Lost - ultimele 3 serii

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Deci, Ben n-o sa-si aminteasca nimic pentru ca l-au luat ceilalti. ... hmmm, si-si pierde si "inocenta" cum zicea Richard, intr-un fel e mana lui Jack ca Ben a ajuns ce a ajuns. Daca il salva el, il puteau mani**** si educa. Dar nu mai era Benul ala machiavelic actual ...
Abia astept sa vad ce fac Ben si John in timpul lor.


Fa Doamne o minune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

OMG, Ralcat, abia acum mi-a picat fisa despre Jack si Ben. Cata ironie, Jack nu vrea ca Ben sa ajunga Ben cel rau din viitor si decide ca nu vrea sa il opereze si sa il lase sa moara dar exact decizia asta il transforma pe Ben dintr-un copil inocent in Ben cel Rau in viitor...nici macar nu ma gandisem la asta.Desi cum zice tipul ala asiatic nu poti sa schimbi ce s-a intamplat deja asa ca Ben ar fi ajuns rau indiferent de decizia lui Jack.

Si eu astept episodul urmator, suntem fani Lost.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Eu, din contra, cred ca Ben isi aduce foarte bine aminte ce s-a intamplat in trecut... eu asa cred...Altfel cum de il pune pe Sayid sa opmoare atatia oameni pentru el - parca isi bate joc de el, il abuzeaza psihic...
Ceea ce ma mira, este ca Richard nu isi aminteste, in viitor, de cei din avion (sau poate da)...

Asteptam cu interes continuarea!


Niciodata nu trebuie sa plāngi dupa ceva care nu poate plānge dupa tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Dar daca Ben a ramas acum cu ceilalti...o sa vina inseamna momentul cand ii gazeaza pe cei din Dharma? Si implicit pe pierdutii nostri?

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Daca nu ati facut rost inca de ep 12:
http://rapidshare.com/files/219190311/Lost.S05E12.HDTV.XviD-NoTV.part1.rar
http://rapidshare.com/files/219190297/Lost.S05E12.HDTV.XviD-NoTV.part2.rar

Edit: l-am vazut acum, ne arata o parte mai...umana a lui Ben. Nu inteleg cum de a fost iertat dar probabil pt ca a actionat in interesul insulei? Si nu inteleg cum ajunsese Widmore, despre care imi amintesc perfect ca era parte din Dharma, sa fie capetenia celorlalti la un moment? Si ce o fi facut de a fost expulzat?

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Widmore a fost in Dharma? Pe cuvant ca nu-mi amintesc. Ca era capetenia celorlati zicea el dar nu-mi amintesc sa fi vazut ceva.
Richard asta e o mare enigma, de ce ii tot pune pe ailalti "sefi" cand e clar ca el e sefu ?

Fa Doamne o minune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Of, cu atatea intoarceri in timp cred ca am ametit complet.
Ma gandeam la momentul in care se tot fataiau in timp si un tanar entuziast nu l-a crezut pe John cand incerca sa ii spuna lui Richard ce se intampla cu ei...si era Charles. dar contextul nu era Dharma, ai dreptate, tot intre ceilalti era.

Cat despre capetenia celorlalti, n-ai vazut? Cand a venit Ben cu micuta Alex in brate dupa ce a furat-o de la mama ei nu Charles era seful?

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

u cred ca Ben si-a dorit sa moara cand a mers la judecata la fumul negru.Cred ca isi dorea sa aiba aceeasi autoritate ca si John Lock. Il doare ca trebuie sa i se supuna si ca nu stie ce stie Lock.

Ma intreb unde e trupa Jack and Co? Sigur nu au murit cand Dharma a fost rasa de pe fata pamantului.Si Sayid, ce s-o fi ales de el, singur in jungla?

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Am vazut si eu episodul. Mi s-a parut trasa de par raaaaaaaaauuu de tot faza cu fumul care il inconjura in templu. Aveam asteptari la ceva mai "pretentios" de atat.
Is curioasa ce va fi in episodul urmator.



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Daca nu ati gasit episodul 13:
http://rapidshare.com/files/221972948/lost.0513.hdtv.xvid-notv.part1.rar
http://rapidshare.com/files/221974584/lost.0513.hdtv.xvid-notv.part2.rar

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput