LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

Buna seara,

imi pare nespus de rau ca pentru prima data(ieri) nu am reusit sa urez si eu sarbatoritilor "la multi ani".O voi face acum.


LA MULTI ANI CRIA_BV!!!!!!!!!!!!!!
Iti urez tot binele din lume,sanatate si prosperitate!


Sarbatoritilor de ieri

LA MULTI ANI ,ANA DELIA!!!
LA MULTI ANI ,IULIA ANTONIA!!!!
LA MULTI ANI ,RAYAN!!!!
LA MULTI ANI, ANA MARIA ROBERTA!!!

SARBATORITILOR DE AZI

LA MULTI ANI , LUCA ANDREI!!!!!
LA MULTI ANI , EDUARD IONUT!!!
LA MULTI ANI, ANDREI BOGDAN!!!


TUTUROR VA UREZ SA CRESTETI MARI,SA FITI SANATOSI SI FERICITI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani dragi bondarei!
Luca
Edy
Andrei
Sa fiti sanatosi, fericiti si sa aveti parte numai de lucruri bune!!!


Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Luca Andrei
Eduard Ionut
Andrei Bogdan


Sa fiti sanatosi si norocosi, sa va bucurati parintii cu nazbatiile voastre.

pentru albinutele si bondareii bolnaviori: MARIA ALEXANDRA, Winnicu, Adrian, Tudor, Mihai si Andrei. Multa sanatate! Sa va faceti repede bine sa va puteti juca si bucura in voie de primavera.



Crina si Maya Georgia

Luna a10-a


varsta Maya

In seara asta m-a sunat nepotica mea ca are 16 blandute iesite (varicela). Duminica Maya s-a jucat si pupacit cu ea , oare sa ma astept sa faca si ea???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Martutza - da,Carl nu-mi da timp sa scriu sau sa fac ceva.E foarte mamos,daca il las cu cineva si apoi revin si-mi aude vocea sau ma vede,incepe sa planga ca si cum"de ce m-ai lasat aici"
Rade la toata lumea,din carut sau de la mine din brate,dar daca vrei sa-l iei in brate,s-a terminat prietenia.
Daca el rade toata ziua si la oricine,toata lumea imi spune,vai ce copil vesel.Dar daca ar stii cum e si pe pareta cealalta
In rest suntem bine,stam toata ziua pe-afara...
Duminica sora mea vrea sa-i faca o petrecere micuta pt ziua lui daca tot pe 5 aprilie vom fi in Danemarca.Deci petrecem dinainte
Apropo,luni daca puteti ajunge la gara mai dimineata,poate ne gasim la o cafea.De-acolo eu iau un taxi spre aeroport ,dar o sa am o pauza de vreo ora.

Maine sper sa-i vad iar pe Mady si Razvanel.Am sa pun si poze din care o sa vedeti,Carl pare mai marisor decat Razvanel dar in schimb Razvanel e mai vioi decat Carl.Deja face pasi singurel,e mai preocupat de ce e in jurul lui.Carl statea si il privea sau incerca sa-l ajunga din urma.

Gata,ma opresc pt ca mi-e aiurea sa scriu cand mai am poze de vazut.

Sanatate multa la bebeii bolnaviori! Si sa le treaca durerile de dinti,sau de ce-or mai fi!


Lilidana - am vazut la stiri,zapada de 3 metrii in Canada.Scoateti si voi capul din zapada.Ce mai face Davidutu?Karina? Va pup

O noapte linistita!


CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Si cu scuzele de rigoare
La multi ani Cria_bv,sa fii sanatoasa,fericita si cu mult noroc de partea ta!

CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Urez si eu la LA MULTI ANI, copiilor care au facut 1 an. Puiul meu este foarte bine. Papa bine si a inceput de 1 saptamana sa faca pasi, si acum merge singur toata sufrageria. Am inceput sa stam mult afara si de aceea nu prea mai am timp de nimic. Ii multumesc lui Dumnezeu ca am un copil tare vesel si sanatos. l-am pus la olita de 2 saptamani si in fiecare simineatat face caca sau pipi. Stie ca acolo trebuie sa faca, iar daca nu face se ridica dupa olita. Ma inteleg foarte bine cu el, este un copil cuminte. Noi nu am racit de la 5 luni, cand eu am gresit ca l-am scos dupa bazin afara si era foarte frig.Si atunci a facut muci, nu a facut niciodata febra. Nu ii pun caciulita de 2 saptamani, lumea se uita ciudat la mine si chiar imi zic sa ii pun caciulita, mai ales saptamana trecuta cand incepuse caldura. Nu il sterg niciodata in urechiuse si nici cand iesim de la bazin. Ma rog sa fie sanatos cum a fost pana acum. Dormim la fel de prost, si ziua doarme cam 2 ore. Se urca pe toate masinutele la copiii.


MIHAITA 31 MARTIE

http://riloasa.myphotoalbum.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madmat spune:

am intrat si noi sa i uram la multi ani la toti copii.
la 1 martie Luca,TUDOR STEFAN,Sophia Antonia,Simon .
2MARTIE,Teodor Daniel .
3 MARTIE ANDREI SI MIHAI, Briana Elisabeta .
4 MARTIE TIMEA,Altheea Roxana ,DYLAN,Ruxandra Andreea .
5 MARTIE Martha Ioana .
6 MARTIE Ilinca ,ANA.
7 MARTIE bebe de Oana_Stefana .
8 MARTIE MARIA KRISTINA,Teodora Ioana.
9 MARTIE STEFAN,ALEXANDRU,Sebastian .
10 MARTIE ADRIAN, ADELINA , Daria Elena.
11 MARTIE DAVID GABRIEL ,MARIA ,DELIA ,RARES.
12 MARTIE VICTOR MIHAI ,AIDA ,MATEI STEFAN , Lucas Nicolas ,IRINA GIULIA ,Sara Antonia .
13 MARTIE RAYAN , Ana Maria Roberta .
14 MARTIE LUCA ANDREI ,Eduard Ionut ,Andrei Bogdan.


LA MULTI ANI DIN PARTEA LUI MOUSA LA TOTI.
DESPRE NOI; avem 10 kg jumate 78 de cm avem 8 dintisor mergem singur aratam cu mana la ce ne intreaba mami sau tati si spunem cateva cuvinte dar mai mult vorbeste in limba lui.i multumesc lui D-zeu in fiecare zi pentru minunea pe care a adus in viata noastra.
nu stiu cum faceti voi fetelor dar eu nu prea am timp sa stau pe net .cand doarme mousa adica cam 2 ore toata ziua eu mai trebuie sa faca treburile prin casa si sa mai faca si referatet pt rezidentiatul.
va pup si multa sanatate la copii bolnavior

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

La multi ani Puiutilor aniversati!

Sanatate puiutilor bolnaviori! Putere mamicilor sa treaca!
Nu stiu daca v=am povestit, dar la sfarsitul lunii trecute am fost si eu cu Alexandru internata. Diagnostic: gastroenterocolita. Nu ma intebati cum si de unde, ca era spitalul plin de asa ceva. Baiatul a stat 4 zile pe perfuzii, iat alte 4 cu branula si antibiotic. Asa ca... nici nu stiu cum sa zic sa ii ferim.
A debutat cu varsaturi in jet, febra 39.4-5, apoi scaune moi, cu miros acru.Am stat in spital pana s-a restabilit si i-am tinut regimu recomandat + siropelele de refacerea florei. Acum e ok.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna dimi...???

LA MULTI ANI ROBERT ANDREI, COSMIN SI ILINCA!!!SA FITI SANATOSI SI FERICITI!!!

ieri am uitat sa va zic ca razvi a facut caca la olita si aproape mereu de cate ori il pun face pisu,eu il pun dupa ce se trezeste si asa cand ma duc eu la baie si vine si el,il pun si pe el pe olita!
aaa razvan merge mai bine dar nu tot timpul se duce singur unde vrea tot vine si ma ia pe mine de mana,zice mama papa baba si bebeluceasca lui, aaa ce mai stie...aaa sa se dea jos din pat,pana si noaptea face asta,incerc sa ii daau apita din canita cu cioc pest zii,de manc at manca fff bine, vrea sa se catere peste toot...dar avem o probl din momentul in care intra taticul pe usa gata s-a terminat vrea numai la el,in brate numai pe el il ia de mana sa il plimbe dak il iau eu plange,nu poate sa faca nimic saracul k e si razvan dupa el!

gata1v-am pupat!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Robert Cosmin Ilinca sa fiti sanatosi , fericiti si norocosi

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput