***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid spune:



Ioana13


Petra & Maia & Mara de Msemcu

Eliza Ioana de Vas

Stefan Bogdan de Doxinu

Eduard Andrei de Cioaca

Matei Stefan de Paky






Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

LA MULTE LUNISOARE SARBATORITULOR DE AZI,PRINTRE CARE SE AFLA SI COMOARA MEA!


Petra & Maia & Mara de Msemcu

Eliza Ioana de Vas

Eduard Andrei de Cioaca

Matei Stefan de Pak

Azi avem ziua cu oul asa ca daca aveti propuneri pentru meniul de azi adica celelalte mese le astept cu drag

Kid

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by doxinu
Azi avem ziua cu oul asa ca daca aveti propuneri pentru meniul de azi adica celelalte mese le astept cu drag


Doxinu, Mara a mancat ieri ou cu un piure facut din un ardei gras, un dovlecel, vreo 2-3 buchetele de broccoli si putine pastai fierte la abur. Asta a fost masa de la 13.30. In rest, dimineata (7.00) a baut lapte cu o masura cereale, la 9.30 a mancat pere Williams de la Hipp (un borcanel jumatate), la 17.30 a mancat iaurt cu cereale, iar seara lapte cu o masura de cereale Noapte buna de la Nestle.
Pt azi, i-am facut file de cod cu putin morcov fiert la abur si cartofi (normali, ca dulci n-am gasit in Carrefour) fierti separat. Sper sa manance. I-am dat si we trecut peste si a mancat, dar ii pusesem si putina salata pe care se pare ca o prefera (ca si broccoli).

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamibiutza spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei!

Petra & Maia & Mara de Msemcu
Eliza Ioana de Vas
Stefan Bogdan de Doxinu
Eduard Andrei de Cioaca
Matei Stefan de Paky
Ioana13

Doxinu, eu nu fac diferenta intre ziua cu ou si ziua cu carnita in ceea ce priveste celelalte mese... nora mananca la ora 10 piure de fructe (mar, para, banana) si la ora 18 iaurt cu sau fara 1-2 lingurite cereale sau branzica de vaci cu mar sau banana...

Angelabv, eu nu folosesc masti, dar sotul a cumparat recent de la Aslavital pudra de argila pentru tratamente cosmetice (habar n-am de ce... vrea sa folosesca el sau sa-mi sugereze ceva? ) scrie pe ea ca poate fi amestecata cu sucuri de fructe, legume, iaurt, lapte, miere, ulei de masline, galbenus de ou etc., in functie de tipul de ten

Mamibiutza si bb Nora (3 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Salutare,

Aha, Ioana de la asta vine 13 din Nick. La multzi ani!!!Domnitza

La multe lunisoare sarbatoritzilor zilei

Angela, io folosesc gerovital, dar nu-s numai pe gama asta. Stiu ca Ella si Elteka foloseau ceva contra caderii parului.

Fetele din DE, noi am facut vineri Untersuchung 6, cam devreme, nu? si mi-a facut termin in 11 aprilie pt MMP (cunoscut in ro ca ROR). Ma gandesc ca R l-am facut la 12 luni.

Irinusha & Miniuta & Angiuta Voi ce ati facut/faceti?????

Da, Pepsica, ma bucur ca ne-am auzit, Ieri R pe olitza filozofa: degetul mik: David apoi urma tata apoi mama apoi catzelu' apoi degetul mare si ultimul, Robert. Ce catzel mai, il intreb? Catzelul alb (Cred ca i se trage de la camila alba a lu aladin). Ma rog, nu am scos-o la capat ca nu avem catzel.

In conceptia lor 1+1=3. Deci si modelul sociologic american al familiei perfecte e tot asta. te-ai integrat daca vrei 3 copii.
Si io, ca si androix imi fila rau de tot lapile inca dinainte de al naste pe d si apoi si mai rau, mai vroiam unu. Sper sa ma fi potolit. Parca nu vorbesc de mine, sigur nu-s normala.

Drept urmare l-am inscris pe D la cresa, sotzul l-a inscris din toamna, oricum nu il primeste decat daca imi gasesc io ceva servici/scoala si marti seara am fost la film, cu colegii sotzului. Frumos asa!
Trebe sa ma rup de atmosfera asta de pampers ca o sa imi plang de mila in cativa ani. Era o fata pe forum care avea un motto la semnatura. Sa nu te sacrifici pt altii pt ca apoi o sa incepi sa ii urasti, nu simt asta, deloc, dar..

Intr-o alta ordine de ideei, ella, nu stiu solutia unei nopti nedormite, cred ca n-am sa aflu, dar ceea ce am observat ca mi-a facut bine..nu m-am mai uitat la ceas, peste noapte, se trezea, langa el, iar se trezea iar acolo, dar nu m-am mai complicat: of, au trecut 5 minute, Woow au trecut 3 ore.

La noi, decat i-am mutat patutzul din dormitor, doarme mai bine noaptea. Se trezeste 1 data pe noapte. Dar, ziua doarme pe saltea. Am o saltelutza unde il alptez, io precum Carstea is in plin proces de alaptat acu la 9 luni :), nu e chip sa il trec in patutz. Asa ca il las acolo, pe jos.

Mihamora voi mai dormiti in sac?

ELTEKA, ma tin de 1 luna sa iti scriu ca D manaca galbenusul simplu. Nu il amestec pt ca risc sa nu mance nik. il dau la mik dejun,daca R e casa sau la pranz in rest. Ii dau galbenus apoi mere, galbenus apoi mere :D.

Floretina, Tudor al tau de cand a inceput sa se joace la computer? io inca nu il las, sotzul spune ca ar trebui ca doar nu traim in secolul trecut, dar lasa ca are timp.

Gata cafeaua, am plecat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Am uitat, am citit la subiectul Soniei ca Oana are enterocolita, cunoscuta la nemtii drept : Mangen-Darm Grippe. E atat de intalnite de nu imi vine sa cred. Cred ca-i terminata saracutza. Si, pt ca-i o gripa nu te trateaza cu nik, nici macar pecemeul universal de aici, paracetamol, nu primesti. Of, asta ii mai trebuia.

Multa sanatate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Mai fetelor, pe cuvant ca nu ma vedeam alaptand pana la 10 luni fara vreo speranta de intarcare, asa ca nu mi-am pus niciodata problema pana la cat ii dau sa suga
Pepsi lumineaza-ma: ii dau sa suga pana cand nu mai vrea el?eu oprisem mulsul ca ma pregateam de intarcat acum o luna dar am lapte...nu se mai umplu sanii ca in primele luni dar este.
Deci din cana nici o sansa sa-i dau pea curand ca clantane cu dintisorii de cana si atat.Cu canuta aia cu cioc nici atat.I-am scos supapa si curge pe el.
Stiu ce o sa zica Pepsi dar eu eram pregatita sa ma intarc psihologic.Acum nici nu-l mai legan seara ca adoarme la san.
AAAAA si de ce sta asa mult?!jumatate de ora chiar si noaptea cand era gata in 10 min.Eu tin si eu un pic de cura dar nu chiar drastica dulciuri prajeli cam astora le-am spus adio si mananc cat mai sanatos .Sper sa nu se prinda RARES.
Dupa ce am avut copil model atatea luni de ne pupam seara si ne mai vedeam pe la 6 la un supt acum ma trezeste de cel putin 3 ori si suge juma de ora apoi se pune pe urlat cu parturi sau cu scraseli de dinti si la 7 max e in picioare.Cine mi-a schimbat copilul?
Astept sa va dati si voi cu parerea

POZE rares(7 mai 2007)
bepanthen 100g -cateva tuburi de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ang3lt0uch spune:

quote:
Sorina Te-am trecut in listuta. Sa ne mai spui ora nasterii si scorul agpar, sa fie datele complete.


Nu le-am spus ?! Eu credeam ca le-am zpus :) Ora 18.00, apgar 10. Si 49cm ca scrie de 2 ori greutatea:D Si 38 sapt ca vad ca lipseste si asta .

mihamora, multumim de felicitari, eu una as fi vrut sa mai astepte cu mersul, caci echilibrul nu e asa de bun si nici atentia, putem cadea in orice secunda daca e ceva i ndrumul nostru plus ca acum plecam de plictiseala prin cine stie ce camera sa cautam pe cine stie unde :D





Sorina, mami de Adriana Renata (08.05.2007)

Poze cu ingerasul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ang3lt0uch spune:

carstea, probabil se trzeste ptr ca inca manaca de la san si nu mai e consistent...nu-i mai tine de foame. Noi intradevar bem laptic inainte de culcare, dar cu o juma de ora o ora inainte avem o masa, ceva solid sau piure, ca altfel nu-i tine de foame peste noapte. Nu ii ingros laptele cu cereale, a mea le refuza, manaca daor cereale intgrale (intregi, nu din alea in amabaje fancy sau dinalea crocate sau exapnadate) inmuiate in suc, lapte si date la blender.

Parerea mea e ca se scoala ptr ca nu-i ajunge cat manaca inainte de somnik.



Sorina, mami de Adriana Renata (08.05.2007)

Poze cu ingerasul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Scuze, Sorina, acum am modificat si completat. Sper ca bine de data asta



Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput