Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (109)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Greyeras multa sanatate Adelinei. Of, of greu e, am trecut si noi printr-un episod de enterocolita, insa nu cu sange. Poti sa-mi zici cum era sangele ala in scutec, firicele, sau cum?
Papanash ma bucur ca e rezolvabil in timp. Sper sa se resoarba in cat mai scurt timp. Am admirat si baiatul catzarator, recunosc! m-am crucit putin cand am vazut cum se ridica. Ptiu, sa nu fie de deochi, dar precoce mai e. Deci pe la 7-8 luni clar merge fara ajutor si tu o sa fii in forma de zile mari.
MelaniaTud ma bucur ca ti-a priit reintoarcerea pe meleaguri natale. Am citit cu ceva vreme in urma povestea nasterii, insa nu am aflat cu cine ai nascut, la Is, nu?
MagdaZ sfaturile date Ceciliei le voi pune si eu in aplicare. Problema e ca al meu baiat se trezeste noaptea si suge manutzele si abia apoi plange si-l pun la tzitzi. Si atunci in mod clar suge de foame.


Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

melania, thx

luy

tomasa, sa va traiasca micuta crestina, sa aiba viata frumoasa!

Andries, sa va traiasca micutul crestin, sa fie sanatos si fericit, sa va bucurati de el!

greyeras, insanatosire rapida micutei! Cereale de la nestle, oreez cu roscove, am folosit si eu de cateva ori la Rares cand a avut scaune mai moi si chiar aveau efect rapid. Altfel, eu doar cereale bio de la Milupa i-am dat si inca ii mai dau, chiar daca sunt doar 3 tipuri.



mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

MagdaZ, sa inteleg ca la Cristian asa a ramas stricat somnul, nu ai dat-o la pace cu el in nici un fel??? Uau, si asa sunt depresata rau, nu vreau sa cred ca poate fi si mai rau.

Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Papanash, spune-mi si mie unde ai citit despre Cerealele de la Nestle???




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

la inceput am folosit cereale de la Milupa, acum i-am luat 3 cutii de la Nestle.
ii plac.insa vreau sa stiu de ce esti impotriva lor.ce ai citit???





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by afibebe

Papanash, spune-mi si mie unde ai citit despre Cerealele de la Nestle???




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007





aici pe forum, la parintii intreaba parintii raspund, caut acum si-ti pul link

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Salutare, revenita si eu de la bantuielile mele. Multumita in mare, am rezolvat multe , ba chiar sunt si mai fericita ca am gasit ca am bani pe card. Numai ca nu stiu de unde, sotul meu mi-a virat insa o suma mult mai mica. Verific acum extras dar sunt tare multumita, cred ca mi-au platit de la serviciu al 13lea salariu.

Andrei e bine, vad ca se intelege cu bona care zice mereu ca e cuminte. Am aflat ca azi a ajuns de pe salteluta la scara, asa se taraste el pe parchet, si a vrut sa se ridice pe treapta in maini. Acum avem grija si il punem fix in mijlocul camerei, nu ca ar putea sa se ridice, dar daca dadea drumul la maini dadea cu capul direct in treapta.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Alinush, dar tu dormi cu el in pat sau separat? la Sofia am observat ca ne odihneam cat de cat daca dormeam impreuna. Si asta micu cat a fost nasol cu nasul doar langa mine se linistea. eu nu prea stiu cum sa va incurajez, deoarece prin toate metodele fimea tot s-a sculat noaptea pana la 2 ani si 8 luni
asa ca ....cel mai simplu e sa dormi cu el si cand incepe sa se foiasca bagi tztitzi si dormiti mai departe.

faza cu dependet de mami la 27 de ani... melania, asta nu prea se intampla de la bebelusenie. sau da, de la bebelusieni. Si anume la bebelusii care nu sunt destul de dragaliti si stat cu ei cand sunt mici. Acestia nu isi formeaza tasamentul securizant(sper sa nu incurc termenii), si de aceea devin dependenti de cei din jur. Cei dragaliti , dormiti cu ei, alaptati cat vor ei etc etc, dezvolta atasamentul asta mult mai repede, si se desprind singuri fara probleme.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu am facut un dush si ma simt mai bine. Azi beau ceai de lamaie si mananc paine prajita cu branza de vaci, nu s-a spart conducta[;D]. dar pt digestie, ieri am manct prea haotic si de acolo am o senzatie f nasoala de greata. daca ar fi dupa mine n-as manca nimica...dar mi-e frica de ameteli. Am luat si un magneziu.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Sabina, de pe 3 martie doarme numai in patutz(de atunci s-a mutat si tati cu somnul, ca nu se mai putea). Insa nu e nici o diferenta, si cand dormea in pat cu mine tot la fel se trezea. Insa cu somnul meu era si mai rau, ii auzeam orice miscare si ma trezeam, cand se foia rau il puneam la tzitzi ca sa nu inceapa sa planga si sa-l trezeasca pe sot. Cred ca de aici i se trage cu suptul si trezirile astea asa dese.
Problema e ca sunt si depresata rau, am pus 3,5 kg in 2 luni. Eu daca nu dorm ma ingras, si nici puterea sa discern la mancare nu o mai am. Tu cum ai slabit? am vazut poze cu freza faina si mi se pare, sau ai slabit fff mult? Cu Montignac cumva? Eu l-am tinut candva, acum insa slabe sanse sa ma mobilizez singura... Multa sanatate.
Aaa, crezi ca diversificarea de la 5-5,5 luni ar rezolva problema suptului atat de des? Ma refer la cereale seara.



Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput