Lost - ultimele 3 serii

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Intrebare: sezonul 5 o fi ultimul ?
Nu ma asteptam nici pe departe ca Locke sa fie mortul ... cum de l-o fi lasat insula sa moara ? Hmmm o fi iesit de pe lista de favoriti ?
Ma intriga teribil jocul lui Sun, cand l-a invinovatit pe tatal ei de moartea lui Jin, s-a referit la doi oameni: tatal ei e unul ... eu credeam ca al doilea e Widmore, dar ar putea fi si Ben. Hmmm
Iar intorsul tuturor e cam dificil dar cu atat mai palpitant. Inca mi-e neclar de ce au vrut aia (daniel, miles si roscata sa vina pe insula).
Sper insa ca Jin sa fi sarit in apa si sa-l regaseasca Sun ca imi place rau personajul.

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia,
Alex, Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

eu nu cred ca locke a murit cu adevarat.
stim ca unii locuitori ai insulei pot calotori in spatiu si timp, definirea timpului fiind cu totul alta in acest caz. initial am zis ca e vorba de universuri paralele, acum nu stiu exact cum sa numesc fenomenul (oricum interesanta ideea).
deci cred ca locke a venit in 'real world' ca sa-i convinga pe cei 6 sa revina pe insula. cu unii a cam reusit, cu altii nu...
sigur, l-au aratat in sicriu si parea... mort de tot! dar parerea mea este ca acol, pe insula, exista si traieste bine-mercic!

acuma cu Claire ca aparitie in visul lui Kate ce sa zic, desi insula e pe undeva un loc linistit, departe de lumea dezlantuita ca sa zic asa, nu cred ca as alege sa traiesc in acea izolare! si in nici un caz, ca mama, nu doresti astfel de viata pt copilul tau!

in fine, de comentat sunt o multime de chestii, cert este ca abia astept sezonul urmator!!!
(si sper sa nu fie, totusi, ultimul...)

Edit: uitasem sa zic ceva...
eu cred ca roscata a fost si ea LOST pe insula, in trecut; si cumva a reusit sa se intoarca in lumea adevarata. dar viata 'obisnuita' pare sa nu fie multumitoare pt (unii dintre) cei care au fost pe insula, asa ca acestia isi dedica tot timpul si toate eforturile pentru a reusi sa se intoarca. se pare ca roscata a reusit...
ramane de vazut daca vor dori si cei 6 sa se intoarca, si daca vor reusi!

Ajutati-l pe Razvan sa lupte cu o boala necunoscuta!

ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000)
si
Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Dupa o luuunga asteptare, in sfarsit pe 21 ian avem serie noua de Lost.
Cine mai urmareste si e gata sa comentam impreuna?

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Wau,gata,incepe seria noua?Ce repede a trecut timpul..
Voi fi si eu pe aici pt comentarii.M-a prins tare filmul,nu am pierdut NICIUN episod pana acum.Abia astept.

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Abia astept. Cand am vazut subiectul m-am uitat imediat la data, ma gandeam ca poate mi-a scapat :-)).



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Hello tuturor si eu sunt mareeee pasionate de LOST pana acum l-am vazut pe dvd, de Mos Nicolaie am primit de la sotul meu Cofrajul cu seria 4 in cateva nopti la rand m-am uitat si la bonus cum e realizat serialul, scene taiate....tot ce se putea.
Sa inteleg ca a aparut deja seria 5? Pana il gasesc eu pe dvd....ca nu cred ca se difuzeaza aici in graba o sa mai intru aici sa vad ce scrieti voi. Sunt chiar curioasa ce mai pun la cale scenaristii.



Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Gata, 2 episoade noi noute. Linkuri pt cine doreste, le-am gasit pe rapidshare.
Sezon 5, ep 1
http://rapidshare.com/files/187537274/l.s05e01.hdtv.xvid.pushercrew.part1.rar
http://rapidshare.com/files/187536306/l.s05e01.hdtv.xvid.pushercrew.part2.rar

Sezon 5, ep 2
http://rapidshare.com/files/187481042/LST.5x02.2Links.wWw.Darkville.Com.Mx.part1.rar
http://rapidshare.com/files/187480918/LST.5x02.2Links.wWw.Darkville.Com.Mx.part2.rar

Cred ca incep sa inteleg, pana nu se intorc toti inapoi pe insula, cei ramasi trec prin calatorii in timp, care probabil ii vor ucide pana la urma (blonda cu durei de cap, pierderea memoriei si sangele curs din nas - astea tb sa fie simptome).
Si se pare ca fara John nu conteaza nimic, el e cel mai important.
Gata, nu zic mai mult caci va astept si pe voi la comentarii!


--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

M-am uitat si eu. Sincer, aveam asteptari mai mari. Nu am aflat raspunsul la nicio intrebare in schimb au aparut altele. Mi s-a parut foarte ciudata doamna de la sfarsit si toata camera ei. Cand am vazut toate lumanarile acolo ma asteptam sa apara mama lui Hurley si deja ma gandeam ca ea o fi capul rautatilor :-)).



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eu am fost mare fun Lost,dar acum din pacate(desi ma uit)cu intreruperea asta de un an,zau daca mai pricep ceva!Astept sa apara toate episoadele de DVD si apoi am sa ma uit,ca asa...

Cred ca s-au intins aiurea,aiurea ,aiurea...numai ca au avut audientza!dar la inceput si promitea serialul!

Deci ...astept seriile complete pe DVD!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Deianira, pai am aflat ca Dharma a dat peste un mare camp energetic, care a facut de altfel apoi posibila calatoria in timp. Si am mai aflat ca acele calatorii pe care le sufera cei de pe insula nu se vor opri daca nu se intorc si ceilalti pe insula. Si am mai aflat ca acele calatorii probabil ii omoara usor-usor pe cei de pe insula - cel putin asta se intelege din exemplul blondei cu sangerari nazale, pierderi de memorie si dureri de cap.
Cred ca ne-au explicat destul de mult, altfel ar fi fost si f greu sa mai intelegem ceva.
Pt mine ramane la fel de bun si sezonul 5, sper sa nu ma dezamageasca pe parcurs.



--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput