Timisoara, Impreuna! ( 89 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela03 spune:

Ma primiti si pe mine pe-aici? Dupa ce m-am enervat la scoli, gradinite, crese si bone... beau si eu o cafea cu voi, acum merg sa mi-o fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ceau, Ela...
Si Bun Venit la noi...
Sedere lunga si placuta...
Unde esti educatoare?

Fetele, am vb cu Ela pe pm...

Mey, ma gandeam in cate domenii diferite lucram, avem functionare, inginere, farmaciste, studente, styliste, softiste, ce mai avem, dragelor?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:))

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

bine ai venit ela!!!!! sedere placuta si la multe mesaje!!!!! sa-ti fie de bine cafeaua! si eu sunt la cana nr.2 deja
vad ca doris este fresh azi, sau mi se pare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Da, Katik, sunt foarte fresh de la 7...ma intalnesc acus cu Angi sa facem full casco...sa mai rezolvam cate una, asa incet, incet...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:))

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

doris, pai atunci bafta la hirtii, sa faceti cum e cel mai bine!!!!ce mai face fuzionul?
ela, am citit si eu pe la scoli: chiar nu are rost sa te enervezi, ca numai tie iti faci rau! chiar nu merita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Salutare! Foarte fresh Doris, taman pe mine mai uitat la job-uri?

Asta asa scurt, ma duc sa citesc din urma ca am pierdut la faze ... nu mai inteleg nimik.

Mamica de spiridus, visatoarea cu picioarele pe pamant

Sa arzi - flacara, nu sa cazi - lacrima, platind tribut oricarui val...

Avem si poze noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

ela bine ai venit!

Serios ca azi ajung la mare , daca nu cu Emma atunci sigur cu prietena mea cu care o sa merg sa beau un "suc" si cred ca o sa o facem chiar pe malul marii

De azi am inceput la Emma cu titococtailul (sau cum pisici se mai scrie) ... sa vad daca are ceva efect in plus. (Sper ca nu alea adverse , nu de alta dar ar insemna sa il opresc)

la toate si sa aveti o zi buna!




Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata,

Bay gata:declar sus si tare ca nu aveti toate tziglele pe casutele voastre,la cat puteti scrie,bay frate!Zapacitelor!

Mirela....un calduros uelcam printre plecatele cu pluta din subiectul asta...Hai baga mare la scris,dragule...sa stim ce-i cu matale,sa te cunoastem si sa trecem la troci din greu acilea,pai nu????

Silvanulule
...tu sti ca pentru mine ce-i al tau e pus deoparte...asa uneori mai stau si ma uit la pozele cu noi doo...hihihihi...ce vremuri am trecut noi,cand eram tembele rau(ca nici acu' nu suntem mai breze,da' ziceam si io asa...),cand matale erai ba platinata,ba blonda,ba roscata,ba castanie...nan! si cateodata cu mova...si beam noi in Unirii conctailuri d-alea fistichii,cu rosie si cu verde...mai sti tu.
Aidule...bag sama ca matzucului matale i s-a urcat pretenia cu delifnii la capsor si si-a zis ca democratia e in floare...ups!
Deya...numa' 20 de ani ai dragule?!Iiiihuuuuu...pai la varsta ta...cand eram io...parca sunt de 100 de ani,mai lipseste sa scriu "unde-s zapezile de alta data"....zburdam ca o capra,n-avea mandea nici o trebsoara de feeling,ce era aia?Se ivea ,bine...nu se ivea,iarasi bine...si daca se ivea si era si cu bani la teshcherea era perfect....faceam pohtele si valea,ura si la gara...May,revenind la oile noastre...am trecut si eu printr-o chestie de maximum love si feeling disperat,cand eram mai tanara...am suferit ca un caine lasat in ploaie si vant,mi-a curs sange din nas de era sa ma interneze mama-mea la psihiatrie...a tinut vo' 2 saptamani si p-orma mi-a trecut,am tras invataminte,ca din greseli invata omu' si am realizat ca viata e o mare roata,o data esti sus,o data jos si atunci cand esti jos merge perfect sa-ti bagi ce vrei tu in ea de viata,sa lasi conceptii preconcepute si constiinta incarcata deoparte si sa traiesti din plin.O betie nu strica,dar nu de unul singur,ci cu prieteni foarte apropiati,sa razi,sa glumesti,sa te simti extraordinar,eventual sa faci niste schimbari:niste hainute noi,un nou look....Haide!Cheer up,nu-i dracu' chiar asa negru.Ai sa ajungi la 40 de ani sa iti amintesti si sa razi de aceasta intamplare.Sti vorba barbatilor?Ei zic asa(scuze ca-s spurcata):"p***a se gaseste la tot coltzul de strada".Deci putem spune si noi :"p**a gasesti la orice coltz de strada",numai sa vrei sa te uiti si sa cauti.
Dana...ce faceti voi fetele?
Doris,cum a mers sesiunea de cumparaturi?
Kati...cum mai stati cu picturilii?
Claudia,era vorba de neshte chestii care nu se lipesc...
Lore...helaaaauuuuu....ce faceti fetelor?
Lormi,matale?Ce faci?
Laura draghe....baga nasu' acilea si zi cum mai e pe la voi?V-ati mai linistit?
Simonelule,ti-or iesit eclerele?
Andule,ce face Edutzu?Cum o fo' ieri acasa?Au gas't mancarica?
Mihi....lasa hormoneii,iesi la soare si la aer la greu ,cumpara-ti ceva...vezi tu si o sa te mai scoata asta din starea de plangeala.

No,fete...azi si maine secretaresc...asa ca la prima pauzica,hop acilea cu nasu'...Va pup si vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Baaaahhhh,iertaciune,dar se pare ca dintre toate eu is cea mai dusa cu pluta....am scris aiurea....
Ela,uelcam si nu te mai 'nerva ca n-are rost...
Laurelule,acusica am cetit ce ai scris....Zau asa:mi-o dat dreptate Clau????Bey ce om sunt io,mah!Iiihuuuu,ma da modestia afar' din birou...ptiui!Asta ca sa nu ma deochi.

Mah,scuzati ca am scris raspuns la capitolul anterior,dar la secretariat e agitatie mare si uitam unde ramasesem....hai ca deja mi se incurca plimba-n gura si in deshte,imi revin si mai vorbim.
Muah!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Mei, am citit din urma si ... tot degeaba. Bag seama ca singurul neuron ramas activ se da cu capul de pereti de unul singur si de aia nu percutez.

Spiridusul ma terorizeaza, am ramas azi acasa sa lucrez ca am doar niste proiecte de intocmit - nu ma uitati cu Padureniul, va rog - dar fica-mea tocmai face dulceata din petale de trandafiri. Asta inseamna ca mi-a sparlit ceasca de cafea, a turnat suc de porto peste zat iar acum jumuleste trandafirii primiti la ziua ei si indeasa petalele in maclavais . Iar eu nu ma simt in stare sa protestez....

Aida tin pumnii sa fie ok cu tratamentul. Sa stii ca ma gandesc foarte des la voi.

Deya crede-ma, trece ... reteta mea din tinerete in cazuri din astea era sa-mi gasesc URGENT ceva solicitant de facut, ca atunci nu mai aveam timp de butoaie cu melancolii. De exemplu, la unul din marile mele rateuri sentimentale, dupa ce i-am spus un adio hotarat, m-am inscris la curs de engleza si la aerobic. Si uite asa imi ocupam serile petrecute altadata cu el. Plus ca am cunoscut oameni noi si am mai si slabit o tura.

Mirela, bine ai venit si tu Ela la fel. Abia astept sa ne cunoastem mai bine...

Silva, tu te pregatesti deja de vara si eu fac cu nervii ca nu mai suport straturi succesive - sutien, furopu, bluza, stimfi,etc. Vreau sa fie caaaaald afara!

Clau, sper ca nu ma insel, tu ramasesesi in pana de idei pt bucatareala? Pana la sfarsitul sapt em planificat azi supa de vita si celebrul rimflaissh cu sos de marar, maine ficat de porc in sos alb de busuioc, vineri fasole batuta cu chiftele si pe urma iau salarul si refac aprovizionarea.

Laurelu, mai tii minte replica aia din Pe aripile vantului, cu barbatul caruia ii intra o aschie in deget si urla de zor in timp ce nevasta cre naste strange din dinti ca sa nu-l deranjeze? Asa si pe la noi.... bine macar ca Clau se lasa doftoricit, al meu are o durere de spate super naspa de vreo 3 zile dar nu vrea nici la doctor, nici sa-l oblojesc eu. Am propus masaj, perna electrica, baie calda .... no, Nurofen unu pe zi si scrasnit din masele cat cuprinde.

Ana inca n-am scos pozele, are maestrul de lucru pt acasa si umblu in varful picioarelor ca oricum e turat din cauza durerii de spate. Dar daca prind azi compu liber incerc sa scot eu afacerea la mal, stii tu, din ciclul 'lasa ca pot sa fac totul singura". A propos, de dimineata am reparat ruloul, la care sarise arcul ... mi-am zdrelit vreo 2 degete dar am reusit.

Kati mi-e dor de un ceai la tine .... din pacate am atatea de facut, si zburatacite toate, ca n-am ajuns la faimosii stalpi din zona. Tu tine ceaiul ca sigur apar....

Lore, Lormi, Anda, toata trupa, va doresc zile frumoase si dac am lasat vreo vorba pe dinafara scuzati, neuronu singuratic ce locuieste in mansarda fara tigle e de vina.

Mamica de spiridus, visatoarea cu picioarele pe pamant

Sa arzi - flacara, nu sa cazi - lacrima, platind tribut oricarui val...

Avem si poze noi


Mergi la inceput