Mamici din Arad (92)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Wow Flavia ce "costumatie"!!!!Na acuma stiu ce faceti cand merge Bogdi la bunici .Cat despre flacau...e mare si s-a schimbat mult fata de ultimele poze.Dar vad ca e harnic si el,face mancare.In rest siiiiiiigur e al vostru,adica al tau si a lui Sorin.Vreau sa aud si eu pasareasca lui .Eu astept tanarul care sa fie al meu .
Moni te lasa Diana sa-i prinzi parul sau nu sta mult cu el prins?E tare carliontata si smechera tare.Oare cu cine seamana?
Gabi daca ma crezi nici nu m-am uitat la pret ,numai la forma si MARIME .
Alina e ROSIE
Veronica ce ai mai facut in legatura cu decoratiunile de tort?mai pune niste poze.

Hai sa va spun ca azi am cazut in toata-mi splendoarea in tramvai.Nici nu stiu bine cum s-a intamplat.Am urcat si am reusit sa o pun pe un scaun pe Mela si cand sa-mi eliberez o mana,de gentuta ei si poseta mea,a pus o frana de pur si simplu am aterizat fortat pe noada.Sunt ok,macar atat.Nu am avut contractii, nici dureri de burta doar de fund.Saracuta Mela a inceput sa planga asa s-a speriat.Nu va mai spun ca erau atatea "animale cracanate"obosite de dimineata de la 8 si loc pe scaun i-a facut o mamica pt ca si-a luat baietelul in brate.Fara cuvinte.......


Carmen(24+) si Melania Ioana(14.01.2005)




ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CARMEN aoleu,la prima vedere am inteles ca ai cazut DIN tramavai,nu in tramvai Bine ca esti ok.Si eu am studiat poseta aia,cred ca ar incapea si Diana mea in ea.Cat despre freza nu lasa deloc parul prins,de-aia i-am si taiat bretonul,acum iar e cam lung,deci urmeaza sa mergem iar cu ea.Cateodata isi mai lasa doua coditze,dar pe perioada scurta de timp,la fel unele agrafe.Parul e nu chiar cretz ci ondulat,mai putin la breton,mai mult in rest.Asa tare carliontzat e mai mult cand se trezeste din somn usor transpirata.Si eu si taica-su il avem ondulat natural, dar cand eram mici il aveam amandoi drept,abia in adolescentza s-a transformat: hormonii
FLAVIA nu cred ca ai vrea sa ai acasa chiar asa o harnica Ieri ne-a scos din mintzi cu fitzele si crizele de nervi
ALINA asa e cu vocea,e mai grava (sau groasa ),ca a mea si a lui mami.Eu zic de multe ori ca are voce de Donald

Eu abia astept intalnirile cu copii ,cred ca va fi super happy Diana mea intre atati copii!!! Si de bowling mi-e dor

Si nu amintiti de retetele Veronicai,ca mor de foame,da' mai un pic si decolez acasa.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA

" . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Melania, daca vrei sa vezi poze cu flori sau altele intra la mine pe blog si acolo sunt toate.

Pai, daca tineti minte va povesteam ca imi prelungesc serviciul 1 an fara plata...acuma sunt asa! pana in nov sunt in concediu de 1 an fara plata. Nu am avut cu cine sa-l las pe stefan!
Ziceam ca gradinita postei e aproape se Spitalul Judetean.

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 si 4 luni ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Wow ce bune au iesit ouale umplute cu ciuperci, mortala "crema" aia pentru umplut. Uitati dovada.

Imi cer scuze gravidutelor ...daca vi pofta va astept cu placere ca mai am destule, Calin n-a dat atacul la ele inca ca n-a ajuns acasa. El ii fan oua umplute.




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA si eu sunt fan si oua umplute clasice si ciuperci de orice fel asa ca m-ai facut sa p-aci.Bga reteta sa vad si eu ce crema-i aia! Ca pe site-ul Veronicai nu pot zabovi mai mult de 2 minute,ca ma loveste o pofta si fug urgent la bucatarie sa bag in minte ce vine la rand

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA

" . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut fetelor, sunt foarte dezamagita ca nu va stabiliti odata cu intalnirea aia. Daca nu se intampla rapid eu nu mai apuc.

Eu sunt vizibil tot mai ramolita pe zi ce trece. Am contractii tot mai dese si tot mai dureroase, iar bazinul mi s-a dilatat atat de tare ca am impresia ca trebuie sa-mi port oasele in punga ca sa nu le pierd.

SSeara cand termin de parcat cireada nu mai pot sta in picioare motiv pentru care nu mai apuc nici sa citesc dar mai sa si scriu.

Alte noutati ar fi ca am busit masina destul de rau, Matia are febra si tuseste, Daria nu are febra dar o doare capul si ii e greata, am primit primul colet de la Redoute in mai putin de o saptamana de la comanda ( sunt hainute pentru bebe, superbe, prima data cand mi se intampla sa fie mai frumoase decat in poza), in fiecare zi promit ca merg la lucru doar pentru o ora doua si ajung acasa la patru jumate si cam atat.

Am vazut pozele cu Bogdi cel frumos, cu carliontata Dia si ouale Alinei daca citeam mai devreme sigur ma infintam.

Pupici.

Eu cu si Daria- 29.01.1999; Alex - 07.02.2003; Matia - 31.10.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Moni, pe blogul Veronicai e reteta, uite aici si mergi in jos pe pagina, parca a treia reteta.

Miha, cum ai busit masina?
Multa sanatate Dariei si la Matia!
Nu ne-am intalnit saptamana asta ca au fost multi bolnaviori.
Eu propun martea viitoare daca poate Cristina si e disponibila sa-i devastam casa.

LA MULTI ANI FLAVIA!

Sa fii fericita si sa ai parte de tot ce-ti doresti!




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Hello, nicio activitate pe aici?
Eu am trimis-o pe Ade afara cu Adina si ma pun sa fac curatenie , dupa masa mergem la Bihor, abia astept sa mai iesim ca-i asa fain afara.

Va pupacesc!




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Helo!

Flavia!!!!

Alinush ce fain e afara....dar ce frig!Cel putin mie mi-a fost tare frig cand am fost la plimbare cu piticul....(adica de vreo jumate de ora am intrat in casa).Fain ca mergeti la Bihor!Sa aveti timp frumos!
Ah, uitam: pentru poza aia cu ouale umplute!

Flavia am uitat sa-ti zic la telefon ca am vazut si eu pozele cu Bogdi si cu noua ta tinuta provocatoare!

Miha ma tot mir de unde ai atata energie...mai ales acum!Esti de admirat!

Clau cum te simti?Ti-a mai trecut raceala?M-am intalnit ieri(sau alaltaieri....nu mai stiu) cu tatal tau si cu raul, cand veneau de la gradi, si a inceput Raul sa-mi povesteasca ca el a avut bronsita si otita!E mortal!

Gabi tu ne-ai facut dor de duca cu pozele alea super de la ski si ai tulit-o din zona?Ce mai face Ioana?Cum stati cu intarcatul?Tudor e ok?

Diana voi cum mai sunteti?Pe la Timi ati mai fost?Noi am fost alaltaieri si am zis ca mor de rau de masina si la dus si la intors....ceva idei de remedii pentru asta nu stii cumva?(am incercat Emetiral si metoclopramid dar fara efect!)

Carmen cum te simti?Esti ok dupa cazatura din tramvai?Nasoala faza....

Moni ti-am admirat si eu carliontata care face curatenie la papuci....asa face si Nicolas al meu cand il apuca...

Veronica spune-mi te rog cum ai procedat cu concediul fara plata?Acum iti platesti singura asigurarile de sanatate ?Si mai ce?Ca si pe mine ma bate gandul....decat sa dau 5-6sute de lei la o femeie si eu sa raman din salariu poate cu mai putin decat iau acum.....mai bine stau acasa pana face pitix 3 ani si-l dau direct la gradi....oricum l-am inscris deja pe lista de la cresa(tot la teba) numai ca sunt multi copilasi intr-o grupa...si nu cred ca se pot ocupa de ei cum ar trebui....
Alinush, Gabi,Flavia voi cum o sa faceti din toamna cu piticii????

Moaaaaaaaaaama ce mult am scris!Ma duc sa fac ceva de mancare...., ca azi ma simt ok(ieri mi-a fost rau....de la stomac-culmea fara motiv!)!
u all!








www.doctorbun.ro/" target="_blank">Voteaza medicii romani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

la multi ani flavia!!!!sa fi sanatoasa iubita,sa ti se implineasca toate dorintele!

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput