Paste de tot felul

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Monabella bine ai venit pe forum si multumesc pentru reteta. Suna fosrte bine!
Eu mai faceam o reteta asemanatoare, dar foloseam un amestec de legume congelate cu creveti (cumparat direct de la magazin). Sint sigura ca varianta ta e mai gustoasa.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Bine v-am gait si imi pare bine ca am impartasit ac. retete cu voi.
Sint convinsa ca voi gasi pe subiectul asta multe, multe bunatati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p.a.ade spune:

mi se par interesante retetele voastre dar cam toate sunt cu carne,incercati si astea fara va garantez ca sunt bune si usor de facut. Se fierb pastele Barila de preferat si separat se pune la calit in ulei de masline un pic de usturoi(pt. cei ce prefera un pic condimentat se poate adauga si un pic de peperoncino)apoi se adauga rosii decojite si tocate marunt(pot fi si din conserva)se adauga un cub de concentrat de legume,un pic de busuioc si 100ml.de vin alb se lasa la fiert 5min.si se adauga pastele scurse dar nu clatite.Se mai lasa 3min. si se pot opri.Le puteti servi cu patrunjel tocat deasupra si parmezan.Pofta mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

p.a.ade, pe prima pagina a subiectului am pus si eu o reteta de paste fara carne, care ies absolut delicioase. Multumesc pentru reteta ta.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=29" target="_blank">meditind pe umarul lui tati
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Suna bine reteta, cu ce as putea inlocui concentratul de legume?

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Cum de nu am vazut ieri subiectul asta?

aM rascolit pe culinar ieri,in cautarea unei retzete cu paste si schrimps,si uite aici cite variante am!

Eu m-am oprit la niste spagheti indiene,pe care ieri le-am executat si care au iesit foarte gustoase!


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Iaca si reteta mea de paste, cind nu mai stiu ce sa gatesc tot la paste ma intorc. Imi place mult ca sint rapide.

Salata cu paste:

Cam 2 cani de paste spirale, scoici sau ce doresti (fierte bineinteles) se amesteca cu urmatorele ingredinente -legumele sa fie taiate cit mai mic:

un badog fasole boabe neagra spalata bine , 1/2 ardeu rosu , 1/2 ardeu verde,
citeva fire ceapa verde, un catel mic usturoi pisat, 2 rosii
ulei, otet, sare, piper, un pic de busuioc uscat, o mana patrunjel


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

ooo, ce multe retete de paste, si multumim tuturor.
I-am promis sotului ca-i pregatesc in week.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Mindy, suna bine si reteta ta. Eu fac ceva oarecum asemanator, dar baza e fasolea uscata.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Macaroane cu branza la cuptor

1/2 pachet de macaroane,
branza telemea rasa,
2 oua,
1 pachet de zahar vanilat,
2-3 linguri de zahar.


Se fierb macaroanele,se spala, se lasa la scurs.Se bat oualele cu zaharul vanilat..Se pun macaroanele intr-un vas yena,se adauga zaharul,ouale si branza telemea rasa si se da la cuptor(foc mediu),pentru 15-20 min(pana cand se prinde oul si se rumenesc foarte putin macaroanele).



Mergi la inceput