Lost - ultimele 3 serii

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ce naiba, m-am tacanit de tot, deci sezonul a inceput pe 2 feb, sunt deja 5 episoade out.
Daca le vreti:

ep 1 si 2 - un singur link megaupload
http://www.megaupload.com/?d=7O3ZTL9Z

ep 3 - un singur link megaupload
http://www.megaupload.com/?d=8G49LS7Z

ep 4 - un singur link hotfile
http://hotfile.com/dl/28971767/f6be68c/L.KSIDE.s6e04.HDTV.XviD-P0W4.avi.html

ep 5 - un singur link hotfile

http://hotfile.com/dl/29900292/060697a/L.S06E05.HDTV.XviD-XII.kSide.avi.html



wow am de recuperat, daca sunt cu capul in nori...


--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Se pare ca eu tai, eu spanzur pe aici. haideti fetelor, unde sunteti? eu tocmai am terminat de vazut cele 5 episoade si scriu reactii la cald sa nu uit, desi e 2 dimineata deja...

daca nu ati vazut inca, nu cititi mai departe.



Ok, e fix 2 dimineata la mine si tocmai am terminat de vazut cele 5 episoade ca pe zi nu am cand de Theodora asa ca i-am culcat pe amandoi si am stat cu ochii in laptop. Pic de somn dar scriu reactiile acum la cald, sa nu uit. Si va astept cu comentarii.

Deci...

Care sunt planurile? Unul pe insula, ok, imediat dupa explozie si unul in Los Angeles dupa ce cursa a aterizat in siguranta la Los Angeles. Cum naiba se petrec amandoua? O fi real doar ce e in LA si restul sa fie in imaginatia lor sau o viata anterioara sau un vis? Vad ca si in LA vietile lor se intersecteaza deci undeva trebuie sa fie legatura inapoi cu insula. Sper ca mai reusesc sa fiu coerenta.
Jack cu cine oare are un fiu, David? Si cum de e atat de mare, are cel putin 11-12 ani, desi pe insula nu e tata (inca)?!
John Locke ok e mort, monstrul fum i-a luat infatisarea. Care e raul? Jacob sau fumul? De ce erau numele tuturor in pestera si la far? Ce naiba e Jacob asta de i-a urmarit din copilarie? Ce s-o fi intamplat cu Claire? Si Sayd e pe cale sa devina ca ea...rau? Nici nu stiu ce sa cred, care-s aia buni si care-s aia rai acum. Samuraiul ala vrea sa ii protejeze sau dimpotriva? Jacob i-a scos pe Hugo si Jack de acolo sa ii protejeze sau dimpotriva? Ce sa insemne faptul ca si-a vazut casa in oglinda? Ca trebuie sa se impace cu sine si sa isi ierte tatal...care nici pana acum nu am inteles ce e cu el...
Of, cate intrebari, de parca ma asteptam sa fie totul clar de la inceput. Mai avem 13 episoade inainte...comentam impreuna?

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Gata, am venit si eu la comentat.
Problema e ca habar n-am ce sa comentez, sunt debusolata.
Deci sa incep:
- personajele noastre sunt la dublu acu? o parte avand viata "normala" pe care ar fi avut-o daca nu se pravaleau pe insula si o parte pe insula?
- cu cine facu doctoru cupilu, ca pare prea mare ca sa nu-l fi avut si cand s-o urcat in avion. Sau il avea deja si nu ne-au zis timp de 5 serii ?
- cine era pustiul blond pe care l-au vazut "omu negru" si sawyer. ... si mai ales pe cine zice el sa nu-l omoare ala rau, pe richard, pe japonezul de la templu, pe sawyer, pe jack ...
- toti mortii aia care apareau in timp (fata lui ben zicandu-i sa-l asculte pe locke, tatal lui jack in o sumedenie e momente) de partea cui erau ? rai, buni, asa si asa ?
- ilana ... cine e ilana si de unde stie ea ce si cum se intampla pe acolo ?
deci, ma declar mermerizata si vad eu ca nu sunt singura, ce ne facem Andra draga ca suntem singure si combatem de nu mai putem :)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> In sufletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Si eu tot cu intrebari :)

Mda, n-am inteles exact nici din ep 6 care e cum. Daca fumul negru vrea sa distruga tot, de ce i-a lasat pe ceilalti sa plece din templu? Sa i se alature? In ce?

Am citit o teorie interesanta, poate explozia din finalul sezonului 5 a declansat doua lumi paralele, de asta sunt ei si pe insula dar si in LA.

O alta teorie zice ca Jacob si Richard de ex au descoperit insula asta si au reusit sa caltoreasca in timp sa distruga Dharma ca sa nu mai afle si altii de insula si nu imbatranesc pt ca mereu calatoresc in timp si nu au ajuns inca la punctul de la care au plecat pt ca la fiecare 108 min dau timpul inapoi (prin Desmond si cei de inaintea lui).
Sau ca Jacob a cerut sa fie adus corpul lui Sayid la templu ca sa il poata folosi el, daca pe el l-a omorat Ben...ma rog, i-a omorat trupul caci in spirit inca se mai arata.

Of Doamne...ce complicatii.

Alta chestie ar fi ca daca Desmond era in avion cu Jack si ceilalti, atunci el nu avea cum sa fie in acelasi timp si pe insula la butonul buclucas, deci de asta nu are loc explozia pe insula care atrage prabusirea avionului.


Voi mai intelegeti ceva?

Am mai citit si ca actorul lui Jack a declarat ca serialul o sa se termine minunat dar si trist. Oare vor distruge insula? Oare vor muri el sau Kate sau Sawyer?

Oare Juliette o sa apara in calea lui Sawyer in LA?

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

hehe,Andra,cind am descoperit eu cele 5 apisoade nu postase nimeni pe DC asa ca n-am mai dezgropat "mortii",am zis ca nu mai intereseaza pe nimeni!
N-am apucat sa citesc parerile voastre da` sincer eu am noroc cu comentariile de pe site-ul unde vaz filmul,de mai pricep cite ceva
Si`am avut mare noroc si cu "recapitularea" serialului de la inceputul sezonului.Asa m-am lamurit si eu cu unele chestii pe care nu le vazusem si pierdusem firul de tot.
Oare la "heroes" nu baga un review de asta ?Mi-amintesc cu ce "sete" l-am devorat la inceput,ca apoi sa ma las pagubasa...al meu a urmarit singur citeva episoade si acum cind se mai uita eu nu mai inteleg nimic,prefer sa citesc citeva pagini dintr-o carte decit sa ma uit(si sa intreb mereu da asta cine-i,da` ala ce vrea?) la ceva ce nu mai inteleg deloc.


Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas
ISLAM DENOUNCES TERRORISM

I want to tell the world... a Story


Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

L-am vazut si pe 7 azi...mi-a fost mila de Ben.
Nu mai inteleg chiar nimic, de ce Richard i-a spus lui Hugo sa nu-l mai creada pe Jacob cand i se arata? Doar pt ca a murit fara sa ii dea explicatii? Sau stie ceva mai mult despre Jacob?
Si Widmore, el mai lipsea.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Acum am gasit si eu subiectul acum.

Eu ma declar cam dezamagita de seria 6... ziceau producatorii ca o sa raspunda la multitudinea de intrebari si in loc sa ne lamureasca parca l-au facut si mai alambicat .

Episodul de azi eu il voi vedea maine, dar ultimul, cel cu Saiyd mai mult m-a plictisit...
Am trecut la Grey's Anatomy pe filmeonline.org .



Explore. Dream. Discover.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Boon, deci ati vazut ultimele 2 episoade?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Sunt foarte dezamagita de final, daca stiam ca tot serialul e viata lor din "purgatoriu" nici nu ma mai uitam...am sperat sa fie un final clar, tangibil, asa...insula era purgatoriul?? Practic ei au fost morti de la inceput!

Atunci care e scopul initiativei Dharma, cine sunt the Others? oameni care si ei la randul lor au murit la un moment dat?
Cand s-au intors inapoi in real world de pe insula a fost tot in viata de dupa moarte? Apoi universul paralel...citeam pe net ca a fost imaginatia lor ca sa se poata reapropia sa se duca "dincolo" impreuna...nu inteleg nimic din toate astea...

Adriana 25+ Isabelle Marie si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Eu am inteles altfel..au murit toti, dar in intervale diferite de timp...adica unii au murit pe insula - ca jack de ex- altii s-au salvat si si-au trait viata (Sawyer, Kate). Nu i-a zis Christian lui Jack ca sunt toti morti acum, dar nu toti in acelasi timp? Limbo a fost perioada de la aterizarea avionului si pana la intalnirea finala. Voi ce ziceti?

Mergi la inceput