Mamici norocoase de sept-oct2008(24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Eu am facut tot la Iosup echografia, am facut la 13 sapt ( dupa mine tb sa am 12 si 4 zile), si m a chemat la 20 de sapt pt morfologia cealalta.




Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

hello, "avansatele" ,fetele ai caror copii se vor casatori pana se var naste si ai nostri, ai celor din coada listei de nov., ne luminati si pe noi? ca pana acum a fost gluma si acum se ingrosa!
please, please!morfo de trim I?


7+
aluna
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

deci

in primul rand sa dea Dzeu sa fie un capitol plin de vesti bune!

anis bafta la dr si eco azi sa auzi inimioara sau inimioarele cum iti doresti tu!

kristhin si teomaria multumesc pentru aprecieri da finutza mea e o scumpa si acum ca e marisoara este si smecheroaica; teomaria si eu am burta cat un balon acum si am aproape 9 saptamani sa inteleg ca dupa 10 s scap de ea??

mommymagda copiii vor fi toti niste dulcei si scumpei ca nu s-au terminat mama nicaieri toate vom avea niste comori in brate peste cateva luni

freshanana in primul rand felicitari pentru baietel!!!!ma bucur mult si vreau si eu
apoi cu somnul ce sa zic...eu si inainte mai dormeam cateodata dupa-amiaza dar acum intr-adevar intrec orice masura...ce sa fac daca mi-e somn , dorm asa cum daca mi-e foame , mananc asta e...bebe creste si eu dorm

ramonzca bafta azi la eco!!! de fapt cred ca deja ai fost nici eu nu beau alcool deloc dar acum cateva zile am poftit la bere si am baut jumate de pahar si acum cateva sapt la o petrecere am baut o gura de sampanie...nu-mi fac probleme ca doar n-am baut cantitati mari, deci niste bomboane zic eu ca nu-i bai numai sa nu papi toata cutia

bebi imi pare si mie rau pt testul negativ totusi n-o lasa asa vezi ce ai, nu e posibil ca de pe 30.12 sa nu mai ai menstruatie!!!

digeka merci

delphinas nasol ca ai inceput munca dar asta e consoleaza-te cu gandul ca nu mai e mult si intram in prenatal si eu sunt o mare amatoare de flori am casa plina, mi-a zis sotul ca mi le scoate acush pe toate afara cu tot cu mine ...bey deci ai furat pui de flori??? foarte bine o sa se prinda sigur

monica_dicut eii nu=s chiar frumoasa foc dar ingrid merita laudele din plin, m-am uitat si eu la pozele vostre si voi sunteti 2 frumosi cine e bebe ala mic in carut??nepotel cumva?

codruta sa dea Dzeu sa ai rezultate bune la analize!!! asa va fi!

beatrice bafta la eco maine

vrmoana am ramas blocata cand am citit mesajul tau!!!!imi pare tare rau
imi explica si mie cineva de ce se opreasc sarcinile din evolutie???daca pana atunci totul a mers ok???

laureta pai daca ti-e somn si timpul iti permite baga mama somn ca si eu dorm de rup...abia astept sa scriu mesajul asta sa plec la somn si burtica mea e un balon dar imi place

nocom imi pare rau de accident, din pacate sunt o gramada de copile care habar n-au sa conduca si au masini puternice(deh...taticul) si uite asa ajungi tu om care circuli regulamentar sa stai pe la cozi la politie asigurari si service

anculet eu n-am facut chiar toate analizele pe care le-ai facut tu dar oricum si pe mine mm-au costat vreo 4 mil si ceva ...asta e

piolica multumesc frumos! cu nasul infundat ce sa zic...eu il am asa permanent si zi si noapte ma scoate din sarite despre vise...eu am mai visat urat de vreo 2 ori de cand sunt gravida dar nu am plans niciodata,,,,mai degraba inainte

felicic wowwwwwwwww bogat meniu totusi nu-i prea mult?? intreb ca si pe mine ma mustra contiisnta ca mananc mult

ilia sincer ai f ff mare dreptate cu mancarea ca e bine sa ne mai abtinem si crede-ma ca de multe ori cand ma apuca foamea seara mai bag cate un mar sau un bol de lapte cu musli...dar am seri cand si dupa fructe sau alteva tot simt ca mor de foame si atunci mananc un sandwich ceva mai consistent ca sa pot adormi stiu ca nu e bine mai ales ca deja am pus aproape 2 kile pe mine dar ce sa fac??/eu tot sper ca din s12 cand am inteles ca nu o sa mai iau elevit sa nu mai am asa o pofta de mancare ca nu vreau sa iau 20 kile

musstepink kid2003 maria2004 evaf si celelalte fete va pup pe toate , sper ca nu am uitat pe nimeni

si gata ca am scris 1 km!!!








bebelushul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

mersi, o las asa!

7+
aluna
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Am primit si eu rezultatele de la analize!

Toxoplaspmoza, IgG pozitiv, IgM, negativ!
CMV, IgG pozitiv, IgM, negativ!

Ce ma ingrijoreaja este valoarea colesterolului de 229. Dar, e normal sa creasca in sarcina!

Pupicei!



11+
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Buna fetelor,
E asa de frumos si azi...... asa as lenevii.... pacat ca mai trebuie sa si muncim!!
Eu nu mai stiu cum sa ma imbrac. Am doar 1 pereche de pantaloni de graviduta si niste pantaloni sport.Si fac repetir zilnic cu ei :))
Am facut aseara curat in dulap si mi-am bagat o gramada de haine in cutia: pt la anul!! M-am cam intristat can dma vazut cate hainute frumoase am d eprimavara. vara si le-am pus acolo la capitolul : total neincapatoare!!

Freshanana, vroiam sa te intreb la ce dr. esti?? Eu tot din cta sunt asa ca... curiozitatea..

Va pup si va urmaresc in continuare, asa in lenea mea de pranz!!

viitoare mamica de septembrie 2008

13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

quote:
Originally posted by felicic76

hello, "avansatele" ,fetele ai caror copii se vor casatori pana se var naste si ai nostri, ai celor din coada listei de nov., ne luminati si pe noi? ca pana acum a fost gluma si acum se ingrosa!
please, please!morfo de trim I?


7+
aluna
foto




11-14 sapt unde masoara si pliul nucal



Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

denisa.g sunt la dr rusa. ieri am fost a 3a oara la el
tu ce dr ai ales ?

14+ cu


puiutz
pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Eu sunt la Chazli Fawaz. Merg la el cam de 3 ani la controlul anual si am mai avut ceva probleme si acum tot la el am fost. Sunt f. multumita de el. E la Provita.

Doar ca el e sef tura la cernavoda si trebuie sa nasc acolo cu el . In cta nu lucreaza la spital.


viitoare mamica de septembrie 2008

13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

vrmoana, imi pare tare rau ca ti s-a intimplat asta. nu pot decit sa-ti tin pumnii sa fie bine data viitoare.

nushule, iti explic eu de ce se opresc sarcinile in evolutie, in general in jur de 9 sapt. pentru ca in mom fecundarii ovulul sufera o ultima diviziune, inainte sa se uneasca cu spermatozoidul. in momentul acestei diviziuni, pot aparea erori genetice, de aceea, daca fatul nu este viabil, cum spun dr, natura isi face datoria. asta este explicatia medicala pe care am primit-o si eu.
stiu ca poate parea sadic, dar ma gindesc ca e poate mai bine asa, daca n-ar fi iesit un copil sanatos.

Mergi la inceput