Durerea unei pierderi de sarcina (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Mirela... ce altceva decat fluturasi ai vrea sa simti ?? Shuturi in coaste ?? O sa le primesti si pe alea dar trebuie sa mai ai rabdare. Apoi faptul ca nu simti tu tot timpul nu inseamna ca bebe nu se misca tot timpul. Nu iti face griji din pricina asta. Cand o sa mai creasca si o sa inceapa sa te loveasca de-a dreptul, in ficat si alte alea, sa vezi atunci!

Ninia, ce ai scris e pregatire buna si pentru tine, nu ? In curand vei fi si tu graviduta. Mi-au placut descrierile.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Alinushca, cu siguranta voi avea si eu acest traseu, ca altfel nu as simti ca sunt graviduta, nu? Asa suntem noi, femeile si trebuie sa avem grija sa nu uitam niciodata acest aspect.

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor,va multumesc tuturor pentru incurajari!
Eu ma gandesc ca la prima sarcina,atunci cand am simtit primii fluturasi in burtica la scurt timp am inceput sa simt bine si miscarile bebelinei.
Acum astept,ce pot sa fac?

Ninia, cam asa e cu traseul grijilor unei gravide!



Mirela 17w
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

va pupam,scumpelor, ce dor mi-a fost de voi, abia am reusit sa citesc din urma.
Lau, cu maaaare intarziere si parere de rau pentru asta LAAAAAAAAA MUUUUUUUUUUUUULTI SI FERICIT ANI!!! ce rau imi pare ca am intarziat, dar n-am net acasa. ce bine ca ti-a dat o speranta dr, e excelent.
Michelle, muuulti, scumpo, imi pare bine ca ti-a redat increderea dr. pana la urma iei tratamentul asa cum il luai si inainte? adica nu ti-a schimbat nimic? in sfarsit, stie ea cum e cel mai bine. iti tin pumnii.
Alinushca, legat de ecografie, mie dr mi-a explicat si aratat ca o eroare de 1 mm, adica ffff mica, insesizabila pt un nepriceput, determina o eroare de o saptamana. concluzie: ecograful trebuie sa fie bine calibrat, iar mana sa fie de expert. la mine eroarea a fost de 30 grame la sfarsit: imi zisese 3580 si a avut 3550. nu-ti face griji. ma bucur mult ca i-ai auzit inimioara, ma rog sa fie bine pana la capat.
Mirelus, ce ma bucur pentru tine si bebe!
Mav, cred ca esti in al noualea cer si te inteleg perfect.
Flavia, ce fac voinicii tai? pupici multi
Ninia, frumos gestul cu balonul, nemaipomenit. ma bucur ca esti mai linistita. cum stai cu pregatirile?
Irene, hai ca te-ai apropiat de final, cat mai dureaza adoptia?

Marina, mamica in de bebe Mihnea-Adrian
www.flickr.com/photos/24464658@N08/?saved=1" target="_blank">Minunatie de bebe(adik POZE)
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)
CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Salutare fetelor!
Nu am mai scris de ceva timp ptr ca mi s-a stricat calculatorul acasa si abia azi am revenit la scarbiciu din concediu. Insa de acum revin...
Michelle felicitari ptr vestile bune de la doctor. Iti tin pumnii sa se intample minunea cat mai repede. Bafta la prestat!
Alinushca stai linistita cu masuratorile astea. Ele oricum au o oarecare marja de eroare. Bebele meu spre exemplu la 15 saptamani si ceva era cu 4 zile in urma, insa doctora mi-a zis sa nu imi fac griji.
Blueeyes vad ca ai 17 saptamani. Nu iti face griji ca inca nu il simti mereu pe bebe. Si eu mi-am facut si mi-am intrebat doctora si a zis ca e normal ptr ca inca mai are loc sa inoate si de aia nu il simtim. Eu abia pe la 21 de saptamani am inceput sa il simt zilnic.

Am vazut ca ni s-au mai alaturat niste fete. Imi pare rau ca a trebuit sa treceti si voi prin asta insa sper ca aici o sa gasiti sprijinul de care aveti nevoie si o sa reusiti sa mergeti mai departe.
Noi suntem bine mersi, crestem pe zi ce trece, si am inceput sa il simt zilnic. Mor de drag cand imi mai da cate una. Cred ca peste vreo 2 saptamani o sa ma mai duc sa mai fac o ecografie sa vad ce mai face.
Va pup pe toate si va urez o zi buna!

Monica 21s+


bb strumf

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Michelle, draga de tine , mereu iti amintesti de mine
Eu v-am citit dar am stat mai deoparte pt ca n-am avut prea multe de spus
Sunt ok, astept vremuri si mai bune
Sunt Z 28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Blueeyes stai linistita ca eu abia la 16 sapt mi s-a parut ca parca parca e un fluturas, dar nu eram sigura, sigura am fost pe la sapt 18-20 si la inceput nu-l simti zilnic pe bb, ca are loc destul sa faca gimnastica, si eu m-am speriat ca nu-l simt zilnic, de multe ori treceau cate 4-5-6 zile fara sa-l simt deloc, dr a zis ca e normal la primul copil. Mai tare si mai des o sa-l simti dupa 20 de sapt si din sapt 30-30 si un pic o sa-l simti zilnic si tare.

34+ cu Diana

AMR 6 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Buna dragele mele!

Mirelus, daca te ajuta cu ceva, eu am simtit "oarece" dupa 18s, inainte de asta nu eram sigura ce se intampla acolo in burtica. Cam rarut, asa e...Am fost tare agitata in ultima vreme, m-am mutat la serviciu aproape, mai ramane sa imi duc si o canapeluta, ca sa pot dormi, ca oricum mai am putin si o sa inchid/deschid institutia. Aaaa, si n-am net in birou, ca am constat eu ca ma distrage de la lucru:), intru seara cand vin si atat citesc: posta si pe voi

Alinushca, si la mine era o idee mai veche, am tot amanat sa ma apuc de acte, ca nu simteam eu ca e momentul, probabil si la nasii tai e la fel. Azi am depus dosarul si am plecat tare linistita de acolo, cu convingerea ca, daca e bine pt noi sa adoptam, cu siguranta vom gasi copilasul. Multumesc pentru urari, sper si eu sa fie bine si sa reusim.
Oricum, eu nu ma mut de la subiect, ca imi sunteti foarte dragi...o sa intru sa va mai povestesc in ce stadiu vom fi.

Mav, foarte frumos, ma bucur mult...Cu varicela si eu am tras o spaima, ca nimeni nu-si aducea aminte ce boli am facut in copilarie si avem un student care se imbolnavise. Ai grija de tine si nu-ti mai face atatea procese de constiinta, stii ca ne bucuram cand ne scrii, nu esti deloc ca musca in lapte

Michelle

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Doamneee, am vazut pozele din albumul comunDavid e un frumos de baietel, iar Ingrid m-a terminat de ochioasa si frumoasa ce e! Sa va traiasca! Cum procedez sa trimit si eu niste pozici?
Mirelus stai linistita, iubita, de acum incolo urmeaza miscarile Si sunt super adevarate grijile pe care le-a scris Ninia, am trecut prin toate
Mav felicitari pt inimioara! Doamne ajuta mai departe!
Michelle ma bucur pt vestile bune cu care ai venit de la dr! Ai vazut ca n-ai pt ce sa-ti faci griji? Totul e sa incerci sa te relaxezi, mai ales psihic!
Irene iti tin pumnii sa aveti copilasul pe care il doriti!

Noi am avut ieri vaccinul de 2 la luni si a plans mititica de numa Acum a trecut, dar tot mai are un pic de temperatura (reactie la vaccin, cred) 37,8. A primit, cu ocazia asta, prima diploma din viata ei: "diploma pt curaj" Am murit de ras cand am vazut-o, e super tare

Pup toate fetele optimiste


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina70 spune:

vin si eu cu o intrebare cam stupida... dar am nevoie de un raspuns sa ma linistesc.
Eu sunt insarcinata in 5s 3 zile si inca nu am avut greturi sau alte "suparari". Ma simt foarte bine, atata doar ca imi e foame mereu si ma simt obosita.
Oare nu era normal sa apara greturile sau alte simptome pana acum??
Voi, cele care ati pierdut sarcina la 6 saptamani, ... ce s-a intamplat? ati fost la doctor sa confirme asta, sau .... cum???
eu, am mai pierdut o sarcina la 4saptamani si ceva si acum sunt cam speriata ca nu am nici un semn ca bebe e acolo. Testele de sarcina sunt foarte pozitive.
Va rog, rapunde-ti si mie!!!

Mergi la inceput