Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 20

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maronica spune:

la multi ani tuturor.
Eu sunt o manica cu o singura floricica dar mi-a fost asa drag de voi si de discutiile voastre ca nu m-am abtinut sa va scriu.Ma gandesc ca nu va este usor sa aveti grija de atatia ingerasi dar e mai bine intr-un fel.U MI-AS DORI SA FI NASCUT 4 BEBELOI.Dar am o singura bebelusa si o iubesc mult.Va pup si va tin pumnii strans si va inteleg ca este greu.Mie mi-a fost greu si cu nastere si cu prelevarea de celule stem si cu prima luna-atatia bani dar va dau cuvantul meu de mamica ,ca MERITAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.
PUPICI MULTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulat spune:

Buna dragi mamici si viitoare mamici.
In primul rand sa va urez O PRIMAVARA FRUMOASA cu multe impliniri si sanatate multa. In al doilea rand va multumesc ptr. raspunsuri in special Laurei, lui Pussi si Elyannei. Nu stiu ce m-as face fara voi si fara sfaturile voastre. Va citesc pe fuga ptr. ca tot timpul apare cate ceva. De scris mai rar din lipsa de timp. Acum este mama cu ei si am 5 min. libere.
Noi suntem bine, uneori mancam uneori nu (cum a fost ziua de azi, cu chiu cu vai 70-100 ml lapte, fata de 130-150 ml in alte zile). Stefanut are 7400gr. si este un mancau de aceea il doare burtica m-ai tot timpul si Robert a ramas mic (nu mananca) 6640gr. la aprox. 5 luni. Radem tot timpul, ne jucam, urmarim jucariile si minute in sir spre bucuria lui mami care poate sa faca si ea ceva intre timp.
Ce parere aveti de glutenul din biscuiti?
Va pup dulce.

Mami de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

paulat ma bucur ca ai scris
eu nu le-am dat biscuiti sau paine pana pe la 9-10 luni; glutenul poate da alergii mai tarziu din cate am inteles

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Eliana iti cant "La multi ani !" sau inca nu?

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by ainia

Eliana iti cant "La multi ani !" sau inca nu?

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

inca nu
16 martie... pe la 00:15 - 00:30



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

hai ca-ti cant eu: multi ani traiascaaaa, multi ani traiascaaaa, laaaa muuultii aaaani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

ce e cu linistea asta pe aici?
ori a venit primavara si stati mai mult pe afara cu puiutii??
azi au fost vreo 2-3 grade, dar cu soare - am stat afara vreo 3 ore - nu a mai contat ca zapada mai mult de 1 metru adunata pe marginea drumului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multi ani traiasca, multi ani traisca, laaaa muuultiii aaaniiii!!Eliana sa traiasca, Eliana sa traiasca, Laaaa muuuultiiii aaaaniii!!!.

Sa traiesti, sa fii sanatoasa, puternica, fericita, iubita, mandra de familia ta frumoasa, apreciata de toti si sa ti se indeplineasca toate, toate dorintele !

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Multuuuuuuuuuuuuumesc mult de tot


Eu am sarbatorit azi-noapte prin munca ... aveam de lucru si era urgent, iar ca sa fiu astazi linistita si sa pot sa ma destrabalez fara sa stau cu gandul la ce am de lucru si cand termin... m-am culcat la 4. Iar la 8:30 mi-a dat mandra trezirea... asa ca voi fi cheauna de ziua mea

Acu trebe sa mai pregatesc una alta, da urepede cu aspiratorul... si gata, sa vina cine-o vrea sa manance tort.



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LEVI spune:

Ma mai tineti minte?
Inainte sa va spun ce mai facem vreau sa urez La multi ani Elianei,sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta,sa-ti vezi copiii mari si reusind in viata si sa-ti aduca bucurii!
Cu mare intarziere urez La multi ani puiutilor de Anail si Eliana.Sa cresteti mari , frumosi si sanatosi!
Am citit si eu un pic din urma si as vrea sa o incurajez pe Eliana,sa-i spun ca toate necazurile vor trece, sa gandeasca pozitiv,pentru ca psihicul este foarte important.

Despre noi:toti trei copiii mi-au trecut printr-o viroza extrem de urata, cu febra mare peste 39 si tuse.Intai a fost Daria,iar la 3 zile s-au imbolnavit si gemenii.A fost cat pe aci sa ne interneze,dar pt ca sunt vecina cu o asistenta de la pediatrie, mi i-a lasat acasa cu branula, si venea ea si le facea tratament .Le-am facut si aerosoli(mi-am cumparat aparat),i-am infundat de siropuri, ce mai, a fost cumplit.Acum le-a trecut,dar le-a cam scazut pofta de mancare.
Maine incepe si Daria gradinita,(ca mi-a fost pur si simplu frica sa o mai duc) si sper sa nu mai culeaga nimic de pe acolo ,ca o iau razna cu capul daca se mai imbolnavesc iar.
N-am mai avut timp sa intru pe forum intrucat am fost f. ocupata si la sevici, copiii au fost bolnavi si ne ocupam si de construirea casei in care speram ,daca da Doamne Doamne, sa ne mutam la toamna,ca in apartament nu mai avem loc.Sper totusi ca nu m-ati uitat de tot.
Vicky, daca te consoleaza cu ceva,nici eu nu ma mai inteleg cu fata ,si e mult mai mare ca a ta(4 ani si 9 luni).Nu ma mai asculta deloc,face numai nazbatii ca sa atraga atentia asupra ei.Mi-a placut ce frumos a expicat Laura,situatia.O sa tin si eu cont de sfaturile ei.Inteleapta ,ca de obicei.
Va las acum ,ca piticii nu mai au rabdare.Sper sa pot pune in curand si poze noi.

Mergi la inceput