Lost - ultimele 3 serii

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Eu am ramas in urma din lipsa de timp si acum 2 zile am plins de m-am umflat cind au murit Sun si Jin.Si ca sa pun capac in aceasi zi am urlat si la Flashforward(cine se uita?)si la Neveste Disperate( mi-a rupt inima Gabrielle si Angie ,dar si Susan si celelalte fete cind s-au despartit)
Am avut o zi de boceala.

voi ziceti ca ei is morti de fapt?Tot timpul au fost morti?Wow,pai daca stiam asa ,mai plingeam eu?

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas
ISLAM DENOUNCES TERRORISM

I want to tell the world... a Story


Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

E asa cum zice Iarina, doar ca purgatoriul lor nu a inceput in momentul in care a aterizat avionul, ci a inceput, pentru fiecare personaj, in momentul in care acel personaj a murit. Christian a explicat foarte clar. Tot ce am vazut in sezoanele 1-5 si in sezonul 6, partea de pe insula, a fost real, a fost viata lor "pamanteana". Atunci cand au murit, au ajuns in acel univers paralel pe care ni l-au aratat in sezonul 6 - unii au murit mai devreme, pe insula (Shannon, Charlie, Jack), altii, cum ar fi Kate, Sawyer, Richard au mai trait si dupa ce au plecat de pe insula, iar Hurley si Ben probabil ca si-au continuat cateva sute bune de ani slujba de protectori ai insulei pana sa moara. Oricum nu conteaza care cand a murit si cand a ajuns in limbo, pentru ca "there is no now here", cum a zis Christian. Locul acela, limbo-ul, purgatoriul, whatever, a fost creat de ei pentru a se regasi unii pe altii , a-si aminti cine sunt (sau au fost...) si apoi sa "move on" impreuna.
Pe mine m-a dezamagit putin felul in care au explicat realitatea alternativa, desi nu stiu daca puteau sa o rezolve mai bine. Cred ca as fi preferat ca sezonul 6 sa nu aiba partea asta si finalul dulceag despre cum s-au reintalnit cu totii dupa moarte si au trait happily ever after in heaven. Lasand la o parte faza cu afterlife-ul, n-am ce reprosa finalului, nu mi se pare ca au lasat intrebari esentiale fara raspuns (pana la urma, orice raspuns ar fi dus oricum la alte intrebari, si e bine ca au ramas aspecte neclare si misterioase care lasa loc de interpretari), iar ultima scena, cu moartea lui Jack a fost minunat realizata. Eu raman un fan hard-core al Lost-ului, o sa-mi lipseasca mult :( .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Ameera ce memorie ai!Eu trebuie s-o iau de la inceput cu vizionarea daca vreau sa comentez cu adevarat .
Dar la cite seriale am eu pe lista nu-i de mirare.

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas
ISLAM DENOUNCES TERRORISM

I want to tell the world... a Story


Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Cred ca dupa ce voi vedea ultimul episod va trebui sa reiau tot serialul.
Ma simt tare fraiera la sfarsitul fiecarui episod, ca in loc sa ma luminez ... mai rau intru in intrebari.


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> In sufletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Si mai am intrebari despre mutatul insulei, teleportarea lor in timp, ce rost au avut toate astea in purgatoriul lor?

Si daca au murit toti la intervale diferite, eu tot cred ca au murit cu totii cand s-au prabusit avionul Oceanic, cum de au fost mereu impreuna?

As fi preferat mai degraba o explicatie extraterestra decat porcaria asta spirituala.

E usor de inteles ca s-au intalnit cu totii la final sa mearga impreuna "dincolo" dar ar fi ajutat mult unele explicatii in legatura cu de unde au venit toti si cand au murit ca sa stii de unde sa ii iei.

Si Jacob a fost un fel de sf. Petru? Si cum au ajuns ei doi, Jacob si Fumul Negru sa fie nemuritori, nascuti dintr-o mama muritoare? Fumul Negru abia la sfarsit a devenit muritor, cand Desmond a scos piatra aia din centrul insulei.



Adriana 25+ Isabelle Marie si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Trebuie sa fiu de acord cu Adriana, au ramas multe intrebari fara raspuns, eu cred ca scenaristii s-au lasat dusi de val de-a lungul anilor si au tot inventat situatii, personaje iar cand au trebuit sa inchida showul, atat au putut sa faca.

Daca in final totul se rezuma la a trece impreuna dincolo, ce e cu insula? Ce e lumina aia? E energia care facea posibila calatoria in timp? Poate nu am inteles eu si ati inteles voi...fumul negru a devenit asa in urma contactului cu lumina asta, nu? Dar Jacob?

Nu stiu, explicatia cu protectorul insulei mi s-a parut aiurea tare. Cum a intrat Jacob in viata fiecaruia inca din copilarie?

Daca fiecare a murit in alt moment, de ce s-au asteptat unii pe altii pt a trece impreuna dincolo? Insula a facut asta? Ca nu au fost asa buni prieteni toti, aia de-au murit in sezonul 1 au petrecut cateva zile poate unii in compania altora, vezi Shannon si fratele ei de ex sau Anna Lucia...aia nu puteau trece dincolo daca nu murea si Jack de ex? N-are sens.

Mda...mi-a placut Lost, am urmarit fiecare episod cu inima la gura si abia am asteptat urmatorul sezon de fiecare data dar acum ma bucur ca s-a terminat ca nu faceau decat sa o lungeasca aiurea daca raspunsuri tot nu aveau de unde sa ne dea. Ma asteptam la altceva pt final dar asta e...


--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput