Gravidute & Mamici de Iasi (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by danyelle005
fac cinste azi cu o



Asta e plina cu rachiu?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by addiana

miha de ce greata?



Am mancat mult de dimineata.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Simo78
Greturi...dimineata....?



Alioooo...din cauza frezei nu mai auzi? Am mancat mult dimineata!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna dimineata!E inainte de 12 deci e inca dimineata.
Copilul meu are varsat de vint.E sigur caci si o colega de grupa a facut duminica.Asa ca vai de capul meu si-al soacrelor astea 2 saptamini.Acum tre' sa desenez un Shreck.

Acum astept sa se contamineze si Andrei.

Simo cum ai facut tu amestecul de xilina cu solutie mentolata-in ce proportii? Sper sa nu te mai stresez cu intrebari.Iti multumesc pentru informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuscut spune:

La multe lunite Amalia Maria si Iulius Teodor!

Irina, mami de Maria Iustina- 12.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Nonna pui o fiola de xilina in flaconul de pasta (sau tinctura, ca ai tu) si amesteci bine. Eu am luat o paletica din aia de apasat limba (chiar asa sa ceri la farmacie, apasator de limba, e din lemn sau plastic) si cu aia am amestecat si apoi l-am dat cu pasta. Tinctura am folosit-o pe portiunile "buba langa buba", am pus pe un cotonel (vata lasa scamute) si am uns.

Stiu ca urmeaza niste zile groaznice, dar o sa treaca


Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei Hisham (28 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52229" target="_blank">Jurnal de Matei
Let your kids paint on the wall!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by Simo78
Greturi...dimineata....?



Alioooo...din cauza frezei nu mai auzi? Am mancat mult dimineata!




cred ca de la rachiu nu vezi tu bine sa citesti, eu am intrebat prima!


Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei Hisham (28 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52229" target="_blank">Jurnal de Matei
Let your kids paint on the wall!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Salutam lumea toata. Eu dau un ceai pe vremea asta ploioasa. Si mai ales ca ati baut cafea de dimineata.

Miha, am eu o tzuica de pere....o nebunie! Ce zici, te astept?

Nonna, pupam bolnaviorul. Si Stefan a avut pe la 3 ani. Si cred ca a avut bubite si in nas. Era plin-plin. Dar trece repede. Acum nu stiu cum e la bebelusii astia mici. Tu nu iti poti lua un medical? ca ma gandesc cu mila la mama si soacra ta. Eventual sa vina si ele, dar sa te ajute, sa va ajutati reciproc.

Eu am scapat de vizite. iar mi-am facut un car de nervi, dar a trecut. Chiar voiam sa va intreb pe cele ce aveti soacrele departe. Stiu ca le e dor de copiii lor. (si mie mi-ar fi), dar cand va vedeti ele pun pe primul plan copilul sau nepotul/nepotii? Adica ati mai remarcat careva la bunici/soacre sa defavorizeze nepotul si sa alinte doar copilul? (chiar daca acesta are 30 de ani?) Eu asta nu inteleg. Si ma gandesc doar ca oi fi eu mai deplasata si lipsita de indulgenta.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Mai ,Oana , mai ,iar a reusit soacra sa te enerveze?
Auzi ,dar sotul tau ce zice cind il alinta mama? Ii place ?Sau el nici nu observa chestia asta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Monica sanatate baiatului! Succes miercuri la inspectie!
Oana mai sunt soacre ca a ta, din pacate! A mea cand vine: "Vai saracu' B!" "... baiatul", dar de norasa nimic! Lasa ca ea trage ca boul in jug! Uf! Dar nu o mai bag in seama ca ma enervez de fiecare data! Acum ii mai zic cate una!


Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?id=9198" target="_blank">Votati-l pe David!

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput