine romana ,inteleg )se gandeste la asta ,in acest mod vor avea in comunitate niste oameni sanatosi nu numai fizic (vezi inot ,statul cat mai mult afara) dar si sufleteste . Asta ca sa nu mai pun la socoteala ca cc copiii invata doua (sau trei limbi )in acelasi timp direct de la nativi .Sigur ca nu iese din prima , dar perseverand si cu rabdare totul o sa fie OK
Felicitari pt semnarea contract ,ce mai ,sunteti apropitari cu acte in regula .Aici se cere o sampanie ,ceva Ati realizat ceva ,intr-un timp atat de scurt .Good for you !

Agho ,n-ai crezut chiar rau ,chiar "am" avut un concurs dimineata ,abia dupa aia l-a tratat taica-su c-un meci ...Merita ...si numai pt faptul c-a ajuns la faza asta .Cat despre poze cu biroul lui And ,te credem pe cuvant

mQQm super felicitari pentru super rezultatele Denisei ,asta luand in calcul si scoala in care le-a obtinut ,vezi dara ca ea s-ar putea sa faca parte din jumatatea a buna ,da asa suntem noi parintii astia perfectionisti ,niciodata nu e enough... sau n-avem suficienta incredere ...in copiii nostri.Asta o fi menirea noastra de parinti responsabili ,sa ne facem griji ...Totul e sa fim atat de smecheri ,sa nu le transmitem si lor (pentru ultima parte ,considera c-am gandit cu voce tare ,cred ca era mai mult pt mine)
Cu razboiu' te inteleg deplin ,p-aici doar daca nu vrei sa le vezi ,ele nu exista ,sa-nteleg totusi ca p-acolo mai si castigati ,la voi probabil ca legislatia e mai buna si se mai si aplica ,la noi suntem in plina jungla ,de-ajungi uneori sa-ti spui ca asa ar trebui sa-ti faci si tu dreptate ...Anyway,nu vreau sa-ti mai pun si io sare pe rana ,da cand ma gandesc ca ma bantuie si pe mine asa un gand de redecorare si cu ceva lucrari de recompartimentare ,ma loveste o tristete ...iremediabila (cum ar spune poetul nostru ) Rad io ,da nu-i rasu meu ...
Ieri n-am mai ajuns ,ca ne-am pomenit cu tel de la niste prieteni sa mergem la o canasta si...ne-am executat

Da ,ce-o mai fi cu Dana ?



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de TIBI-MARES

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Si-s grabita ,si-s grabita ,
ca mi-i casa ne-ngrijita
Si mi-s rufele la soare
Si copiii-mi cer mancare

Nu m-am putut abtine, , Anca

Iar tu ,mQQm,nu vrem poze cu camera lui Mr.P c-ai stricam de tot p-astia mici ,lasa ca au tot timpul sa recupereze



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de TIBI-MARES

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Aseara am fost la o seara romaneasca, am mancat sarmalutze cu mamaligutza(pana la urma n-au fost cu pasat ), am baut tzuica fiarta si am ascultat Maria Tanase. Apoi a fost finala pentru Eirovision si a castigat piesa Hero. Apoi am inceput sa ne uitam la un film, daca nu l-ati vazut vi-l recomand, e o comedie tare simpatica dar si trista intr-un fel: www.imdb.com/title/tt0825232/" target="_blank">The Bucket List. N-am apucat sa-l vedem decat jumate ca era tarziu si fetele dormeau pe ele...

Eu nu ma simt nici azi stralucit, ma tot dor oasele si spatele, am luat 2 calmante pana mi-a trecut, tusesc destul de urat, dar e bine ca nu mai stau in pat...doar ca mai sunt putin cam zombi...

Mara, mersi mult! Da, apropitari cu acte in regula! Stii, m-am tot gandit ca uite asa cum n-am avut incotro si a fost musai sa ne cumparam ceva, macar avem casutza noastra. Nici prin gand nu ne trecea cand am plecat din Ro ca asa repede va veni momentul asta, acum nu-mi pare rau nici un moment ca asa repede a decurs totul...cum spuneai tu de Tibi, ca nu e meritul tau ...asa spun si eu acum ca nu e meritul nostru, a fost mersul lucrurilor .

mQQm, wow sper sa nu am parte si eu de "noroacele" tale...
Deocamdata fetele(adica Silvia vrea mai mult decat Diana) vor sa doarma in aceeasi camera, asa ca va trebui sa le aranjam separat o camera de joaca, ma gandesc ca prea mult mobilier nu luam pentru inceput, om vedea mai incolo cand se vor hotari sa aiba fiecare camera ei ce mobilier isi doreste fiecare.
Acu' abia astept sa ne mutam!

agho, ce frumos ca e asa caldutz la voi...la noi e soare dar tot rece, 4-5 grade...desi mugurii s-au deschis deja, sunt frunzulitze pe tufe si prin copaci. Insa am vazut prognoza de zilele urmatoare...se raceste pana la -1/-2 grade ziua si va si ninge putin...iar duminica viitoare aici sunt Pastele...cred ca nu vom putea iesi la gratar cum ne propusesem .

O duminica faina de tot!


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Dragele mele, e o dupa-amiaza fff linistita. Am avut-o la pranz pe bunica la noi.
Ana a iesit pe-afara. And. a stat la joaca pe comp. Acum se amuza cu taica-su pe la carcotasi.
Si azi tot senin este.

mQQm,, nervi de otel trebuie sa ai. N-as fi crezut ce spui, dar cred ca esti persoana serioasa si nu tii sa ne impresionezi. Chiar nu stiu cum rezisti.
Noi am patit-o cu o firma careia ii comandasem geamuri termopan. Fiindca n-am vrut sa facem shantier in tot apart., am zis ca o camera sa poata fi locuibila si-am lasat livingul la urma. Celelalte geamuri le-au pus si-a fost OK. (apoape OK, ca nu intelegeam de ce nu se mai zvanta peretele dintr-un dormitor, dar zugravul a fost nevoit sa incarce mult pe la geamuri.) Si la living nu stiu cum au luat masurile ca at. cand au venit cu geam plus usa, usa era ff ingusta etc. si sotul meu a refuzat instalarea. Pana sa faca alta mai trecea un timp. Lucrurile taraganau. Platisem un avans (cred ca jumatate din suma si pe care l-am pierdut), dar n-aveam chef sa-mi vina copiii din vacanta si noi tot in zugravit s-o tinem. Am comandat in alta parte, si cei de la noua firma s-au grabit cat au putut, dar cu toata tarasenia am intarziat o luna. In trecut or mai fi fost ele experiente neplacute, dar stii cum e, timpul mai vindeca din "rani".
Dedi cum suporta? Sau va agitati voi destul si ii preluati si grijile ei?

Mihaela, imi pare rau ca inca nu te simti atat de bn. Uff! Eu nici nu vreau sa vorbesc. Poate m-am imunizat un pic si ma mentin pe pozitie.
Filmul despre care vorbesti cred ca este tonic prin maniera de abordare a situatiei. Cum eu nu inteleg engleza, ei(personajele) chiar au depasit momentul, adica sunt OK la capitolul sanatate?
Nu de alta, dar eu chiar cunosc pe cineva care a fost bolnav, se simte ff bine si-au trecut ceva ani.
Stii ca la Eurovisonul din RO, a fost cat pe ce sa castige
o formatie din Suedia?...
Sunt de acord cu Silvia ca e mai greu sa accepte de la bun inceput sa stea singura.Poate ca o intelege si Diana. Aveti ce face in urmatoarea luna.

Fl_power, stiam de la o prietena ca fiica ei merge la un concurs si asa am asociat. E bine sa-si testeze cunostintele in concursuri. Daca mai e si premiat de parinti e si mai si!


Da, chiar asa, Dana ce mai faci? Evident, si voi toate celelalte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Asa repede e Pastele la voi ??? In cazul asta imi retrag cuvintele ,Anca, de obicei stiu ca la catolici era cu o sapt.inaintea ortodoxilor ,cel putin asa s-a intamplat in ultima vreme ...
Touche-Miha cu meritul ,in general lucrurile care ni se intampla vin ca un feed-back ,desi , uneori nu ne prea convine sa ne asumam asta ...E adevarat ,v-a ajutat si contextul ,fara doar si poate si contractul sotului , ca sa nu mai vorbim de mediul prietenos in care ati ajuns ,dar sa nu uitam faptul ca tu ai fost cea care a insistat sa plecati impreuna si uite ca Dumnezeu v-a ajutat si a iesit bine .Ce ti-am zis eu ,e dupa suflet...
Pupici



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de TIBI-MARES

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

FLORI inimioare, desene...pentru un inceput de saptamana placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna seara la fete!
Nu am avut timp sa ma pun la curent cu noutatile, o sa citesc azi sau maine ce-ati povestit... voiam sa stiti ca n-am disparut, am fost intr-o delegatie mai lunga la munte, in Poiana Bv si n-am avut net deloc acolo, am facut o pauza. Acum imi ia ceva timp sa ma reacomodez cu programul meu de dinainte, mai ales ca maine e zi de lucru.

O seara placuta va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Alma,bine ai revenit ,da sa stii ca nu-i corect Vreau si eu in delegatie in Poiana

Anna , nu-ndraznesti , ori esti prea ostenita ?



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de TIBI-MARES

Mergi la inceput