Lost - ultimele 3 serii

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Dar despre calatoriile in timp se cam vorbea deja, acum doar au confirmat prin fapte practicee :-)).
Oricum mor de curiozitate si astept cu sufletul la gura in continuare, dar mi-ar fi placut sa fie mai realista dezlegarea misterului. Sunt foooooaaaaaaaaaaarteeeeeeee curioasa cum se va sfarsi pentru ca am vazut un interviu cu producatorii si spuneau ca ei stiu ce si cum si "in drum" spre sfarsit adauga tot felul de "picanterii".
Anyway, acum sunt curioasa cine e doamna?, ce e cu instrumentele ei din camera de jos - presupun ca au legatura cu mutarea insulei, e Locke mort sau nu?, se intorc pe insula?, ce se va intampla mai departe cu Aaron?.

Mie mi-e dor de Charlie .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Sigur madame aia si instrumentele ei au mare legatura cu tot ce s-a intamplat - ea i-a zis lui Ben ca are 70 de ore la dispozitie. Probabil ca altfel s-ar intampla ceva, ar disparea definitiv insula sau mai rau, ca prea e disperat Ben sa se intoarca, pana la urma daca nu ar fi ceva la mijloc n-ar putea trai si el linistit in afara ei?

Locke e mort in afara dar cred ca pe insula va reveni. De asta Richard i-a spus ca pt a-i aduce pe ceilalti inapoi va trebui sa moara - cel putin asa ma gandesc eu, doar nu au platit actorul doar sa stea in cosciug in sezonul 5

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Daca nu l-ati gasit deja, iata episodul 3
http://rapidshare.com/files/191023498/lost.s05e03.hdtv.xvid-xor.part1.rar
http://rapidshare.com/files/191023928/lost.s05e03.hdtv.xvid-xor.part2.rar



--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Il dau jos acum, ma uit si revin .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Uh, devine iar din ce in ce mai greu.
Tragand linie la episodul 3, Widmore a fost pe insula. Cumva a plecat de acolo si de atunci tot incearca sa se intoarca - de ce?
Faraday a fost sponsorizat de Widmore. Pe insula nu ar fi avut cum sa se intalneasca totusi, era 1954 si Faraday nu se nascuse inca, deci cum au ajuns sa se intalneasca? Faraday a fost si el pe insula, dar mai tarziu, cu Dharma. Widmore facea parte din Ceilalti.
Iar Richard, singura constanta, cum ramane mereu la fel, indiferent de an? Ce proces se intampla cu el?
Si tipa Theresa pe care a parasit-o Faraday si era la pat, ce legatura o avea si ea?
Ca sa nu mai zic...cine o fi mama lui Faraday si de ce e ea importanta? Nu cumva o fi madame din episodul trecut care i-a zis lui Ben ca are 70 ore? ca altfel nu vad legatura.
Of of ce de intrebari.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Am revenit cu intarziere.

M-am uitat si is tot mai nedumerita :-)). Daniel asta e si el tot timpul peste tot ca Richard? Ma cam enerveaza ca au bagat in story-line time traveling ca si asa stateam eu prost cu fizica si nu inteleg explicatiile lor si ma pierd de tot in firul povestii .
Mi s-a facut pielea de gaina la faza cu bomba, cand Daniel i-a spus fetei ca stie sigur ca o va ingropa pentru ca peste 50 de ani bomba tot acolo va fi!
Nu am inteles nici eu faza cu tipa parasita, Daniel totusi e indragostit de roscata de pe insula, ca la balamuc. O fi doamna cu lumanarile mama lui?

Hmm... astept cu nerabdare episodul urmator. Lost e mai rau ca un drog, cu cat inteleg mai putin, cu atat vreau sa vad mai mult .

Motanik, doar noi doua? Restul fetelor pe unde or fi?



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

off topic: Am vazut-o pe Theodora! N-am cuvinte .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Multumesc. Nu mai pot dupa ea, o pup tot timpul.

De ce zici ca Daniel e si el ca Richard? ca el a calatorit in timp odata cu ceilalti. Ca stie mai multe decat ei despre ce se intampla se datoreaza faptului ca a facut cercetari inainte. Nu e exclus sa fi fost mai implicat decat stim acum.



--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Vazurati ep 4?
Eram sigura ca Ben o sperie pe Kate cu copilul, probabil crezand ca astfel o sa vrea sa se intoarca pe insula caci acolo nu-l poate pierde.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Am vazut si episodul 4 si episodul 5. Hmmm... a murit Charlotte oare pe bune?
Is curioasa cum ajunge Locke de pe insula "in lume". Doamna cu lumanarile s-a dovedit a fi mama lui Daniel.
Mi se pare ca sunt atat de incurcate itele ca pana la sfarsit nu o sa mai intelegem nimic . Is tare curioasa ce va fi in episodul urmator.
Anyway, am vazut ca titlul unuia din urmatoarele episoade e "The life and death of Jeremy Bentham", deci probabil vom afla cum ajunge exact inapoi si ce se intampla de moare si de ce era in ziar trecut (atunci cand l-a aratat mai demult pe Jack ca a mers la capela la mort) in necrologul sau ca are un fiu adolescent.

Offff, ma tin astia in suspans .

Nu mai este nimeni care se mai uita la Lost? Ati renuntat?



Good things happen to good people.

Mergi la inceput