Lost - ultimele 3 serii

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Cine cauta gaseste - cateva secvente din episodul urmator:

http://community.livejournal.com/ohnotheydidnt/33473376.html#cutid1



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Abia astept sa vaz episodul de azi ... imi place de Sayid ce fata a facut cand si-a dat seama ca pustiul e Benul ala malefic din timpul lor ...

Fa Doamne o minune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Fetelor, nu-mi cititi comentariul pana nu vedeti ep 10!

Super final de episod - daca Sayid l-a omorat pe Ben in 77, inseamna ca ar trebui sa dispara cel din 07? Ne-am complicat ca naiba, cum or mai descurca astia itele? O prietena e convinsa ca sunt toti morti si nimic din ce se intampla nu e real, cred ca incep sa ma conving si eu, altfel devine cam sf...mai ales daca in ep urmator il vad pe Ben in 07 revenindu-si dupa ce l-a troznit Sun...

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

M-a zapacit de tot finalul de episod ... saracu ben a incasat-o in ambele timpuri. Dar pentru ca tot e el viitorul sef al celorlalti nu credeti ca o sa-l invie insula, cum a facut-o si cu John ?
Dar l-au ales fain pe pusti chiar seamana cu benul mare.
Ce fata a facut julliet cand si-a dat seama ca l-a mosit pe ethan ala inalt care a adus-o pe insula (parca). Nu l-a omorat charlie pe ethan, parca ?
incurcate rau sunt itele episoadelor astora, numai bine ce ma cam plangeam in seria 4 ca incepusera sa o lalaie.


Fa Doamne o minune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deam spune:

Din cite am inteles eu, o Daniel Faraday a spus ca actiunile din trecut (Ben ucis) nu o sa schimbe viitorul pentru ca ei deja au experienta evenimentelor trecute.
Citez:"what they do in the past will have no effect on the future because they what they originally experienced has already affected them"

Si eu fan de LOST.

Cu drag


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Motanik, azi e un episod nou la tine? Abia astep comentariul tau :)

Fa Doamne o minune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

In sfarsit am vazut si eu episodul de care povesteati voi, am ramas socata. Defapt, is curioasa cum o intorc acuma ca mi se pare tare complicat firul povestii .
Sawyer se face tot mai bun cu fiecare episod .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ep 11 azi, da. Doua linkuri, daca nu l-ati luat deja.
http://rapidshare.com/files/216466776/zagubieni.S05E11.part1.rar
http://rapidshare.com/files/216466303/zagubieni.S05E11.part2.rar

Revin dupa ce-l vad.


p.s. Ral, la noi nu cred ca e difuzat, eu il trag pe net, de la americani, ca la ei e miercuri seara si iemdiat dupa ce-l vad astia il urca pe net. Traiasca!
--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Tot asa, nu cititi mai departe pana nu vedeti episodul de azi!

Ma asteptam la altceva. In nici un caz sa-l duca pe Ben la ceilalti - probabil altfel nu aveau cum sa se implineasca faptele intamplate deja in viitor. Ce incerca Miles sa ii explice lui Hugo m-a zapacit complet - adica daca vreunul dintre ei moare, moare de-a binelea? Caci intamplarile din viitorul celorlalti fac parte din...trecutul lor?

Are sens, mda...

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Motanik, dar Hurley i-a atras atentia lui Miles ca ceva e gresit in teoria lui. Si is curioasa si eu ce se intampla cu Ben mai departe, s-a terminat cu scena aceea plina de suspans si de mister episodul.

Mie mi se pare ca ideea asta a calatoriei in timp nu se leaga. Adica, daca ei au mai fost pe insula, cand era Ben mic, si asta e parte din trecutul lui, ei nu ar trebui sa isi aminteasca asta la prima prabusire pe insula? Mi se pare ca e un cerc in care nu prea se leaga intamplarile, ca nu e explicat clar...

M-a dezamagit Jack ca nu a vrut sa ajute copilul si m-am bucurat ca in sfarsit am aflat ce s-a intamplat cu Aaron.



Good things happen to good people.

Mergi la inceput